Wielka Brytania 28-listopada-2001

Wileka Brytania

Wielka Brytaniato światowe mocarstwo, o którym chyba każdy dużo wie. Odwiedziłem Londyn w lutym 2000 roku. Oprócz zabytków, których są tu nieprzebrane ilości, uwagę zwróciły nowoczesne budowle zbudowane z okazji Roku Milenijnego.
Główne to Miasteczko Milenijne oraz ogromna "karuzela" nad Tamizą. Nikt wtedy nie przewidywał, że Kopuła Milenijna może być wkrótce zaofiarowana jako dar dla Nowego Jorku w miejsce zniszczonych budynków WTC. Nie tylko fortuna kołem się toczy. Zapraszam do galerii.

-KrisS.
Grecja 26-listopada-2001

Postanowiłem zamieścić własne zdjęcia z wakacji w słonecznej Grecji, które miały miejsce cztery lata temu. Jest to chyba najgorętrze państwo w Europie, położona na Półwyspie Bałkańskim. Kolebka Olimpiad jest otoczona od wschodu Morzem Egejskim, od południa Morzem Śródziemnym, a od zachodu Morzem Jońskim. Słynie z przepięknych plaż, winogron i wspaniałych zabytków. Kojarzy się nam też z mitami. Mam nadzieję że zdjęcia te ukażą choć odrobinę piękna tego kraju.

Oprócz galerii ze zdjęciami zapraszamy też do bliższego zapoznania się z informacjami na temat Grecji, umieszczonymi na naszej stronie. Zobacz!


-Rasta.
Włochy c.d. 21-listopada-2001

Wilczyca Kapitolińska - symbol Włoch

W zwiazku z zamieszczeniem wczorajszych zdjęć z Włoch, zapraszamy dzisiaj do zgłębiena większej ilości informacji na temat tego pięknego kraju znajdującego sie na południu Europy. Włoch znane są przede wszstkim ze wspaniałych zabytków sztuki starożytnej i niezliczonej ilości kościołów, gladiatorów, makaronu i wspaniałych kurortów wypoczynkowych.
Na terenie Rzymu znajduje się też państwo kościelne Watykan, w którym urzęduje Nasz Rodak Papież Jan Paweł II.

-Rasta.
Włochy 20-listopada-2001

Dzisiaj zapraszamy do obejrzenia, mam nadzieję, że bardzo interesujących zdjęć z różnych regionów pięknej Italii min. Rzymu, Venecji, Sorrento itd. Zdjęcia udostępniła nam Jolanta Jurczuk, które wykonala podczs swoich licznych podróży do tego pięknego kraju.

Sorrento
-Rasta.
Fidżi 19-listopada-2001

Fidżi

Dziś kolej na literę F. Kraj, którego także nie znamy to Fidżi. Połozony na pólnoc od Australii, posiadający walory turystyczne, leży w strefie tropikalno-monsunowej. Występuje tu też podwyższone ryzyko trzęsień ziemi i tsunami. Cyklicznie nawiedzają ten rejon cyklony. Jak widać,to kraj dla odważnych podróżnikow,gdyż istnieje tu także zwiększone zagrożenie przestępczością i zdarzają się niepokoje
społeczne. Znamy kilku odważnych np. z podróży do Afganistanu, ale nie dotarli w ten rejon. A może ktoś z Was zweryfikuje te encyklopedyczne informacje.

Ponieważ myśląc o podróżach trudno oderwać się od wydarzeń na świecie polecamy adres ze zdjęciami obrazującymi rzeczywistość Naszej Planety - Zobacz!

-KrisS.
Radziejowice, a już dwa miesiące 16-listopada-2001

UFF! Upływa dopiero drugi miesiąc Naszego istnienia w Sieci,
a licznik zbliża się do liczby 1500. Przyznajemy,nie wszystkie
zamierzenia udaje Nam się realizować. Ponieważ z 68 krajów, które odwiedziliśmy ponad połowa zagościla już tutaj, przedstawiając kolejne kraje postanowiliśmy zabawić się w grę "Inteligencja", szukając mało znanych krajów na
kolejne litery.Jesteśmy już przy literze E. A wszystko po to, aby wkrótce po kliknięciu na Podróże, wędrując po mapie mieć możliwość napotkania 314 krajów. Dokładniejsze informacje w Naszych wiadomościach z 9 pażdziernika. Chcielibyśmy zamieszczać autorskie zdjęcia,szczególnie z miejsc do
których trudno dotrzeć,tak ale teraz poza Europę podróżuja najodważniejsi. Ponieważ i Nasza Ojczyzna ma cudowne miejsca, wybraliśmy się do Radziejowic pod Warszawę popatrzeć na odchodzącą jesień. W pięknym parku otaczającym Pałac kardynała Michała Radziejowskiego
wybudowanym w XVII wieku, a następnie przekształconym w romantyczny zameczek, fotografowaliśmy niepowtarzalną przyrodę. Jak będziecie mieli możliwość koniecznie tu zawitajcie. A jest na co popatrzeć.

Radziejowice
-KrisS.
Erytrea 14-listopada-2001

Erytrea

Dziś w naszej grze na inteligencję, czy znasz to państwo,
kolej na literę E. Eritrea to państwo we wschodniej części kontynentu afrykańskiego, leżące nad Morzem Czerwonym. Graniczy z Etiopią, Dżibutti i Sudanem. Ludność, to mieszanka grup etnicznych Afar, Bilen, Kadareb, Kum, Kumana, Nara, Rashida, Saho, Tigrai i Tigra. Same egzotyczne nazwy do wykorzystania w Milionerach. Powierzchnia kraju to w większości pustynie z pasmem Gór Danakilskich na pólnocy kraju.Ciekawostką jest praktycznie nie istniejące
zagrożenie przestępczością. Nie znamy tego kraju i dlatego pozostaje Nam zarekomendowanie stron internetowych:
-KrisS.
Sulejówek - siedziba Marszałka Józefa Piłsudskiego 12-listopada-2001

Sulejówek to niewielkie miasteczko na pograniczu Warszawy.
Tu mieszkał i stąd także wydawał ważne rozkazy Naczelnik
Państwa, ktore właśnie odzyskało niepodległość, Józef Piłsudski. To Nasza Ojczyzna która powstała z dawno rozgrabionych ziem polskich, tworzyła podstawy swojej państwowości. Niech przemówią zdjęcia.

Sulejówek
-KrisS.
Dominika 10-listopada-2001

Dominica

Kontynuując Naszą grę w inteligencję dotarliśmy do litery D. Dominika to piękne imię, ale także państwo w Ameryce Środkowej na wyspie Dominika w archipelagu Małe Antyle. Kraj ten zamieszkały jest przez Murzynów i Mulatów trudniących się głównie uprawą bananów. Nie próbowaliśmy ich niestety, bo Nas tam jeszcze nie było. Czekamy więc tradycyjnie na sygnał od Naszego Rodaka przemierzającego te strony a na razie polecamy www.caribline.com. Następna literka to E więc wkrótce zaprosimy do Erytrei.
-KrisS.
Zbigniew Pasterski - Nasz Gość 9-listopada-2001

Przedstawiamy Państwu dzielnego łowcę okazów ... wszelkich J. We wrześniu tego roku Zbyszek udał się na połów szczupaków na północ Szwecji i po długich namowach zgodził się podzielić z Nami niewielką częścią cudowności, które tam zobaczył. Obrońców ekologii z przyjemnością informujemy, że po zakończeniu sesji zdjęciowej łososie zostały uwolnione, przedtem jednak otrzymały imiona. Jakie ? Niech to pozostanie tajemnicą naszego przyjaciela. Zapraszamy do galerii.

Jednocześnie przypominamy że kontynuujemy Naszą grę w Inteligencję. Jutro litera D jak Dominika.

Szwecja
-KrisS.
Chatham Islands 7-listopada-2001

Chatham Island

Więc prosto z Afryki do kolejnego egzotycznego kraju
tym razem na literę C i to na linii zmiany daty .I tu Nas jeszcze nie
było, ale z pewnością jest tam bardzo interesująco. Chatham Islands to grupa wysp wulkanicznych wchodzących w skład Nowej Zelandii. Przeczytaliśmy że żyje tam rzadki gatunek ptaków Chatham Island Taiko. Isnieje tam,też rozwinięta baza turystyczna, zaś mieszkańcy Moriori którzy przybyli tam ok 1000 lat temu, zajmują się hodowlą owiec i połowem ryb. Ciekawe ilu Polaków odwiedziło te egzotyczne miejsca a może ktoś z nich się do Nas odezwie. Zapraszamy!
-KrisS.
Burkina Faso 4-listopada-2001

Uzupęłniając informacje o krajach w których,jeszcze nie byliśmy dziś coś egzotycznego na literę B. Prezentujemy Burkina Faso w Afryce. Ten kraj leżacy na północ od Ghany ze stolicą Quagadougou jest mało znany wśród podróżników, może z uwagi na szerzące się tu tu choroby. Dlatego miło nam będzie otrzymać sygnał od osoby która tam była i będzie chciała podzielić się swoimi wspomnieniami, a może i zdjęciami.

Burkina Faso
-KrisS.
Dzień Zaduszny 2-listopada-2001

Zaduszki - Bezimienne Groby

Groby bezimiennych
**********
Umarły słowa nasze wielkie rzeki czasu
Zmyły ślad krótkich istnień krzyże bezimienne
Sterczą jak szczyty masztów ginących okrętów.

Przechodniu miłosierny który wątłe światła
Przynosisz, aby chwalić smutne nasze święto,
I twoich oczu dotknie pieczęć niepamięci,

Gdy spowity całunem głuchego milczenia
Pod kamieniami dzwonów w złotym blasku świec
Pogrzebany tu przyjdziesz, aby przy nas lec,
Gdzie jesienie gasnące płyną przez mgły wiosenne.
Wiecznie bezimienny!

***********
Wiersz Mikołaja Bieszczadowskiego

-KrisS.
Dzień Wszystkich Świętych 1-listopada-2001

Wszyscy zmarli tworzyli historię Naszej Planety. Może chcą, aby z pamięci o Nich podniósł się krzyk opamiętania przed niszczeniem tego co Nas otacza. Tak powiedział wczoraj Prymas Polski Józef Glemp. I jeżeli opamięta się chociaż część niszczących, to będzie to krok do uratowania przyszłości. Cmentarze są świadectwem, że to właśnie tu, obok kiedyś Ci co odeszli tworzyli historię i podwaliny przyszłości. Jednym z nich był Jerzy Waldorff. To On powiedział że ostatnim prawdziwym królem Polski był Jan III Sobieski. Potem Piotr Wielki pomógl zasiąść na tronie polskim dynastii Sasów i .... Ale niestety nasi przodkowie nie zapobiegli temu. Nie mogli,nie chcieli,byli zmuszeni ? A co my robimy ???

***
Nie ustaniemy w poszukiwaniach
A końcem dociekań wszelkich
Będzie powrót do miejsca wyjścia
Tak jakby nas nigdy nie było

***
Eliot


Zapraszam do galerii zdjęć ze skromnego podwarszawskiego cmentarza.

Œwięto Zmarłych - Cmentarze
-KrisS.
Archiwum Wiadomości - Wejdź!