Kamil SNOOPY-kliknij!

Odgłosy Pacyfiku
Słuchasz dźwięku Pacyfiku z miejsca tragedii Kamila SNOOPY  Szybińskiego.
Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Stowarzyszenie RPP
Stowarzyszenie Razem Ponad Podziałami im. Kamila SNOOPY Szybińskiego
Radio SNOOPY
Radio SNOOPY
Radio SNOOPY
Czasowo wstrzymaliśmy emisję RADIA SNOOPY na www.radiosnoopy.info Uruchomiliśmy wspólnie z Fundacją Dzieci-Dzieciom emisję TV, na itv77.eu oraz dziecidzieciom.pl.
Poszukujemy osób z całego świata do współpracy w realizacji programu naszego radia i tv.
Zapraszamy.

Sprawa Kamila
Centrum Wagabundy
Media Polonijne NEW
Media Polonijne NEW
Portale Turystyczne PL
Wykaz Krajów
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Radio & Video

Radio

Video
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Nowe Zdjęcia:

Kliknij !
30.04 - I znowu Hawaje

Kliknij !
25.04 - Lany poniedziałek

09.03 - Paterson
Ciekawy Temat
Podróż po USA

Kliknij !
Uff! Nareszcie na miejscu! Po 12 godzinach lotu z Paryża w końcu wylądowaliśmy w San Francisco...
Dalej >>
Nowe Kraje:
Statystyka Strony!
Wyświetl newsy z roku:   2006 2005 2004 2003 Start24.pl - katalog startowy

Z Madagaskaru, ale o Rzymie 12-listopada-2003

Kliknij !Napisał do nas ksiądz Grad z dalekiego kraju.

Ciągle poszukujemy korespondencji z ciekawych miejsc świata i dlatego jest nam bardzo miło.

Szczęść Boże, jestem misjonarzem z Madagaskaru, trafiłem na waszą stronę, ładną jest i dobrą. Ja również tworzę misyjna stronę o Madagaskarze, już nawet reklamuję  Wasza stronę na mojej.
Na moje stronie w dziale "W duchu i mocy Jezusa":

oraz w dziale " Zapiski misjonarza":

są to artykuły i refleksje mojego autorstwa.
Ksiądz Grad, misjonarz z Madagaskaru.

Wkrótce otrzymamy specjalnie przygotowaną dla DŚ, korespondencję z Madagaskaru. Na naszej stronie gościł już Madagaskar w opisach i zdjęciach Pauliny Pilch i Anny Sirockiej. Z tej korespondencji wykorzystaliśmy zdjęcie do dzisiejszego news.

A dziś załączamy ciekawe linki o tym kraju:

 

Z pozdrowieniami

--KrisS. (www.kamil.info)

Spokojne Hawaje 12-listopada-2003

Kliknij !Dzięki uprzejmości naszego Przyjaciela Wojtka Jarnot z Hawajów, pozyskaliśmy szereg zdjęć z objazdu wyspy, na której leży Honolulu. Nie widać tu ani pożarów ani deszczu. Chociaż nigdy, niczego nie można w stu procentach przewidzieć. Zapraszamy, więc do galerii.

 

 

Warto tez zapoznać sie z ciekawymi www:

Czekamy na wasze korespondencje.

--KrisS. (www.kamil.info)

11 Listopada 11-listopada-2003

Kliknij !Odzyskanie Niepodległości Polski w 1918 roku, zawdzięczamy Józefowi Piłsudskiemu. Dzień 11 listopada powinien być wielkim świętem Polaków. A nie jest nawet z należytą czcią obchodzony. Wystarczy zerknąć na wielkie polskie portale internetowe. Cisza. W lipcu 1934 Rada Miejska Krakowa podjęła decyzje o usypaniu na Słowińców kopca ku czci Józefa Piłsudskiego. Wiadomość o tym wydarzeniu przesłano J. Piłsudskiemu za pośrednictwem gołębia pocztowego. Symboliczny udział w usypywaniu kopca wzięli dostojni goście. Przy taczkach można było zobaczyć: Walerego Sławka, Ignacego Mościckiego i Edwarda Rydza-Śmigłego. Oficjalne usypanie kopca ukończono 9 lipca 1937. Na jego szczycie umieszczono kamienna płytę z wyryta odznaką legionową oraz maszt z narodowym sztandarem. Jest to też kopiec niepodległości Polski. Warto go odwiedzić.

W tym dniu zapraszamy na ciekawe strony internetowe:

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć związanych z Marszałkiem w naszym archiwum - Zobacz!

Zespół redakcyjny Dookoła Świata.

--KrisS. (www.kamil.info)

Stabilizacja w Kaliforni 3-listopada-2003

Kliknij !Kochani!

Odezwał się Andrzej z Kaliforni. Oto, co napisał o klęsce pożarów.

Zdjęcie mapy z zaznaczonymi na czerwono liniami  zrobione z TV, aby graficznie pokazać jak pożar się rozprzestrzeniał z szybkością ok. 30 km/godz. Na dzień dzisiejszy tj. sobota 1 listopada spłonęło w powiecie San Diego 2200 domów, 230,000 hektarów i zginęło 17 ludzi. Jak na ironię  12 strażaków straciło własne domy, ratując mienie nieznanym sobie ludziom. Stacja radiowa KOGO 600 podczas dzisiejszej audycji w ciągu 6 godzin zebrała ponad  300,000 dolarów, które przekazała dla Salvation Army na potrzeby ofiar pożaru. Po przeszło 6 miesiącach suszy dziś spadł pierwszy deszcz, co spowodowało ze niebezpieczeństwo rozprzestrzenienia się pożaru znacznie zmalało  dając też trochę odpoczynku ludziom biorącym udział bezpośrednio w akcji jak i wszystkim wolontariuszom, którzy dbali o potrzeby ludzi będących na linii ognia.
Pozdrowienia Andrzej

W naszej galerii znajdują się zdjęcia, które otrzymaliśmy od Andrzeja.

Zajrzyjcie na:

Czekamy na Wasze komentarze.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)

Dzień zadumy 1-listopada-2003

Kliknij !Dzień Wszystkich Świętych jest dla Polaków najważniejszym świętem - po Bożym Narodzeniu i Wielkanocy. Jest to dzień pamięci o zmarłych najbliższych oraz okazja do spotkania z nie widywaną na codzień Rodziną. I tak będzie też, dla tysięcy Polaków, którzy odwiedzą cmentarz w Marysinie Wawerskim w Warszawie. Tu spoczywa Kamil Snoopy współzałożyciel naszej strony, nasz Kolega i Przyjaciel, Kamil Snopy Szybiński.. Dziewiętnastoletni Polak, Amerykanin i Człowiek - www.kamil.info. Siostro i Bracie pochyl czoło nad jego mogiłą (w rzędzie 3A). Dziękujemy też za Twoją modlitwę. Tak nie musiało się stać. Ale się stało. W naszej galerii przedstawiamy aktualne zdjęcia z tego cmentarza

Dodatek (Zaduszki) - Zobacz!

A także polecamy ciekawe strony, dotyczące tego dnia

Warto zobaczyć archiwalne zdjęcia z cmentarza w Hollywood - kliknij!

A także wysłuchać audycji o Kamilu - kliknij! (WMA - Windows MEdia Player)

Zespół redakcyjny Dookoła Świata

--KrisS. (www.kamil.info)

Płonie Kalifornia! 30-października-2003

Ponownie napisał do Nas Andrzej:

Jak zapewne Wiecie z TV ogłoszono stan wyjątkowy w powiecie San Diego,
Pożar który strawił od soboty ok. 70 000 hektarów znajduje się już ok. 1 km od mojego domu, mam nakaz ewakuacji, aby było gorzej to wiatr wieje z szybkością ok.50-60 km/godz. A wszystko to zaczęło się w miejscowości Ramona ok.50 km na północny wschód od mojego domu i pożar posuwa się bardzo szybko. Mam nadzieję, że może  uda się ocalić, co nieco. Moja rezydencja ocalała, a kierunek wiatru zmienił się na wschodni i ogień dalej rozprzestrzenia się po suchej pustyni. Deszcze nie padały tam od ok. 180 dni!
Postaram się zrobić zdjęcia, ale dopiero za kilka dni, Tereny, przez które przeszedł pożar są zamknięte nawet dla właścicieli nieruchomości. W dalszym ciągu istnieją ogniska zapalne .Władze chcą mieć 100% pewności, że nie będzie zagrożenia  dla życia i zdrowia. W powietrzu wszędzie unosi się zapach spalenizny. Opadają popioły przenoszone przez wiatr. Jak do tej pory spłonęło ok.650 domów i śmierć poniosło 14 ludzi. Szkoły są pozamykane i większość zakładów także. Władze stanowe i federalne skierowały do Californi przeszło 600 jednostek straży pożarnej z Nevady, Colorado i Arizony na pomoc jednostkom miejscowym, które są a nogach już kolejną dobę. Wg kolejnych informacji spłonęło ok. 160000 hektarów.

Pozdrawiam Was serdecznie,
Andrzej

To rzeczywiście ogromna tragedia.Czekając na zdjęcia zajrzyjcie na

 

--KrisS. (www.kamil.info)

Echa wystawy Pan Amerykańskiej 27-października-2003

Kliknij !Napisał do Nas Andrzej"

Przesyłam moje zdjęcia z miejscowości, która była siedzibą wystawy Pan Amerykańskiej w roku 1936. Obiekty, które są na zdjęciach były obiektami wystawowymi specjalnie zbudowanymi na tę okazję. W latach 90 tych zostały one odnowione. Są teraz częścią parku o powierzchni kilkuset hektarów, a w nim znajduje się atrakcja turystyczna znana na całym świecie. Niech dziś pozostanie tajemnicą. Napisze o niej może innym razem. W parku znajduje się tam też akcent Polski, jak widać na zdjęciu.

Myślę ze będzie to dobrą zagadką dla sympatyków serwisu Dookoła Świata.
Włóczęga

Andrzej - kubiak@ieee.org

Zapraszam serdecznie do obejrzenia galerii przygotowanej przez Andrzeja, a także polecanych przez niego stron internetowych:

--KrisS. (www.kamil.info)

Dolina Jakich mało 26-października-2003

Kliknij !Los rzucił mnie ponownie do miasta, jakie mnie zadziwia. Wyobraźcie sobie dolinę otoczoną górami, których wysokość dochodzi do ponad 4000 metrów. I właśnie tu, położone jest urokliwe miasto, liczące około 2 miliony mieszkańców. Jest ono sterylnie czyste i zadbane. Obok w górach, gdzie sezon narciarski trwa ponad pól roku, jest kurort Park City. Jest to raj dla narciarzy i miłośników snowbordu. Kliknij na zdjęcie!

Ciekaw jestem, czy uda się Wam ustalić, o jakim to mieście mowa? Na razie nie przewidujemy nagród, ale za to zapraszamy do galerii.

Polecamy też ciekawe strony internetowe.

Czekamy na wasze materiały do publikacji.

Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)
_<< WIADOMOŚCI Z WRZEŚNIA