Naszym zamierzeniem jest przedstawienie Wam opisów podróży do 314 krajów Naszej Planety, uzupełnionych autorskimi zdjęciami. Na naszej stronie znajdziecie informacje o tych krajach, a także dowiecie się, jak, gdzie, kiedy i za ile można do nich dotrzeć. Sukcesywnie uzupełniając informacje tworzymy w ten sposób, interesującą kronikę Podróżników i ich podróży po całym świecie. Sądzimy, że wkrótce znajdziecie się wśród nich. Założycielami tej strony byli Kamil i Krzysztof Szybińscy. Kamila”SNOOPY” nie ma już wśród nas, zginął tragicznie w do tej pory niewyjaśnionych okolicznościach, studiując w USA. Pozostała po nim idea tej strony oraz Stowarzyszenie Razem Ponad Podziałami im. Kamila ‘SNOOPY” Szybińskiego. Zapoznaj się z ideami tego Stowarzyszenia i jeżeli cele tam wytyczone okażą się dla Ciebie bliskie, dołącz do Nas. Kliknij szczegóły.

     Nasza niekomercyjna strona www.dookolaswiata.pl, redagowana w Warszawie i Los Angeles, obchodziła 1 lutego 2004, swoje dwa i pół roku działalności. Do tej pory oglądana była regularnie w 98 miastach Polski i 71 krajach (6 kontynentów). Są na niej publikowane reportaże przygotowane przez Nasz zespół oraz internatów, którzy trafili do nas za pośrednictwem sieci, głównie z zagranicy.
Strona www.dookolaswiata.pl, oprócz reportaży i wspomnień podróżniczych, oferuje dostęp do szeregu informacji o 314 krajach. Wyjaśnienie liczby krajów przedstawiamy w załączniku.

     Wyszukiwanie informacji następuje poprzez wybranie kraju na mapie danego obszaru. Większość krajów posiada już indywidualne karty z podstawowymi informacjami użytecznymi dla podróżników.
     Karty uzupełnione są sukcesywnie serwisami zdjęciowymi oraz wykazami linków dotyczących danego kraju. Można dzięki nim posłuchać także muzyki danego kraju oraz obejrzeć w czasie rzeczywistym, obrazy z kamer internerowych zainstalowanych w wybranych miejscach na całym świecie.
     Strona posiada także, swoją wersję anglojęzyczną i dlatego jest oglądana przez osoby nie znające języka polskiego zarówno w Polsce i zagranicą.
(Z uwagi na tragiczną śmierć współzałożyciela Naszej strony Kamila Snoopy Szybińskiego - www.kamil.info - zawiesiliśmy czasowo serwis w języku angielskim.)

Opublikuj u nas Swoje wspomnienia i zdjęcia - więcej

Strona zawiera dziewięć działów:
  • Aktualności - jest to strona główna, zawierająca informacje o zmianach i aktualizacjach, dodanych nowych krajach do naszej bazy oraz o różnych innych ciekawych wydarzeniach z całego świata, o których warto napisać.
  • Kraje i Kontynenty - tu macie możliwość wirtualnej podróży po całym świecie. Po dotarciu do karty wybranego przez Was kraju, możecie zapoznać się z podstawowymi o nim informacjami, dowiedzieć się jak najłatwiej i najtaniej tu dotrzeć. Można posłuchać muzyki tego kraju i obejrzeć wiele zdjęć. Aby dotrzeć do interesującego Cię kraju wystarczy, że na mapie świata, którą zobaczysz, wybrać interesujący Cię region świata lub wybrać obszar z załączonej listy. Kulę ziemską podzieliliśmy na 7 obszarów:

         Nasza baza jest kilka razy w tygodniu aktualizowana i rozszerzana o nowe kraje. Wyjaśnienia          wymaga sprawa ilości tj. 314 krajów. Na Naszej liście opartej o listę TCC z Kalifornii, za kraj          uznajemy takie enklawy, jak Alaska, Korsyka, Sardynia itp. Wykaz krajów - Zobacz..

  • Zdjęcia - tutaj znajdują są najróżniejsze ciekawe materiały, niekoniecznie związane z podróżami. Znajdują się tu także zdjęcia przysłane Nam przez Naszych gości, którzy postanowili podzielić się z nami swoimi wspomnieniami. Naszym gościem może zostać każdy! Wystarczy, że skontaktujesz się z Nami i przyślesz swoje zdjęcia, które po zeskanowaniu zwrócimy. Możliwe jest też nadeslanie materiałów w formie elektronicznej.Prosimy o bezpośredni kontakt w tej sprawie.Ze Swej strony gwarantujemy,że udostępnione Nam zdjęcia i wspomnienia nie zostaną bez zgody autora opublikowane nigdzie, poza www.dookolaswiata.pl. Prosimy o dołączenie oświadczenia, że nadesłane materiały są własnością Naszego Gościa.

  • Media - mozna tu obejrzec już nasz pierwszy film przygotowany przez Kamila pt. 7 kontynentów, którego jesteśmy producentami. Wkrótce następne nowości. Nasze filmy z podróży.

  • Podróżnicy - jest to galeria podrózników polskich i nie tylko. Byli tak mili i przesłali informacje o sobie. I Ty możesz się tu znaleźć wśród Nich Zajrzyj koniecznie do tego działu - Zobacz..
  • Księga Gości - zachęcamy tu do wyrażania swoich opinii, na temat Naszej strony i zawartych w niej poszczególnych materiałów.
  • Archiwum - pozwala się zapoznać z naszymi materiałami, uszeregowanymi według daty ich publikacji.
  • O Nas - właśnie przeglądasz ten dział.
  • Kontakt - liczymy tu na szersze opinie i zgłoszenia do publikacji Waszych materiałów.

 

Zespól redakcyjny składa się z czterech osób, traktujących swoją działalność hobbystycznie.

Krzysztof Szybiński - kierownik zespołu, inżynier elektonik i podróżnik były instruktor Zespołu Gawęda.
informacje: www.szybinski.w.pl
e-mail:
szybinski@post.pl

Piotr Jurczuk - realizacja techniczno-graficzna, student informatyki.
e-mail: jurczuk@wsisiz.edu.pl

Kamil Szybiński - reportaże i tłumaczenia, Student Marymout College w Kaliforni.
e-mail:
kameo@w.pl
- (zginął tragicznie w pobliżu Swojej szkoły Marymount College w Rancho Palos Verdes 17 września 2003)

Paweł Pyś - reportaże i tłumaczenia, uczeń Liceum w Warszawie.
e-mail: pawelpys@o2.pl
- (zawiesił czasowo współpracę)

Zapraszamy do współpracy,
KrisS z Zespołem.