Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Kliknij !
stat4u

 

Wigilijna Warszawa i Podróżnicy 31-grudnia-2001

Wigilia w Warszawie

Święta ,święta i po swiętach. Radości świętowania, nie zepsuł Nam nawet problem z łączem dosyłowym do do naszego serwera. Dlatego z opóżnieniem przedstawiamy Wam zdjęcia z Wigilijnej Warszawy. Ponieważ był to okres spotkań nie tylko rodzinnych, zamieszczam zdjęcia z jednego z nich, z Naszymi znajomymi podróżnikami. Jak się można domyśleć, odwiedzili w Swoim życiu niejeden zakątek świata i wkrótce opublikują ciekawe zdjęcia.

Galerie:

Z gorącymi pozdrowieniami!

-KrisS.
Palestyna,wizyta w Betlejem 24-grudnia-2001

IzralePalestyna kraina na Bliskim Wschodzie nad
Morzem Śródziemnym, częściowo położona w Izraelu,
częściowo w Jordanii. Jest terenem walki wyzwoleńczej
Palestyńczyków.To tu według przekazów w miejscowości
Betlejem przyszedł na świat Jezus Chrystus. "I stało się w owe dni, że wyszedł dekret cesarza Augusta aby spisano cały świat.Pierwszy ten spis odbył się,gdy Kwiryniusz był namiestnikiem Syrii. Szli więc wszyscy do spisu, każdy do swego miasta. Poszedl też i Józef z Galilei, z miasta Nazaretu,do Judei,do miasta Dawidowego,zwanego Betlejem, dlatego że był z domu i rodu Dawida, aby był spisany wraz z Marią, poślubioną sobie małżonką ,która była brzemienna.
Łuk.1,27
I gdy tam byli, nadszedł czas, aby porodzila. I porodziła syna swego pierworodnego i owinęła go w pieluszki i położyla go w żłobie, gdyż nie było dla nich miejsca w gospodzie.
Mat.1,25
Po zacytowaniu słów Ewangelii zapraszamy do galerii.
Pierwsza część przedstawia zdjęcia z Betlejem, publikowane za f-mą Plurigraf. Druga, która zaprezentuje szopki z kościołów Warszawy, ukaże się w Wigilię wieczorem. Kliknij na zdjęcie!

Polecamy też strony o Betlejem:
 • laszambelan.w.interia.pl
  Dla zainteresowanych informacjami o Palestynie polecamy:
 • archidiecezja.lodz.pl
  W świątecznym nastroju, zapraszamy.

 • -KrisS.
  Korespondencja z Gujany 23-grudnia-2001

  Gujana !Gujana, niepodległy kraj polożony na północy Ameryki Południowej. Przeważają niziny z bujną równikową roślinością i ogromne rozlewiska rzek,zalewające ogromne połacie lasow. Na zachodzie i południu występują góry. Główne bogactwa to boksyty,złoto i diamenty. I właśnie do ich wydobywania, z uwagi na brak lokalnej ludności Anglicy przywozili Hindusów i mieszkańców Afryki.Teraz ich eksploatacją zajmują się kanadyjczycy. Wlaśnie teraz do stolicy Georgetown docierają wyczarterowane samoloty PLL LOT latające tu z Nowego Jorku. Przygotowujemy wspomnienia z pobytu w tym kraju, ktore wkrotce opublikujemy.

  W galeri przedstawiamy zdjęcia ze stolicy. W poznaniu tego kraju pomocne będą następujące strony:

  Zdjęcia dotyczące Afganistanu - Zobacz!
  Zapraszamy!
  -KrisS.
  Korespondencja Nowy Jork i jego mieszkańcy 22-grudnia-2001

  Nowy JorkGdyby stworzyć listę państw o których mówi się i pisze
  na świecie to bez wątpienia na pierwszym miejscu jest
  Afganistan potem Izrael. Następne na liście, to Stany
  Zjednoczone i Argentyna. Wszystko wskazuje na to, że wkrótce dobre notowania osiągnie Somalia. Nie namawiamy do odwiedzenia teraz wszystkich tych krajów w zamian proponując nasze wizyty internetowe. Dlatego dziś zgodnie z zapowiedzią wybieramy się do świątecznego Nowego Jorku. W 100 dni po zaistniałej tam tragedii wydaje się, że życie wróciło do normy. Wprawdzie może to być pozorne,ale widać na twarzach mieszkańców, a także turystów, że nie powiodły się plany terorystów. Daje się odczuć poczucie godności tych ludzi, którzy nie ukrywając, żyją w ciągłym zagrożeniu. Postaramy się wkrótce napisać coś wiecej. Aktualnie na miejscu po budynkach WTC instalowana jest aparatura laserowa podarowana przez Włochy, która stworzy trójwymiarową świąteczną wizję wieżowców, które już nie istnieją. Kliknij na zdjęcie!

  Dziś przedstawiamy galerie uwieczniające Nowy Jork 21 grudnia 2001. Proponujemy obejrzeć też stronkę www.newyork.com oraz o WTC.

  Tradycyjnie aktualne zdjęcia z Afganistanu Zobacz!
  Zapraszamy!

  -KrisS.
  Manhattan - widok z Satelity 21-grudnia-2001

  Manhattan

  Zapraszam do obejrzenia kapitalnego zdjęcia Manhattanu wykonanego przez satelitę! Pomimo tego, że zajmuje ono około 1 Mb (trochę czasu mi zajęło żeby je skompresować do tego rozmiaru, bo w pierwotnej wersji zajmowało ono dużo więcej) naprawdę warto poświęcić nawet na modemie te parę chwil, aby móc się jemu bliżej przyjrzeć. Zdjęcie to jest niesamowicie dokładne i ma bardzo dużą rozdzielczość 2643/2486 pikseli, co tłumaczy jego objętość.
  Kliknij na zdjęcie!

  -Rasta.
  Jak trafiłem na Kiritimati w roku 1998 20-grudnia-2001

  KirintimatiSzukając na mapach jakiegoś niepowtarzalnego miejsca do odwiedzenia zwróciłem uwagę na Wyspę Bożego Narodzenia na Oceanie Spokojnym. Ponieważ byłem ... Dalej!

  Dodtkowo zapraszamy do nowej galerii ze zdjęciami! Zobacz!

  -KrisS.
  Ocean Spokojny i Ocean Indyjski 20-grudnia-2001

  Kirimati

  To dwa z trzech światowych oceanów, które łacznie z Oceanem Atlantyckim zajmują 361 mln km2 tj.71% powierzchni naszej planety. Stanowią jednocześnie najrozleglejsze środowisko życia na Ziemi.

  Właśnie na tych obszarach bezmiaru wód, leżą dwie samotne wyspy Bożego Narodzenia. Pierwsza to inaczej zwana Kirimati, należy do państwa Kiribati. Najtaniej można dotrzeć tu samolotem z Honolulu.Tę drogę wypatrzyła i pomogła uzyskać wizę Pani Bożena Jarnot i pomogła z Hawajów. Druga wyspa leżąca na południe od Indonezji jest własnością Australii. Najtaniej można tu dotrzeć wykupując bilet lotniczy w agencji urystycznej w Dżakarcie. Potrzebna jest wiza Australijska. Pisaliśmy już o tych wyspach wcześnej (zobacz Podróże), ale ponieważ pozyskaliśmy nowe zdjęcia oraz wspomnienia z podróży na Kirimti, wracamy do tematu. A czym różnią się te wyspy oprócz polożenia. Chyba najlepiej zobrazują to nasze galerie. Zapraszamy! Kliknij na zdjęcie!

  Jeśli interesują Cię najświerzsze zdjęcia z Afganistanu to kliknij na ten link. Zobacz!

  -Rasta.
  Informacja 19-grudnia-2001


  Kochani. Minęły już trzy miesiące ukazywania się naszej strony. Przekonaliśmy się jak trudne to przedsięwzięcie i z szacunkiem patrzymy na innych, niekomercyjnych realizatorów dynamicznych stron www. Jeżeli znacie takich uparciuchów, przekażcie nam ich adresy. Do spełnienia naszych zamierzeń jeszcze daleka droga, bo przecież założyliśmy odwiedzenie 314 krajów (wykaz w dziale Podróże). Dlatego szykując się do Świąt Bożego Narodzenia przedstawiamy nasz plan na ten okres. Zgodnie z Waszymi sugestiami będziemy więcej pisali o odwiedzanych miejscach.Zapraszamy do nadesłania świątecznych zdjęć z Waszych miejscowości do 15.01.02. do nas, do Wesołej. Opublikujemy je i odeślemy do końca stycznia.

  A oto Nasze zamierzenia na najbliższy tydzień:

  • sroda ...................Ponownie Wyspy Bożego Narodzenia
  • piątek...................Korespondencja z Nowego Jorku
  • niedziela............... Korespondencja z Gujany
  • Wigilia .................Z wizytą w Betlejem
  • Boże Narodzenie..........Świąteczna Warszawa
  • czwartek ................Korespondencja Niespodzianka
  • sobota ..................Lecimy w nieznane
  • Sylwester................Ale zabawy

  Życząc wspaniałych Świąt w gronie Rodziny.

  -KrisS, Rasta, Kameo.
  Francja 18-grudnia-2001

  Jak się dowiadujemy w szwajcarskich górach temperatury osiągnely -62 stopnie. W Niemczech osiagnęły - 30 stopni. Dla kontrasu przedstawiam galerie zdjęć z przeuroczego podparyskiego miasteczka Rueil-Malmaison. Znalazłem się tam na początku grudnia i pozostaję pod jego urokiem. Pod urokiem miejsca, przyrody i pozostałości jesieni. Wewnatrz XXVII wiecznego parku znajduje się zespół pałacowy, była wlasność Józefiny Bonaparte. To tu Napoleon odpoczywał w jej ramionach, planując kolejne wyprawy. Niestety
  nie urodził mu się z tego związku następca. Obejrzyjmy to fascynujące miejsce wraz z kolekcją powozów Napoleona Bonaparte. W zwiedzaniu pomocna będzie ta strona Zobacz!.

  Francja
  Kliknij na zdjęcie!
  -KrisS.
  Nasz korespondent Kuba Buragiewicz "Prosto z orbity" 15-grudnia-2001

  Hong Kong

  Kochani, przemierzając naszą Planetę wzdłuż i wszerz korzystamy z amochodów. statków, pociągów i samolotów. Znamy też inne sposoby podróżowania. Jest jednak niewielu szczęśliwców mogących podróżować w kosmosie. Właśnie Kuba pozyskał i przeslał nam zdjęcia wykonanez orbity Ziemi. Ciekawe będzie porównanie tych zdjęć z naszymi wyobrażeniami i wspomnieniami. Zapraszam do galerii z kosmosu. Kliknij na zdjęcie!

  Ps. Bez wątpienia najciekawszym krajem do odwiedzenia jest A F G A N I S T A N. Nie polecamy tam teraz odwiedzin. Dlatego proponujemy internetowy skok na usatoday, gdzie można znaleść wiele najświeższych informacji z Afganistanu.

  -Rasta.
  Nasz Gosc Witek Koczner RPA 13-grudnia-2001

  RPAŚwiat w jednym kraju", piękno, przyroda, widoki, klimat, zwierzęta, wspaniałe jedzenie i gościnność, to spotka Cię w Południowej Afryce, Warto poznać piękno i tajemnice południowego kontynentu, od Oceanu Indyjskiego po Atlantycki
  Jeżeli chcesz przeżyć wspaniałą przygodę pod opieką
  najlepszych, wybierz się z nami. Tak napisał do Nas Witek załączając przepiękne zdjęcia. Gdybyście mieli jakieś pytania napiszcie do Nas albo bezposrednio do Witka e-mail: koczner@iafrica.com.

  Kliknij na zdjęcie!

  Zapoznajcie sie takze ze stroną www.safariwafryce.com. Zapraszam do galerii wspaniałych krajobrazów i szczęśliwych podrożników.


  -KrisS.
  Finlandia 9-grudnia-2001

  FinlandiaPostanowiłem dziś dodać Finlandię, bo pogoda jak panuje za naszymi oknami nieodzownie kojarzy mi sie z krajami znajdującymi się na północy naszego kontynentu. To co powoduje, że warto spojrzeć na Finlandię to Laponia, która jak wieść niesie jest siedzibą Świętego Mikołaja, a znajduje się, aż poza kołem podbiegunowym. Ponadto kraj przyciąga
  turystów nieskażoną bujna przyroda. Można tu odpoczywać zarówno latem jak i zima. Finlandia posiada liczną
  grupę doskonałych skoczków narciarskich, którzy rywalizują z naszym Adamem Małyszem. Wspaniałe Lahti posiada skocznie narciarskie gdzie odbywają sie mistrzostwa świata. Kliknij na zdjęcie!

  Pomocą w dokladniejszym poznaniu Finlandii będzie strona virtual.finland.fi. Zapraszam!

  -Rasta.
  Watykan 7-grudnia-2001

  WatykanWatykan jest to najmniejsze państwo (kościelne) na świecie
  mieszczące sie na terenie stolicy Włoch, Rzymu. Jest siedzibą Papieża (polaka) Ojca Św. Jana Pawła II. Na jego terenie znajduje się Bazylika Św. Piotra, w której znajduje się jego grób. Watykan słynie też ze wspaniałych muzeów i ogrodów. Zapraszam do zwiedzenia wspaniałych zbiorów na stronie www.christusrex.org. Zapraszam!

  Kliknij na zdjęcie!
  -Rasta.
  San Marino 7-grudnia-2001

  San MarinoDzisiaj zapraszam do zapoznania się z San Marino.
  Jest to enklawa na terenie Włoch, mająca zaledwie
  61 km powierzchni. Słynie ona przede wszystkim z
  wyrobu znaczków pocztowych i win. W San Marino jest
  ogromna liczba sklepów z winami i likierami; Tłumy
  polskich turystów biegają po nich zaopatrując się obficie.
  Na sklepach są nawet napisy w języku polskim i wielu
  sprzedawców zachęca po polsku do darmowej degustacji alkoholi. San Marino słynie też z odbywajacych się tam wyścigów Formuły 1 Pomocą w zwiedzaniu będzie
  www.sanmarinosite.com. Zapraszam! Kliknij na zdjęcie!

  -Rasta.
  Holandia 5-grudnia-2001

  Z Afganistanu powracamy do Europy, i udajemy się do Holandii.
  Słynie ona przede wszystkim z hodowli kwiatów.Stolica Amsterdam
  znana jest z możliwości podróżowania drogą wodną,a także ze
  "sklepików" powiedzmy wylącznie dla doroslych. Drugie miasto
  Rotterdam jest największym portem przeładunkowy na świecie. Nieodzownym elementem krajobrazu holenderskiego są wiatraki, których zadaniem jest osuszanie pól i wypompowywanie wody z kanałów. Na terenie Holandii znajduje się też wiele zamków. Kraj ten też słynie z dość kontrowersyjnych przepisów prawnych m.in. legalizacji haszyszu czy eutanazji. Kliknij na zdjęcie!

  Po więcej informacji zapraszam na stronę www.holandia.pl.
  W podróż po Amsterdamie poprowadzi nas www.amsterdam.nl.

  Holandia
  -Rasta.
  Afganistan 2-grudnia-2001
  Mamy Grudzień. Zima juz nas dopadła i szykują się siarczyste
  mrozy. Po naszej przerwie technicznej zapraszam do zapoznania sie z informacjami o Afganistanie. Jest to teraz bardzo gorący temat, więc postanowiłem zamieścić trochę informacji na jego temat, z którymi warto się zapoznać. Ponieważ o zdjęcia autorskie z tego regionu trudno przedstawiamy je ze strony US Today. Zapraszam!
  Kliknij na zdjęcie!
  Afganistan
  -KrisS.
  Archiwum Wiadomości - Wejdź!