Galeria Podróżników


Jeżeli podróżujesz po świecie, zapraszamy Cię do naszej Galerii Podróżników i to niezależnie od tego ile wypraw już zakończyłeś. Przyślij Nam Swoje ulubione zdjęcie, oraz adres swojej strony. Jeżeli jeszcze jej nie masz, dołącz informację o Sobie i podróżach wielkości naszego news. Materiały publikujemy nieodpłatnie, tylko za Twoją zgodą, opracowując je graficznie, według Twoich wskazówek. Liczymy też na zgłoszenia Rodaków, którzy wyruszyli z Polski i zatrzymali się na dłużej w jednym z 314 krajów.

Więcej..

_ Dodano : 3-października-2005

Władysław Grodecki

Kraj: Polska
Miasto: Kraków
Strona: www.grodecki.pl
E-mail: grodecki@grodecki.pl

Materiał dla DŚ: Boliwia - 3 X 2005 r.
      Mgr inż. kartograf – absolwent Politechniki Warszawskiej (1968r.), przewodnik turystyczny po Krakowie i województwie małopolskim, pilot wycieczek, instruktor przewodnictwa, podróżnik. Wędruję po świecie ponad 30 lat . W tym czasie:

 • uczestniczył w wielu b. ciekawych wycieczkach z różnych biur podróży m. in. do : Egiptu / 1972/, Indii /1974/, Azji Środkowej /1977/, Korei Płn. /1978/, Danii, Niemiec, Finlandii / promowe 1982-85 /, Włoch /1984/, Tunezji /1985/, Maroko /1986/, Wietnamu /1986/, Turcji /1989 /,
 • uczestniczył w miesięcznych wycieczkach szkoleniowych organizowanych przez Zarząd Woj. PTTK w Krakowie m. in.: do Włoch i Austrii /1978/, Francji i Szwajcarii /1979 /, Grecji /1980 /, Jugosławii / 1981/,
 • byłem współorganizatorem następujących wypraw: Hiszpania – Portugalia - Francja /1987 /, Turcja /1989/, Ukraina /1994r./, Skandynawia / 1995/,
 • pilotował wiele pielgrzymek i wycieczek do Włoch i Hiszpanii,
 • odbył następujące wyprawy:
  • 1992-94 - 18 miesięczna samotna wyprawa dookoła swiata przez Turcję - Iran - Pakistan - Indie - Sri Lancę - Australię - Nową Zelandię - USA - Peru - Brazylię!
  • 1997-98 - 6 miesięczna samotna wyprawa przez Rosję - Chiny - Laos - Tajlandię - Indie - Nepal - Kenię - Tanzanię - Zambię - RPA.
  • 1999-00 - 10 miesięczna samotna wyprawa dookoła świata przez Kanadę - USA - Meksyk- Polinezję Fr. - Taiwan - Indonezję - Singapur - Malezję - Tajlandię - Kambodżę - Bangla Desz - Indie.
  • 2002-03 - 10 miesięczna samotna wyprawa dookoła świata przez Kanadę - USA - Meksyk - Guatemalę - Honduras - Nikaraguę - Costa Ricę - Panamę - Kolumbię - Ekwador - Peru - Boliwię - Argentynę - Chile.

Prowadził także m. in. wyprawy do Indii i Nepalu
W Krakowie prowadzi w każdą środę spotkania „Pocztówki ze świata” w CK „Dworek Białoprądnicki”. Liczne publikacje krajowe i zagraniczne, Biografia w leksykonie „Who is Who” w Polsce wydanie 3.

_ Dodano : 30-kwietnia-2003

Kamil Szybiński
Zginął tragicznie w wieku 19 lat w Rancho Palos Verdes Kalifornia.

Kraj: Polska
Miasto: Wesoła
Strona: www.kamil.info
E-mail: kameo@w.pl, szybinski@post.pl

Materiał dla DŚ: zobacz Dziennik Podróżnika na www.kamil.info


     Kamil był podróżnikiem juniorem, który w ciągu swoich pierwszych 16 lat życia odwiedził wszystkie 7 kontynentów. Na ostatnim, Antarktydzie był już w roku 1999.Odbył dwie podróże dookola swiata.W podróżowaniu najpierw z rodzicami a potem samodzielnie, pomagała mu znakomita znajomość języka angielskiego, francuskiego i dobra hiszpańskiego. Oczywiście znajomość języka polskiego, była tez pomocna w wielu sytuacjach. Było mu dane odwiedzić tylko 35 krajów. Otrzymując bardzo wysokie stypendium, rozpoczął w roku 2002 studia w Marymount College w Kalifornii i tu też zostało przerwane jego młode życie. Nie będzie mógł dalej kontynuować swoich pasji życiowych takich jak pisanie artykułów podróżach, realizowanie filmów podróżniczych i uprawiania wyczynowej akrobatycznej jazdy na rolkach.
Szkoda bo mógł wiele osiągnąć kierując się zasadami:
     "The world is a book, and a man, who does not travel reads only one page."
Saint Augustyn oraz Razem Ponad Podziałami
.
Ale widocznie ................... .


_ Dodano : 07-czerwca-2005


Beata Ufniarz i Zbyszek Burdyna

Kraj: Polska
Strona: www.saigon.blox.pl
E-mail: burdyna@poczta.onet.pl, beataufniarz@yahoo.com

Nasza przygoda z Azją zaczęła się 7 lat temu, w ... budce telefonicznej w centrum Warszawy. Nagle ległe w gruzach plany wakacyjne zaowocowały szalonym pomysłem: Jedziemy na Sri Lankę! Z biletami w kieszeni i skserowanymi z przewodnika trzema adresami hoteli w okolicy lotniska, ruszyliśmy na spotkanie nieznanego.

Przepiękna Sri Lanka obudziła apetyt na więcej: zwiedziliśmy Indie, Tajlandię, Malezję, Indonezję (Sumatra, Bali), Kambodżę, Laos i Birmę. Tego lata wybieramy sie na Filipiny.

Azja kusiła nas tak skutecznie, ze postanowiliśmy zatrzymać sie w niej na dłużej. Od ponad trzech lat mieszkamy w Wietnamie – Zbyszek dzieli czas między Polskę a Azję, Beata pracuje w Sajgonie.

Naszą pasją są zarówno podróże, jak i ich dokumentowanie. Azja wciąż nas zachwyca, wciąż dziwi, ciągle jest nie zrozumieliśmy. Ujmuje kolorami, zadziwia kontrastami, oburza obcą nam logiką i koi spokojem emanującym z ludzi.

Najchętniej podróżujemy spontanicznie określając zaledwie zarys wyprawy – jej ostateczny kształt jest wypadkową głodu poznania, nastroju, czy koloru nieba. Przemieszczamy się samolotami i pociągami, gdzie pasażerowie muszą ustąpić miejsca transportowi drzewa, mieszkamy w pięknych domkach za 1.5 dolara i hotelach o uroku garażu za kwotę wielokrotnie wyższą. Bawimy sie dżunglą, nurkujemy w oceanie, wspinamy sie na wulkany, szukamy po omacku wodospadów, poznajemy sztukę wyrobu opium i odurząjacego sosu rybnego, podziwiamy egzotyczne tance i zaglądamy w gardła połykaczom ognia.

Życie jest podróżą a podróż jest życiem.


_ Dodano : 19-maja-2005

Marzena Staniszewska i Wojciech Mysiara

Marzena Staniszewska
Kraj: Polska
Miasto: Gostynin/Toruń

Data ur.: 6 lipca 1974
Strona: www.naszawyprawa.com
E-mail: kontakt bezpośrednio z naszej strony WWW
 

Wojciech Mysiara
Kraj: Polska
Miasto: Toruń

Data ur.: 8 maja 1974
Strona: www.naszawyprawa.com
E-mail: kontakt bezpośrednio z naszej strony WWW

Marzena - pochodzę z Gostynina na Mazowszu. Od ukończenia studiów prawniczych mieszkam w Toruniu. Fascynuje mnie to co nowe i nieznane. Lubię poznawać świat przez obiektyw.

Wojtek - z wykształcenia jestem socjologiem, przed wyjazdem byłem prezesem fundacji. W życiu najcenniejsze są dla mnie nowe wyzwania a rutyna jest moim największym wrogiem. Drzemie w nas ciekawość świata i postanowilismy go poznać nawet za cenę rezygnacji z wygodnego życia. Pewnego wieczoru wymarzyliśmy sobie podróż do Mongolii, lecz już po kilku dniach wiedzieliśmy, iż wyruszymy w wieloletnia podróż dookoła świata. Nasze marzenia zaczęły żyć. To było łatwe. Przekonaliśmy się wtedy, że nie mamy korzeni.


_ Dodano : 23-kwietnia-2004

Pawel Maczel

Kraj: Polska
Miasto: Bolesławiec

Data ur.: Lipiec 1979
Strona: www.wyprawa.boleslawiec.org
E-mail: pawel@wyprawa.boleslawiec.org

Materiał dla DŚ:


Urodził się w Bolesławcu, mieście na Dolnym Śląsku. Od dzieciństwa jego pasja jest sport i turystyka, fascynują go podróże. Ukończył Akademie Wychowania Fizycznego w Poznaniu. Od kilku miesięcy realizuje marzenie o wyprawie dookoła świata.

Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego, nauczyciel języka angielskiego, ratownik WOPR, kierownik kolonii i obozów wędrownych, instruktor tenisa ziemnego, instruktor pływania.

Interesują go różne formy aktywności fizycznej, obcowanie z natura i nauka języków obcych.


_ Dodano : 23-kwietnia-2004

Piotr Mazurkiewicz

Kraj: Polska
Miasto: Moglin
Data ur.: Styczeń 1979

Strona: www.wyprawa.boleslawiec.org
E-mail: piotr@wyprawa.boleslawiec.org

Materiał dla DŚ:


Pochodzi z Mogilna, miasta w województwie kujawsko-pomorskim. Od najmłodszych lat interesuje się sportem i podróżowaniem. Absolwent Wychowania Fizycznego AWF w Poznaniu.. Teraz podróżuje dookoła świata i stawia pierwsze kroki w dziennikarstwie podróżniczym i fotografii.

Osiągnięcia sportowe:

 • 1991 - Gniezno - III miejsce w kumite indywidualnym do 50 kg.
 • 1999 - Opalnenica - III miejsce w kumite juniorów open.
 • 2000 - Wrocław - Akademickie Mistrzostwa Polski, II miejsce w kumite drużynowym.
 • 2001 - Wrocław - Akademickie Mistrzostwa Polski, II miejsce w kumite indywidualnym do 75 kg.

Obecnie nauczyciel wychowania fizycznego, trener II klasy karate, instruktor aerobiku, ratownik wodny WOPR, płetwonurek III klasy, kierownik kolonii i obozów wędrownych.

Kocha podróże uprawia sport (głównie sporty walki), sporty ekstremalne, snowboard, nurkowanie, chodzenie po górach, Internet.


_ Dodano : 19-marca-2004

Sławomir Jednoróg

Kraj: Polska
Miasto: Warszawa
Strona: www.un_16.sasiedzi.pl, www.ifpilm.waw.pl
E-mail: jednorog@ifpilm.waw.pl

Materiał dla DŚ: Angola (wojna widziana oczami obserwatora wojskowego ONZ).


  Ppłk rez. dr inż. Sławomir Jednoróg. Obserwator Wojskowy w Misji Pokojowej ONZ - UNAVEM w Angoli, Senior Polskiego Kontyngentu.


_ Dodano : 08-marca-2004

Wiesław Mrówczyński

Kraj: Polska
Miasto: Warszawa

Materiał dla DŚ: Pigmeje
  Jest filmowcem, dziennikarzem prasowym i telewizyjnym. Podróżnik i były polski korespondent w Paryżu. Zawodnik rajdowy, uczestnik wielu rajdów samochodowych w kraju i za granicą. Autor wielu reportaży filmowych i telewizyjnych z różnych zakątków świata. Jako pierwszy Polak sfilmował dziko żyjące w dżungli koczowiska Pigmejów w samym sercu Afryki. Znany polskim telewidzom ze współpracy z programami TVP: "Klub sześciu kontynentów" i "Z kamerą dookoła świata". Autor książki o Pigmejach - plemieniu z Republiki Środkowo Afrykańskiej, "Diabeł, Judym i Pigmeje".


_ Dodano : 07-luty-2004

Magdalena Biskup

Kraj: Polska
Miasto: Rybnik
Strona: www.podrozowanie.republika.pl
E-mail: madziabisqp@poczta.onet.pl

Materiał dla DŚ: Tajlandia, Malezja


  Urodziłam się w 1978 roku, mieszkam w Rybniku. Do niedawna studiowałam stosunki międzynarodowe oraz zarządzanie i marketing. Po studiach przez pół roku pracowałam w Urzędzie Miasta Rybnika w Wydziale Rozwoju, Promocji i Integracji Europejskiej. I właśnie tę ciekawą pracę porzuciłam, aby spróbować swoich sił w Malezji, gdzie wyjechałam w styczniu 2003 roku. W Malezji spędziłam równo 10 miesięcy. Mieszkałam w stanie Penang i pracowałam dla lokalnej firmy. W tym czasie także podróżowałam, głównie po Malezji, ale również Tajlandii, Kambodży i Singapurze. Szczególną miłością zapałałam do Borneo. Swojej przygodzie w Malezji poświęciłam stronę internetową www.podrozowanie.republika.pl Obecnie poszukuję pracy, a wolny czas poświęcam zgłębianiu tajników sztuki fotografii. Marzę o podróżach do Japonii, Chin oraz Ameryki Południowej. Na pewno je zrealizuje.


_ Dodano : 03-luty-2004

Damian Radomski

Kraj: Polska
Miasto: Pleszew
Strona: www.wyjazd.com.pl
E-mail: biuro@wyjazd.com.pl

Materiał dla DŚ: Grecja (relacja, zdjęcia)


  Urodziłem się w 1979 roku. Obecnie kończę studia wyższe we Wrocławiu, jednocześnie pracując. Nie to jest jednak najważniejsze w moim życiu. Otóż podróżowanie jest tym, czemu poświęcam największą uwagę. Finanse nie pozwalają mi w tej chwili na ogrom wyjazdów, nie mniej jednak każdego roku staram się zobaczyć kawałek Polski, Europy czy też Świata... Mam nadzieję, że dane będzie mi tego świata zobaczyć jak najwięcej. To moje największe marzenie! Podróżować, podróżować, podróżować...


_ Dodano : 30-kwietnia-2003

Maria Chodorowska

Kraj: Polska
Miasto: Stężyca
Strona:
E-mail: maria_chodorowska@yahoo.com

  Maria Chodorowska - 28 lat, absolwentka Harry S. Truman College w Chicago, USA, kierunku fotografii artystycznej. W roku 2002 ukończyła studia z Honorable Mention (Uznanie Honorowe) na kierunku fotografia kolorowa. Od roku 1997 należy do IFPO, International Freelance Photographers Organization (Międzynarodowe Stowarzyszenie Niezależnych Fotografów). Przez 15 miesięcy samotnie podróżowała po Afryce .Odwiedziła Maroko, Mauretanie, Senegal, Gambie, Guinea-Conacry, potem Kenie. Około roku spędziła razem z kenijskimi Masajami w Loitokitok, na granicy z Tanzanią. Mieszkała w ich domach, jadła to samo jedzenie, co Masajowie, uczestniczyła w ich uroczystościach i obrzędach i jako jedyny, biały człowiek, była świadkiem obrzezania młodego Masaja i Masajki. W planach ma kontynuacje podróży i studiowania kultury, Masajów. Marzeniem jest wydanie albumu w pełni poświęconego Masajom.


_ Dodano : 25-kwietnia-2003

Andrzej Sochacki

Kraj: USA
Miasto: Phenix
E-mail: asochacki@yahoo.com

Materiał dla DŚ:
     Ma przeszło pięćdziesiąt lat, a o podróżach marzył od dzieciństwa. Z czasem stały się dla niego sposobem na życie.
     Ten znany w świecie, nietypowy podróżnik Polak, spędził w podróżach przeszło 10 lat swojego życia, zwiedzając 134 kraje na pięciu kontynentach. Jest on jedynym na świecie podróżnikiem, który okrążył Ziemię sześć razy różnymi środkami transportu: (samochodem, samolotem, jachtem, pociągiem i motocyklem):

 • w 1977-1979: samochodem "garbusem" z Nowego Yorku (USA)
 • w 1979: samolotem z Los Angeles (USA, Kalifornia)
 • w 1992-1994: jachtem z Las Palmas na Wyspach Kanaryjskich
 • w 1994-1995: pociągiem z Warszawy (Polska)
 • w 1998-1999: motocyklem, z Phoenix w Arizonie
 • w 1999-2000: motocyklem, z Tokio (Japonia)

     Odbył również wiele mniejszych podróży, które dla nie jednego byłyby marzeniem życia, takich jak: wokół Stanów Zjednoczonych, wokół Karaibów, wokół Europy, po Ameryce Środkowej, dookoła Skandynawii, czy na Alaskę lub dookoła Polski.

Podróżując zawsze promuje Polskę jeżdżąc w barwach biało-czerwonych z orzełkiem w koronie na piersi - Więcej.

_ Dodano : 13-września-2002

Wojciech Dąbrowski

Kraj: Polska
Miasto: Gdańsk
Strona: http://kontynenty.tpi.pl/
E-mail: wdabrgdn@interia.pl

Materiał dla DŚ: Wyspy Zielonego Przylądka
     Jestem z zawodu inżynierem telekomunikacji. Po ukończeniu studiów na Wydziale Elektroniki Politechniki Gdańskiej rozpocząłem pracę w instytucji, która nazywała się wówczas Polska Poczta, Telegraf i Telefon. Potem przekształciła się w Telekomunikację Polską S.A Moje hobby to podróże. Podróżuję od wielu lat - z plecakiem, bo tak jest najtaniej. Najczęściej - z konieczności - samotnie. Podróżując w trakcie kolejnych urlopów udało mi się dotychczas odwiedzić ponad 180 krajów/20 na siedmiu kontynentach. Odbyłem pięć podróży dookoła świata. Piszę artykuły do prasy o krajach, które odwiedziłem i o tym jak można tanio i ciekawie podróżować. Jestem członkiem The Globetrotters Club w Londynie. Odpowiedziałem przez lata na tysiące listów, miałem setki spotkań i odczytów. Jeżeli chcecie przeczytać o moich podróżach i zobaczyć moje zdjęcia z całego świata zapraszam na moją stronę...
Wojtek.

Kliknij !

_Dodano : 11-września-2002

Maciej Kot

Kraj: Polska
Miasto: Kraków
Strona: www.usamer.and.pl
E-mail: macik@usamer.and.pl

Materiał dla DŚ: Pierwsza rocznica
     Moja pasja to jak nietrudno się domyśleć - podróże. Oprócz tego interesuję się sztuką, fotografią i ostatnio zagadnieniami związanymi z komputerami i stronami internetowymi. Osobiście nie czuję się "rasowym" podróżnikiem, raczej bardziej pasuje do mnie określenie "turysta z zamiłowania". Kraje, jakie odwiedziłem, można policzyć na palcach obu rąk i przy prawdziwych podróżnikach stoję raczej w drugim szeregu. W swoich podróżach i życiu nie kieruję się jakimś szczególnym mottem, wystarczy zwracać uwagę, aby własnym postępowaniem nie szkodzić innym, a wręcz odwrotnie, wtedy inni będą nas traktować życzliwie. Moimi pierwszymi podróżami były "wypady" do sąsiednich "demoludów", na początku lat osiemdziesiątych. Bardzo miło wspominam trochę zapomnianą dziś Bułgarię, miałem też okazję poznać niektóre położone bliżej nas zakątki ZSRR, Węgry, Rumunię, Czechosłowację itp. Były to jednak inne czasy i trudno mówić o jakiejś nostalgii, moje spostrzeżenia mogłyby być, co najwyżej ostrzeżeniem przed doszukiwaniem się czegoś pozytywnego w systemach totalitarnych. Dzisiaj moje zainteresowania skierowały się bardziej na zachód, a szczególnie w stronę Stanów Zjednoczonych. Ponieważ spędziłem tam w sumie ponad 1,5 roku w przeciągu trzech lat, mogę się podzielić z innymi tym, co tam zauważyłem. Jest to tak ogromny kraj, zarówno pod względem powierzchni jak i potencjału możliwości, że próba przedstawienia go w kilku zdaniach wydaje się niemożliwa, kilka słów zapisane w takim przypadku, będą tylko stereotypami, nie oddającymi tamtej rzeczywistości. Uważam, że mogłem zauważyć różnicę pomiędzy naszymi krajami, tylko, dlatego, że nie zamieszkałem tam na stałe. Przyzwyczajenie prawdopodobnie szybko zaciera to, co wydaje się inne od tego, w czym wzrastaliśmy we własnym kraju. To, co jest moim zdaniem godne poznania, oraz przybliży nam tamtejszą rzeczywistość, opisałem na swojej stronie internetowej poświęconej Wschodniemu wybrzeżu USA. Najwięcej informacji znajduje się w dziale "Porady", w podpunkcie "Moje wrażenia z Ameryki". Oprócz tego jest tam 300 zdjęć ze Stanów Zjednoczonych, tapety zrobione na podstawie najciekawszych moim zdaniem fotografii, kamery internetowe, prognozy pogody dla kilku miast tamtego regionu itp.Serdecznie zapraszam.
Maciej.

Kliknij !


_Dodano : 9-września-2002

Juliusz Radkowski


Kraj: Brazylia
Miasto: Campinos
E-mail: julianrad@uol.com.br

Materiał dla DŚ: Kilka uwag o Brazylii     Urodziłem się w 1948 roku, w okolicach Sandomierza. Przyjechałem do Brazylii w roku 1976, jako misjonarz. Wypełniałem tą funkcje skrzętnie przez 12 lat. Potem prowadziłem działalność społeczną z najbardziej poszkodowanymi przez los.. W roku 1990 założyłem rodzinę i mieszkałem przez 7 lat w rejonie Amazonii. Malaria skłoniła mnie do zamieszkania w okolicach Sao Paulo. Żona moja jest Brazylijką i przez kilka miesięcy studiowała w Krakowie na Uniwersytecie Jagiellońskim. W trakcie pobytu nauczyła się nawet kląć po polsku.
Obecnie pracują na Nas pszczoły, gdyż założyłem pasiekę. Wkrótce dokładniej o moich podróżach
po Amazonii.
Juliusz.


_Dodano: 6-wrześna-2002

Andrzej Sadowy


Kraj: Kanada
Strona: www. crazytrails.com
E-mail: asadowy@crazytrails.com

Materiał dla DŚ: Szlak Inków

 

     Moje życie to jedna wielka podróż. Już jako dziecko marzyłem o podróżowaniu po całym świecie. Dziś "Świat jest bliżej niż myślisz, idż i go zobacz"-taki to kiedyś sloganik, sobie wymyśliłem. Ha. Mając bodaj, że sześć lat wygramoliłem się na słupek graniczny na szczycie Śnieżki, którą wraz z ojcem "zdobyłem". Wyczyn ten zrobił na mnie tak wielkie wrażenie, że góry, granice i emocje związane z "wdrapywaniem" się, zdominowały moje życie. Potem doszło jeszcze piwo, Kafka i parę innych rzeczy. Od czasów słupka, mieszkałem na stałe w trzech krajach. Wykonywałem kilkadziesiąt różnych zawodów. Wspinałem się lub hajkowałem w najsłynniejszych pasmach górskich świata. Wspinającym się polecam "Pomywaczki" na północno-zachodniej ścianie Kościelca-drogę mojego współautorstwa (honorne V+). Odwiedziłem 54 kraje (z listy TCC) i próbowałem chyba ponad trzy setki różnych gatunków piwa. Nie smakowały Mi tylko dwa: ruski "Sokół" (śmierdział bimbrem) i amerykański "Coors Light" (ma smak rozwodnionego moczu). Poza tym, zajmuję się fotografią, egzotycznymi kulturami, dezajnerstwem i narciarstwem. Próbowałem m.in. spadochroniarstwa, bungi dumpingu i white-water raftingu. Teraz w przerwach przerabiam dane dla firm wydobywających ropę naftową. To jest moja tzw. "stała" praca i doprawdy nie wiem, z jakich powodów w tym biurze jeszcze mnie tolerują.
To chyba Gombrowicz powiedział, że "oprócz kaku, papu i lulu, trzeba jeszcze coś w życiu robić". No więc staram się.
Andrzej.

Kliknij !


_Dodano: 4-wrześna-2002

Kuba Terakowski


Kraj: Polska
Miasto: Kraków
Strona: republika.pl/terakowski
E-mail: terakowski@go2.pl

Materiał dla DŚ: Spitsbergen

 

     Jestem mieszkańcem Krakowa, gdzie urodziłem się w wigilię Bożego Narodzenia 1964. Na Uniwersytecie Jagiellońskim ukończyłem biologię, a następnie studia podyplomowe. Obecnie, swój czas dzielę głównie pomiędzy komputery, a turystykę. Ponadto, jestem właścicielem firmy wydającej "Kalumet" - najstarsze, a przez kilka lat jedyne w Polsce czasopismo dla kolekcjonerów i palaczy fajek. Byłem też bodaj pierwszym w Polsce agentem turystycznym, specjalizującym się w polarnych wycieczkach. Odwiedziłem wszystkie siedem kontynentów. W Ameryce Południowej oraz na Antarktydzie byłem dwukrotnie: latem 1991/1992 - jako uczestnik XVI Wyprawy Antarktycznej Polskiej Akademii Nauk oraz w grudniu' 2000 - biorąc udział w antarktycznym rejsie turystycznym, na zaproszenie firmy Oceanwide Expeditions. W czerwcu 1999 zwiedziłem Spitsbergen. W Afryce byłem na Kilimandżaro oraz w rezerwacie Masai - Mara. W Ameryce Północnej przejechałem 15.000 km odwiedzając 19 parków narodowych w zachodniej części USA, w tym Wielki Kanion rzeki Kolorado. W Australii wszedłem na szczyt Góry Kościuszki, odwiedziłem Ayers Rock, Park Narodowy Kakadu oraz na Wielką Rafę Koralową. W Azji zorganizowałem trekking do bazy pod Everestem. Spływałem też rzeką Trisuli. W Europie przeszedłem część słynnego szkockiego szlaku West Highland Way, byłem w Alpach Szwajcarskich. Nie zapomniałem też o Polsce. Przykładowo latem 1997 przyszedłem na piechotę ze Szczecina do Krakowa - 655 km w 20 dni. Lubię góry. Często bywam nad Morskim Okiem, gdzie od dość dawna pracuję jako sezonowy strażnik - wolontariusz. Poza sezonem bardzo chętnie odwiedzam schronisko na Hali Krupowej. To jedno z "moich" miejsc na Ziemi..
Pozdrawiam
Kuba.

Kliknij !


Dodano: 2-wrześna-2002

Sławek Miquel Sznurczak

Kraj: Polska

Strona: www.slawek.info
E-mail: travel@slawek.info

Materiał dla DŚ: Paragwaj

 

     Moje życie to jedna wielka podróż. Już jako dziecko marzyłem o podróżowaniu po całym świecie. Dziś nareszcie udaje mi się realizować moje marzenia. Na moją pierwszą dwumiesięczną podróż z plecakiem przez całą Amerykę Południową musiałem zarobić pracą wakacyjną w tartaku. Wędrowałem przez pustynię Atacama, puszczę Amazońską i wysokie Andy, pływałem w Pacyfiku oraz zwiedzałem zaginione miasto Inków - Machu Picchu. Ten kontynent mnie tak zafascynował, że już pół roku później wyruszyłem ponownie, tym razem na samotną wędrówkę z Rio de Janeiro do Quito. Wkrótce znowu odwiedzę moich licznych przyjaciół latynosów. Uważam, że podróże to jedna wielka szkoła życia - nieważne, jakie trudnosci napotykamy, zawsze, jeśli tylko wierzymy w nasze marzenia, dotrzemy do celu, którego być może nawet nie znamy.
     W ubiegłym roku byłem na Kilimanjaro, niesamowicie pięknych parkach Serengeti i Ngorongoro oraz na wyspie Zanzibar. Planuję odwiedzić wszystkie kontynenty i w ten sposób zrealizować moje największe marzenie dziecinne - podróż dookoła świata, nawet jeśli ma być tylko w odcinkach.
     Jeżeli chcecie przeczytać o moich podróżach i zobaczyć moje zdjęcia z całego świata zapraszam na moją stronę.
Sławek.

Kliknij !


Powrót