Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Wykaz Krajów NEW
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Święto Dziękczynienia 29-listopada-2002

Kliknij !Dzień Dziękczynienia to tradycyjnie obchodzone święto w Ameryce na pamiątkę uratowania od głodu zdobywców Dzikiego Zachodu przez ogromną populację indyków. I dlatego w tym dniu w każdej amerykańskiej rodzinie przyrządza się ogromnego indyka. Dzień wcześniej, zostałem zaproszony na tradycyjne spotkanie przyjaciół Pana Zygmunta Kubalskiego do Pasadeny. W miłej atmosferze, jak co roku wspominali Swoje wspaniałe chwile i snuli plany na przyszłość. Są to wspaniali i twardzi ludzie. Tacy tylko w tym kraju mogą dojść do czegoś. Powodzi im się różnie, ale łączy ich przyjaźń i przekonanie, że mogą liczyć na Siebie wzajemnie. Chciałem podziękować Panu Zygmuntowi za możliwość spędzenia czasu w tym gronie.

Kliknij !

Info o dniu Dziekczynienia:


Pozdrawiam Was serdecznie i jescze raz zapraszam do publikacji swoich zdjęć na naszej stronie!

--KrisS. (www.kamil.info)
Kościół w Los Angeles 27-listopada-2002

Kliknij !Parafia Rzymsko Katolicka, Matki Boskiej Jasnogórskiej mieści się niedaleko centrum Los Angeles. Duszpasterstwo prowadzą Ks. Edward Mroczynski (Proboszcz) i Ks. dr Bogdan Molenda (Asystent). Jest to miejsce spotkań miejscowej Polonii i oprócz Konsulatu generalnego RP, główne centrum informacji i posługi dla mieszkających tu Polaków. Pomoc Swoją okazują Siostry Misjonarki Chrystusa Króla. W pomieszczeniach parafii działa sobotnia szkoła dla dzieci pragnących się uczyć w ojczystym języku. Zapraszam do galerii zdjęć, tylko częściowo przedstawiających prace w tej parafii.
Kliknij na zdjęcie!

Oficjalna strona Parafii:

Chciałem jednocześnie poinformować, że właśnie tu w tym kościele w najbliższą niedziele, tj. 1 grudnia, o godzinie 10.00 Am, będzie odprawiona msza w intencji wyjaśnienia okoliczności tragicznej śmierci Kamila P. Szybinskiego, studenta Marymount College w Kalifornii. Miał dopiero 19 lat.

Chciałem jednocześnie, w imieniu Naszej Rodziny, serdecznie podziękować wszystkim Polakom, na ziemi amerykańskiej, którzy przyczynili się do tego, ze sprawa wykrycia sprawców tej tragedii jest już coraz bliżej. Chcieliśmy w szczególności, podziękować tym, którzy nas cały czas wspierają:

 • Panu Krzysztofowi Kasprzykowi Konsulowi Generalnemu RP w Los
  Angeles wraz z żoną i Panu Konsulowi Dariuszowi Dobrowolskiemu
  oraz ich pracownikom

 • Pani Iwonie Korpalewskiej i Pani Iwonie Zduńczak
  oraz innym Pracownikom Polskich Linii Lotniczych w USA
 • Disnardzie, Mariuszowi i Saszy Sosnowskim z Beverly Hills
 • Elżbiecie, Andrzejowi i Sebastianowi Olszewskim z Beverly Hills
 • Krystynie i Bolesławowi Wydzga z Los Angeles
 • Ewie Rojek wraz Rodzina z Hawajów
 • Marianowi Kazimierczuk wraz z Rodzina z Dayton
 • Andrzejowi Jaworowskiemu z Dayton
 • Ryszardowi Obreczarek z Los Angeles
 • Michalowi Bortnik z Seatle
 • Wołodii Zerowskiemu z Nowego Jorku
 • Wojtkowi Jarnot z Hawajów
 • Zygmuntowi Kubalskiemu z Pasadeny i jego kolegom
 • I wszystkim innym, których nie sposób tu dziś wymienić

Dziękujemy
KrisS z Rodziną.

--KrisS. (www.kamil.info)
Palm Springs Muzeum lotnictwa 26-listopada-2002

Kliknij !Dzięki uprzejmości Pana Mariusza Sosnowskiego odwiedziłem muzem lonictwa z okresu drugiej wojny światowej. Zgromadzono tu eksponaty związane z lotnictem USA, działającym na dwóch frontach. Jeden to wspólna walka w ramach aliantów, z hitlerowską Rzeszą. Drugi to ogromna wojna z Japonia, zakończona użyciem bomb atomowych. Ogladając te eksponaty ma się odczucie cofniecia się w czasie. Jak żywe
stają obrazy z obejrzanych na ten temat, na szczescie tylko filmow. Zapraszam do galerii moich zdjęc oraz do zapoznania się ze stroną internetową o tej bardzo ciekawej i pouczajacej ekspozycji. Kliknij na zdjęcie!

Wkrótce reportaż z najwiekszego w USA parkingu samolotów:

--KrisS. (www.kamil.info)
Asyż (Assisi) - Lidka i Krzysztof 24-listopada-2002

Kliknij !Dojeżdżając do miasta już z daleka widać jego różową zabudowę, gdyż w dawnych czasach głównym budulcem był obecny w okolicy różowy kamień. Trafiliśmy akurat na dni obchodów średniowiecznej przeszłości Asyżu tzw. "Święto Średniowiecza". Odbywa się ono corocznie w maju i rozpoczyna się od parady główną ulicą starego miasta mieszkańców poprzebieranych w średniowieczne stroje. Parada wiąże się z konkursem na najlepiej ubraną grupę. Przemarszowi towarzyszą muzykanci, a wszystko jest niebywale kolorowe i wesołe. Miasto zapomina na parę dni o nowoczesności. Nie używa się elektryczności, witryny sklepów zasłania się zielenią, ukrywa się rynny i rozstawia się stragany tak jak to było w średniowieczu. W połączeniu z autentyczną starą architekturą stwarza to prawdziwie średniowieczny nastrój.

Potem zanurzyliśmy się w przepiękne stare zaułki. Wędrując bocznymi uliczkami dobrnęliśmy do Bazyliki świętego Franciszka. Przed Bazyliką na ruchliwym chodniku cierpliwie pozowała nam do zdjęcia jaszczurka. Obejrzenie miejsca, w którym pochowany jest Święty jest wrażeniem niezapomnianym. Sama bazylika z freskami Giotta jest szalenie ciekawa. Bracia Franciszkanie pilnują, aby zbyt natrętni turyści nie psuli powagi tego miejsca robieniem zdjęć we wnętrzach. Tak, że niestety z Bazyliki żadnych zdjęć nie ma. Kliknij na zdjęcie!

Dziękując Maćkowi za pomoc w uzyskaniu tych materialow, zapraszamy do galerii zdjec oraz do zapoznania sie z ciekawymi stronami o Asyżu:

--KrisS.
33 deg 44.191 N 118 deg 22.175 W 21-listopada-2002

Kliknij !

Nieznanym Przyjaciołom z Ameryki

"Ze złem składa się siła
władza
urzędowe twarze
z dobrem przychodzi serce
choćby najmniejsze
jamnik
z każdą nogą
skrzywioną jak szczęście
wiejskie na wsi Godzinki
gdy zmieniają słowa
i niezwyciężonego
plask w mordę Salomona".

ks. Jan Twardowski "Dobro i zło". Kliknij na zdjęcie!

--KrisS.
Wycieczka do Palm Springs 18-listopada-2002

Kliknij !Sacha Sosnowski z Beverly Hills nadeslal korespondencje do nas.
W piekny świąteczny poniedziałkowy poranek, w USA obchodzony jest dzień weterana, razem z Krzysztofem pojechaliśmy do Palm Springs w Kalifornii. Pogoda była cudowna i z pełnym bakiem benzyny (droga $1.50 za galon) pojechaliśmy autostrada nr 405 na północ, potem zaś autostradą nr 10 na zachód. Po przejechaniu około 200 mil byliśmy już w pięknym Palm Springs. Przy drodze, przed wjazdem do tego miasta, widzieliśmy popularne tu w Palm Springs wielkie wiatraki, które produkują prąd dla całego miasta. Palm Springs to pelne roznorodnych palm miasto - ogród.. Jak Krzysztof powiedział, "To ziemia ogrodów". Zjedliśmy obiad w pieknej hiszpanskiej restauracja w miasteczku La Quinta, okolo 10 mil od Palm Springs. Zrobiliśmy wiele przepięknych zdjęć. Potem odwiedziliśmy jeszcze interesujące miejsce, jakim jest, muzeum samolotów z okresu drugiej wojny światowej. Przedstawiono tu historie lat 1939 - 1946, eksponując prawdziwe amerykańskie samoloty z tamtego okresu, uzupełnione też kolekcja samochodów. Był to wspaniały poniedziałek. Wkrótce przekaże reportaż z tego muzeum. Kliknij na zdjęcie!

Saha

Zapraszam do naszej galerii, a także do zapoznania się z:

--KrisS.
Konkurs- 36 st 34.869 min. N, 118 st 03.431 min. W 13-listopada-2002

Kliknij !Przepiękne miasteczko o współrzędnych GPS podanych wyżej, słynne z tego, że w jego okolicach nakrecono ponad 400 westernów. Tak przepięknych i zróżnicowanych krajobrazów skupionych w jednym miejscu, nie widziałem do tej pory. Plenery te, przedstawiają niebotyczne góry, pokryte czapami śniegu, kaniony i rwące potoki, żywcem z opowieści o Winetou, wodzu Apaczów. Ma się wrażenie, że słychać niemilknący odgłos pędzacych dyliżansów i widać skupione i wyniosłe twarze obserwujących je Indian. Kliknij na zdjęcie!

KONKURS!

Nasza redakcja ogłasza konkurs otwarty. Dla pierwszych dzięsieciu
oglądajacych nas Internautow, którzy do 1 grudnia 2002 nadeślą do nas
nazwę tego miasteczka, które opisujemy w dzisiejszym news, przygotowaliśmy dziesięć dyskow CD-R , na których znajdują się przepiękne zdjęcia jego okolic i to o dużej rozdzielczości, w tym również nie publikowane. Dodatkowo zamieszczona tam będzie lista gwiazd Hollywood z podaniem ich adresów w Beverly Hills.
Zapraszamy do konkursu.

Zapoznajcie się z naszą galerią zdjęc z tajemniczego miasteczka i jego okolic.

Polecamy tez ciekawe strony www:

--KrisS.
Octoberfest w Monachium 11-listopada-2002

Kliknij !Napisal do nas Maciej Witek.

Wybrałem się w październiku do Monachium na Oktoberfest. Święto Piwa to wielkie wydarzenie dla każdego prawdziwego piwosza. Zawsze wydawało mi się, że Niemcy nie są specjalnie rozrywkowym narodem, ale przekonałem się, że potrafią się naprawdę świetnie bawić. Atmosferę czuje się w każdym miejscu Monachium, ale przede wszystkim w restauracjach. Ale centrum rozrywki jest teren parku zwanymi Łąkami Teresy. Podczas Oktoberfest jest to wielkie wesołe miasteczko, w którym oprócz rozrywek typowych dla wesołego miasteczka (gigantycznego wesołego miasteczka), znajdują się ogromne hale piwne. Każdy browar ma swoja, pięknie przystrojona piwną halę, w której gra bawarska kapela. Najbardziej wyróżniają się hale dużych monachijskich browarów takich jak: Löwenbraü, Spaten, czy Paulaner. Ale są również obecne inne browary niemieckie czy czeskie, a także przedstawiciele browarów z takich krajów jak Anglia, Holandia, Dania czy Irlandia. Tysiące ludzi śpiewaja, tańczą i piją piwo z litrowych kufli (nie widziałem, aby sprzedawano piwo w mniejszych naczyniach). Panuje międzynarodowa atmosfera. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszam do galerii zdjec Macka
Jednoczesnie polecam ciekawe strony:

--Rasta.
Hearst Castle - California 8-listopada-2002

Kliknij !Przyjaciel Krzysztofa, Mariusz Sosnowski z Beverly Hills, przekazał nam do publikacji pocztówki z niezwykle tajemniczego miejsca w San Simeon Bay, leżącego nad Pacyfikiem, pomiędzy Los Angeles, a San Francisco. To tu, magnat prasowy William R. Hearst, wybudował dla Swojej Wybranki pałac na kompletnym odludziu. Architekt Julia Morgan rozpoczeła tę budowę w
roku 1919. Trwała ok. 10 lat i kosztowała wtedy 10 mln USD. Materiały sprowadzano z całego świata, a możliwości techniczne były wtedy ograniczone. The Enchanted Hill, bo taka nazwe otrzymał pałac, składa się ze 115 pokoji o powierzchni 73,510 square feet i posiadając wewnetrzne i zewnetrzne imponujące baseny. Warto zapoznać się z tą ciekawostką. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszam do galerii poczówek, a także na ciekawe strony o tym miejscu:

--Rasta.
37 st 49 min. N i 122 st 32 min. W 5-listopada-2002

Kliknij !Kochani!
Dzięki uprzejmości Przyjaciół znalazłem się ponownie w mieście, którego ulice są chyba najbardziej znane na świecie. I to dzięki serialowi z Michaelem Douglasem. Tu też, kilka lat temu, trójka wędrowców z Polski: Kamil, Albert i Krzysztof, podziwiając równie znany most na świecie, zajadała się przeogromną hawajską
pizzą. Most króluje nadal i ciągle można dostrzec nowe elementy w jego wspaniałości. Tuż obok codziennie rano setki ludzi wykonuje
gimnastykę (pozazdrościć). Amerykanie mają w sobie wspaniałe cechy, godne
naśladowania.

Zapraszam serdecznie na migawki z okolic Golden Gate Bridge. Kliknij na zdjęcie!

Ciekawe linki:

--Rasta.
Hollywood - Cementary 1-listopada-2002

Kliknij !Napisał do nas Krzysztof z Los Angeles:

"Pierwszy listopada to w Polsce dzień zadumy i przypomnenia o tych, którzy Nas opuścili na zawsze. W Ameryce jest poprzedzony, jak mówią
niektórzy, świętem dyni i strachów. Wybrałem się w tym dniu, na znany cmentarz w Hollywood, aby
chociaż tu, daleko od kraju, móc znaleźć spokojne miejsce i pomodlić się za bliskich. Na tym cmentarzu, w Hollywood Cathedral Mausoleum, spoczywa legendarny gwiazdor kina, Rudolph Valentino. Jest on też miejscem wiecznego spoczywania, założycielki Hollywood, Daedy Wilcox Beveridge. Spoczywają tu też Hannah Chaplin (matka Charliego), Marion Davies, Doglas Fairbanks, George Hoover, Jesse Lasky, Peter Lore, Jayne Mansfield, Artur Charles Miller, Estelle Taylor i inni. Zapalmy, chociaż w myślach świeczkę także, dla Tych Wszystkich, którzy niepotrzebnie, tak szybko od Nas, z Planety Ziemia, odeszli na zawsze." Kliknij na zdjęcie!

Krzysztof i www.kameo.w.pl

--Rasta.
_<< WIADOMOŚCI Z PAŹDZIERNIKA