Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Wykaz Krajów NEW
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Wigilia u Kamila 24-grudnia-2002

Rancho Palos Verdes, polozone na poludniowym cyplu Los Angeles. Wspanialy pomruk Pacyfiku. Cudowne zachodzace slonce.Jestem oczarowany Brak mi tylko Kamila. On tu byl, a moze i jest. Tak to prawda. Spieszmy sie kochac ludzi, tak szybko odchodza. Kochac i dzialac Ponad podzialami. Kliknij na zdjęcie!

--KrisS. (www.kamil.info)
Wigilijne Betlejem 23-grudnia-2002

Kliknij !Boże Narodzenie to ogromne święto, prawie dla wszystkich, wierzących w Jezusa Chrystusa.
Nie ma chyba żadnej polskiej Rodziny, aby nie celebrowała tego Dnia Dobrej Nowiny. Bóg się rodzi moc truchleje, będzie brzmiało w setkach tysięcy kościołów na świecie.
Amen.
Dla mnie i całej Mojej Rodziny, jest to szczególny okres zadumy. Z jednej strony, ogromny ból w sercu po stracie Kamila, z drugiej zas pewność, że to nie koniec i kiedy sie z Nim spotkamy będziemy mogli powiedzieć, Synku wiedż, że Twoji Rodzice, Brat, Dziadkowie i Babcie oraz Cała Reszta Rodziny, a także niezliczone rzesze Przyjaciól, oraz setki ludzi dobrej woli zrobili wszystko, aby prawda o Twojej tragedii ujrzala światło dzienne. Bóg w Swojej łaskawości pozwoli Nam wszystkim doprowadzić sprawy do końca. Niech strona www.dookolaswiata.pl wraz z Galerią Polskich Podróżników, będzie Synku Twoim Testamentem. Wiedz jedno, że nie mozemy sobie darować, że tak mało mówiliśmy, jak bardzo Cię kochaliśmy i będziemy kochać na zawsze.
Odwiedzaj Nas w każdy możliwy sposób, a my przyrzekamy, że będziemy się starali, zrobic jeszcze wiele dobrego w Naszym i Twoim imieniu. Powtórze jeszcze raz za wspanialym Czlowiekiem, księdzem Twardowskim "Spieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodza" oraz bądzmy "Ponad podziałami" jak brzmiał tytuł filmu nakręconego przez Kamila i Alberta Szybinskich. Wkrotce zaprezentujemy te filmy na Naszej stronie.
Kliknij na zdjęcie!

Bog sie rodzi moc truchleje!

Elzbieta, Krzysztof i Albert Szybinscy - www.kamil.info

--KrisS. (www.kamil.info)
Korespondencja Kamila 22-grudnia-2002

Kliknij !j Syn Kamil lubił podróże. Miał to szczęście, że zwiedził 7 kontynentów. Zawsze w podróżach lubił podpatrywać zwyczaje ludzi i interesował się ich kulturą. Nie miał klopotu z porozumiewaniem się. Biegle mowił po francusku i angielsku. Bardzo dobrze znał jezyk hispański i własnie ten najbardziej lubił. Z wielu podróży przywoził nietypowe fotografie. Były wśród nich zdjęcia lotnicze i zdjęcia przyrody. Nazywal je zdjeciami "misteries photos". Teraz Kamil wybrał się w najdalszą i najdłuzszą podróz Swojego życia. A może przyśle z niej też "misteries photos ". Dziś w naszej galerii zdjęcia Kamila uzupełnione również moimi zdjęciami. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszam tez na ciekawe strony www:

--KrisS. (www.kamil.info)
Lone Pine - konkurs 18-grudnia-2002

Kliknij !Kochani.
Jak pamiętacie, ogłosiliśmy konkurs na znajomość posługiwania sie danymi z GPS. System ten pozwala określić dokłade położenie w jakim się znajdujemy. Niewielki odbiornik odbiera sygnały z satelitów krążących na niskich orbitach i w mikroprocesorze dokonuje analizy tych danych. Na jej podstawie podaje położenie gegraficzne i wysokość na jakiej się znajduje z dokladnością do kilkudziesieciu metrów..
Na świecie jest w użytkowaniu miliony takich odbiorników GPS. Bardziej zaawansowane pozwalają
prowadzić nawigację samolotów, statków i samochodów. Idąc na wycieczke można zaprogramować wybraną trasę i być prowadzonym za rękę, po niej. W załączeniu podajemy linki szerzej omawiające te zagadnienia.
Kliknij na zdjęcie!


--KrisS. (www.kamil.info)
Indianski Browar 18-grudnia-2002

Kliknij !Nie ma chyba podróżnika, który nie próbowal by różnych gatunków piwa. Własnie udało mi się skosztować indianskiego piwa Mojave Red - Niezle! Ostatnio Indianie w USA przypomnieli sobie, że są właścicielami dość pokaźnych obszarów ziemi. I właśnie teraz, zaczeli
zakładać na nich przesiębiorstwa i nawet kasyna. Mówią - nasza ziemia, sami sobie dajemy licencję.
Jeżeli będziecie mieli kiedyś okazje, jechać autostradą nr. 14 przez MOJAVE DESERT (California) wpadnijcie tu skosztować niezłego piwa. A teraz zapraszam do galerii oraz na ciekawe strony o Indianskim
Browarze. A może ktoś też nadeśle korespondencje dotyczącą testowania
piw ?? Zapraszam!
Kliknij na zdjęcie!

Ciekawe strony:

--KrisS. (www.kamil.info)
Pasadena - Kalifornia 12-grudnia-2002

Kliknij !W zasadzie z Los Angeles do Pasadeny można się wybrać pieszo. Bo to tak blisko. Ale do dobrego tonu należy skorzystać z autostrady, nie da się ukryć znakomitej. To miasto różni się znacznie od swojego sąsiada, olbrzyma. Panuje tu spokój i wydaje się ze tempo życia jest nieco zwolnione. Znajduje się tu znana na całym świecie uczelnia California Istytut of Technology. Turystów ściągają tu wspaniale imprezy, o których możecie dowiedzieć się z załączonych linków. Zapraszam do galerii zdjęć. Chciałem jednocześnie zapowiedzieć na piątek, rozstrzygnięcie naszego konkursu GPS. Już teraz zdradzę ze to miasteczko, to Lon Pine. Kliknij na zdjęcie!

--KrisS. (www.kamil.info)
Świąteczne Salt Lake City 8-grudnia-2002

Kliknij !Pierwszymi znanymi do tej pory, mieszkańcami Stanu UTACH, byli Indianie Anasazi (od początku naszej ery do 1300). Historia wspomina również o mieszkańcach nazywających się Ute Tribe, od których prawdopodobnie została zapożyczona nazwa tego stanu.
Salt Lake City zostało założone 24 lipca 1847 przez grupę Mormonów, którzy jako pionierzy dotarli tu po długiej wędrówce. Stanowili społeczność 143 mężczyzn, 3 kobiety i dwojga dzieci. Przewodził im Brigham Young, który po zobaczeniu po raz pierwszy tej doliny. Powiedział "to jest właściwe miejsce". Dzisiaj jest to wspaniale, nowoczesne miasto, w którym w zeszłym roku odbyły się Zimowe Igrzyska Sportowe. Przybyłem tu na zaproszenie Przyjaciół. W nocy, kiedy po raz pierwszy zapalono iluminacje świąteczne. Tłumy młodzieży na ulicach i to nie w samochodach. W wielu miejscach pala się znicze gazowe, przy których można się ogrzać. Do tradycji należy przejażdżka bryczką, którą powożą albo Mikołaje, albo Kowboje.
Zapraszam do galerii jeszcze gorących zdjęć z tej nocy zapowiadając reportaż z ciekawych miejsc w tej okolicy. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszam tez do obejrzenia ciekawych stron www o Salt Like City:

--KrisS. (www.kamil.info)
Parafia Brata Alberta 5-grudnia-2002

Kliknij !Parafia Rzymsko Katolicka, Brata Alberta mieści się w Wesołej Zielonej koło Warszawy i w pobliżu Sulejówka, gdzie mieszkał i pracował Marszałek Józef Piłsudski. Kościół jest aktualnie w końcowej fazie budowy dzięki ofiarności lokalnej społeczności oraz ogromnej pracy pracujących tu księży. Zapraszam do galerii zdjęć, które będą tam zamieszczone w najbliższy poniedziałek.

 

Jednocześnie informuję, że w dniu 8 grudnia 2002 właśnie tutaj, w Wesołej Zielonej (pętla autobusu 137), o godzinie 12.30, odprawiona będzie Msza Święta za Duszę Naszego Syna Kamila, który tylko 19 lat spędził z Nami. Ponadto intencja jest również szybkie wykrycie sprawców tej tragedii. Mapka dojazdowa będzie tu załączona w sobotę. Chciałem jednocześnie, w imieniu Naszej Rodziny, serdecznie podziękować wszystkim mieszkańcom osiedla Patronat 2, koleżankom i kolegom z Zespołu Gawęda, a także wszystkim naszym Przyjaciołom, za pomoc, jakiej nam udzielają. Przyczyniają się Oni do tego, że sprawa wykrycia sprawców tej tragedii jest już coraz bliżej. Chcieliśmy w szczególności, podziękować:

  • Teresie Bombik, Hannie Jakubczak, Teresie i Jurkowi Wilczyńskim, Ewie i
    Andrzejowi Boguckim, Krzysztofowi Wojewódce, Agnieszce Kieruzalskiej, Dorocie Stabrowskiej, Marioli Gajos, Marcie i Maryli Grzegrzołka, Pawłowi i Jurkowi Pys, Andrzejowi Stawińskiemu, Radkowi Grabskiemu, i wszystkim innych, których nie sposób tu wymienić.
Dziękujemy, że jesteście z Nami,

Krzysztof z Rodziną.

--KrisS. (www.kamil.info)
Parking samolotów 1-grudnia-2002

Kliknij !Na pustyni, o nazwie MOJAVE DESERT, w okolicach Los Angeles, znajduje się jeden z największych na świecie parkingów dla cywilnych
samolotów, aktualnie przyziemionych. Panujące tu korzystne warunki klimatyczne, odpowiednie temperatury i niewielka wilgotność, pozwalają
na przechowywanie podniebnych stalowych ptaków, przez dłuższy okres czasu. W okolicy znajduje się również rezerwowy pas, umożliwiający lądowanie amerykańskich promów kosmicznych. Obejrzyjcie sobie naszą galerię zdjęć używanych samolotów i wybierzcie sobie najbardziej odpowiedni model dla siebie. Kliknij na zdjęcie!

A jeżeli nie macie na to czasu, albo nie znaleźliście nic interesującego, proponujemy
skorzystajcie jednak z uslug odpowiednich linii lotniczych.

--KrisS. (www.kamil.info)
_<< WIADOMOŚCI Z LISTOPADA