35. Antiqua I Barbuda 31-pażdziernika-2001

A więc odwiedżmy Amerykę Srodkową i Karaiby.W archipelagu Małe Antyle napotykamy kraj ?Antiqua i Barbuda.To nazwy dwóch wysp, ze stolicą Saint John,s.Wyspy te kojarzone z odkryciami Krzysztofa Kolumba, następnie zajęte przez legendarnego Admirała Nelsona stały się własnością Anglii.Aktualnie po 200 latach są terytorium stowarzyszonym z Wielką Brytanią i przeistoczyły się we wspaniały ośrodek turystyczny na Karaibach. Stały klimat,wspaniałe rafy kolralowe i niepowtarzalny błekit morza pozwala sobie wyobrazić piękno tego skrawka Naszej Planety. Ponadto, uwaga nie występuje tu przestępczość.Dlatego ponawiamy prośbę kontakt z Nami osoby która tam była i może się podzielić Swoimi spostrzeżeniami.

Ciekawe informacje: http://www.travelfacts.com/tfacts/htm/anu/anudest.htm

Antigua i Barbuda
KrisS.
34. Chile 30-pażdziernika-2001
Chile

Dziś licznik naszej strony przekracza magiczną cyfrę 1000. Ponieważ istniejemy oficjalnie dopiero od 16 września, dlatego cieszymy się że podróżuje z Nami, już spora grupa podróżników. Naszym głównym celem było przedstawienie informacji turystycznej o podróżach do 314 krajów. Po kliknięciu na Podróże i po wybraniu odpowiedniego z obszarów tj.

 • Europy i obszaru Morza Śródziemnego
 • Bliskiego Wschodu
 • Azji
 • Afryki
 • Ameryki Srodkowej i Karaibów
 • Ameryki Północnej
 • Antarktydy
 • Oceanu Atlantyckiego
 • Oceanu Indyjskiego
 • Australii i Oceanu Spokojnego
 • Ameryki Południowej

Można będzie po kliknięciu na flagę danego państwa uzyskać podstawowe o nim informacje. Ponieważ niestety nie byliśmy jeszcze wszędzie postaramy się uzupełnić galerie zdjęciowe materiałami pozyskanymi z innych żródeł. Zapraszamy wszystkich do wspólpracy. Na podstawie dotychczasowych doświadczeń chcemy kontynuować:

1. Dalsze internetowe podróże do państw które odwiedził KrisS.
2. Przedstawianie ciekawych zdjęć z Waszych podróży.
3. Zamieszczanie zdjęć od Naszych korespondentów
4. Systematyczne uzupełnianie informacji aż do 314-go kraju. A także dodatkowo
5.Przedstawiać ciekawe zdjęcia z miejscowości w których mieszkacie.
6.Przedstawić w pierwszej kolejności informacje o mało znanych krajach

Na początek Antiqua i Barbuda oraz Burkina Faso. Czekamy na Wasze opinie oraz na Wasze zdjęcia wraz z komentarzem. A dziś zapraszamy do stolicy Chile, Santiago de Chile z roku 1998 gdzie króciutko przebywał wieczorową porą KrisS w drodze na Wyspę Wielkanocną.

KrisS.
Pomniki Warszawskie 29-pażdziernika-2001
Pomniki Warszawskie

W ostatnią przed Dniem Wszystkich Świętych , ciepłą i słoneczną październikową sobotę odwiedziliśmy warszawskie Pomniki. Piękny spacer Traktem Królewskim ... Jeszcze z szelestem suchych liści pod stopami ... Może ostatni taki ciepły dzień tej jesieni ....

KrisS.
Z Lotu Ptaka 28-pażdziernika-2001

Z lotu ptaka

No i kończy się październik. Rano temperatury ujemne a na osłodę zapowiadana zmiana czasu, która pozwoli godzinę dłużej poleniuchować. Żeby przyzwyczaić się do coraz niższych temperatur, zapraszamy na 10 500 m, gdzie panuje temperatura -55 stopni. Na szczęście jesteśmy wewnątrz samolotu, a tu jest znacznie cieplej. W naszej galerii
spójrzmy na Naszą Planetę z tego pulapu.

Jutro zapraszamy do Warszawy, aby przypomnieć sobie piękne pomniki tego miasta w jesiennej aurze.

KrisS.
Daleki Wschód Polski - Potoka 25-pażdziernika-2001

Wieś Potoka niedaleko miejscowości Topolany kilkadziesiąt kilometrów od Białegostoku. Kilkanaście domostw w wiekszości już nie zamieszkałych. Styk prawosławia z
katolicyzmem. Uniwersalna tylko jak zwykle przyroda. Kolory jesieni i krajobraz szukujący się do snu zimowego. Skłania on do chwili refleksji i zadumy nad uniwersalnymi zasadami Naszego Świata. Zapraszamy do galerii.

Potoka
KrisS.
33. Wyspa Bożego Narodzenia - Ocean Indyjski 23-pażdziernika-2001
Wyspa Bożego Narodzenia na O. Indyjskim

Na planecie Ziemia są dwie bliżniacze wyspy Bożego Narodzenia. Jedna znajduje się na Oceanie Spokojnym zwana inaczej Kiribati w państwie Kirimati (jest już opisana w naszych podróżach) druga zaś na Oceanie Indyjskim w pobliżu Indonezji. Na tą drugą dotarłem w roku 1998 w podróży do Australii. Ta niewielka wyspa należy do Australii i jest jej niewielkim zapleczem turystycznym. Moim pierwszym zaskoczeniem były dinozaury na które się znienacka natknąłem.Wprawdzie były to ich
kopie naturalnej wielkości, ale z niepokojem zacząłem się rozglądać dookoła. Kiedy dokładnie spojrzałem pod nogi zauważyłem setki małych, czerwonych stworzonek poruszających się we wszystkich kierunkach. Okazało się że są to mieszkańcy tej wyspy, wszędobylskie kraby. Wkrótce potem natknąłem się na ich kuzynów wprawdzie o innej barwie, ale za to o wielkości sombrero i tu już należało bardzo uważać. Na wyspie tej mieszka setki tysięcy czerwonych krabów.Kiedy następuje okres rozrodu, wyruszają ze swoich norek z okolicznych wzgórz i jak rzeka kierują się do ocenu, aby zażyć kąpieli przed miłosnym rytuałem. Dosłownie są wszędzie. Nie ma wolnego skrawka ziemi, na postawienie nogi. Postaram się wkrótce napisac szerzej o tym niesamowitym zjawisku. Ostatnio dowiedziałem się, że rząd Australii zdecydowal się na umieszczenie na tej wyspie ośrodka kosmicznego dla wystrzeliwania satelitów geostacjonarnych.Ciekawe co na to kraby. Zapraszam do galerii.

KrisS.
32. Nowa Zelandia 22-pażdziernika-2001

Nowa Zelandia

Żegnając Macau przenosimy się do Nowej Zelandii. Ten duży kraj leżący nakrańcu świataznany jest ze wspaniałych krajobrazów, a ci co tam byli mówią, że w części przypomina polskie Podhale. Bo i hodowla owiec i góry. Odwiedziłem niestety tylko Wellington i to w okresie gdy kraj w większości był pozbawiony energii elektrycznej. Potężna długotrwała awaria sieci energetycznej wprowadziła stan wyjątkowo. Zamknięto szkoły,sklepy i urzędy. Agregaty prądotwórcze podtrzymywały toczące się życie. Była to przygoda na krańcu cywilizacji. Z tych powodów nie mogłem naładować akumulatorków do kamery i stąd tylko kilka zdjęć. Dlatego z ogromną radością powitamy zdjęcia od Was z tego rejonu, które niezwłocznie opublikujemy. A na razie, zapraszamy do mini galerii oraz na inne strony internetowe.
KrisS.
31. Makau 21-pażdziernika-2001

Dotarliśmy do Makau. Ja byłem tam w 1992 roku w podróży z Hong Kongu. Było to w okresie obchodów Chińskiego Nowego Roku. Ta dawna posiadłość portugalska (z językiem portugalskim i chińskim), na terytorium Chin leży na półwyspie przy ujściu rzeki Xi Jiang. W skład jej wchodzą wyspy Tajpa i Coloane. Obecnie powróciła podobnie jak Hong Kong do Chin. Makau słynęło jako światowy ośrodek operacji finansowych posiadające ogromne kasyno licznie odwiedzane przez ludzi biznesu. Podczas obchodów Nowego Roku tradycją jest puszczanie fajerwerków.Najmłodsi i najstarsi kupują je w licznych straganach rozstawionych wzdłuż wybrzeża i kanonada trwa od rana do póżnego wieczora. Wypadków nie zaobserwowałem.

Macau ( Macao)
KrisS.
Kolejne Koncerty 20-pażdziernika-2001
Odbywają się kolejne koncerty poświęcone Ofiarom tragedii 11 września
2001. Dziś odbędzie się koncert w Nowym Jorku. Jutro w Waszyngtonie i
Nashville.Na koncertach zbierane będą pieniądze na pomoc dla Rodzin
Ofiar. Przypominamy, że w dniu 2 listopada w Teatrze Wielkim w
Warszawie odbędzie się Misterium Zaduszkowe w tej samej intencji.

 

Ciekawe strony:

KrisS.
Nasz Gość Zespół 19-pażdziernika-2001
%0 lecie Gawedy

Ponieważ mamy rezerwację na internetową podróż do Makao na najbliższą niedzielę, udało mi się odwiedzić wczoraj Zespół Gawęda w jego siedzibie w Pałacu Młodzieży. Bo choć Gawęda zawsze młoda to w przyszłym roku obchodzić będzie swe półwiecze. Będzie to także 50 lat twórczej pracy z młodzieżą, założyciela i kierownika zespołu Druha Andrzeja Kieruzalskiego.To właśnie z tym łodzieżowym zespołem rozpocząłem moje pierwsze podróże po świecie. Potem zespół wielokrotnie na estradzie podróżował w 80 minut dookoła świata.Wczorajsze spotkanie byłych uczestników,dotyczyło planów i pomysłów na Jubileuszowy Rok. Miło było spotkać się z grupą byłych uczestników Zespołu i przyjaciół spod znaku Gawędy. W galerii przedstawiamy zdjęcia z tego spotkania.

Więcej informacji o Zespole Gawęda pod adresem: www.gaweda.ids.pl

KrisS.
Nasz Gość Maria Wysocka 18-pażdziernika-2001

Austria I Bawaria - Kliknij!

Uff! Mieliśmy twarde lądowanie. Podwozie wytrzymało, ale
nie zdążyliśmy do Macao. Dziś Maria Wysocka przedstawia Swoje zdjęcia
z pażdziernikowej podróży do Austrii i Bawarii w Niemczech.
Sądzimy, że również podróże samochodem mogą być atrakcyjne,
a i w Naszej Europie również znajduje się wiela bajkowych miejsc z
niepowtarzalną przyrodą. Zapraszamy więc Wszystkich, aby zagościli na
ńaszej stronie ze Swoimi zdjęciami. Zapraszamy do ogladania zdjęć,
a my idziemy zmienić rezerwację na nasz internetowy samolot.
KrisS.
Starty i lądowania, część A 17-pażdziernika-2001

Start i lądowanie to dwa najtrudniejsze momenty w locie samolotem. Te chwile w sytuacjach nieprzewidzianych decydują o losie pasażerow, oddanych w ręce doświadczonych pilotów. Jedni z podróżujących uwielbiają to ,innych zaś ogarnia strach.Znane powiedzenie mówi, życzę Ci tylu startów ilu lądowań .I jest to chyba główna zasada w podróżach lotniczych.Dlatego postanowiliśmy zaprezentować zdjęcia obrazujące starty i lądowania samolotów w różnych sytuacjach. Wkrótce w części B przedstawimy omówienie tych procedur przez jednego z kapitanów PLL LOT. Czekamy na Wasze propozycję dotyczące tego co warto jeszcze zaprezentować w naszych galeriach zdjęciowych.Tylu startów ilu lądowań życzymy Wam i Sobie.Internetowo zapraszamy do kabiny pilotów.


Stary i lšdowania - Kliknij!

KrisS.
30. W miesiąc do Brazylii 16-pażdziernika-2001

Brazylia - Rio
.


UF! Już miesiąc jesteśmy regularnie oglądani przez Was. Cieszymy się ze wskazań licznika, martwi Nas mała liczba nadsyłanych uwag. Prosimy też o wpisy do księgi Gości. Czekamy też na zdjęcia od Was, abyśmy je mogli niezwłocznie opublikować. A teraz zróbmy razem internetowy skok na inny kontynent do Brazylii. Ja byłem tam w roku 1996 odwiedzając Rio de Janeiro i Brasilię. Ach ten karnawał. Niestety nie zdążyłem ,bo był już maj. Za to stolica Brazylii Brasilia zaskoczyła architekturą przewidywaną dla miast XXI wieku. Przestrzeń, woda i bezkolizyjne skrzyżowania. Warto zwiedzić to miasto zbudowane w roku 1960 zupełnie od podstaw. Niestety miejscami wyglada jak dobra dekoracja teatralna. Za to Rio de Janeiro ma coś w sobie magicznego. Coś takiego co mają też Kapsztad i Acapulco. Mnóstwo zabytków choć mieszkańcy głównie ubierali się w stroje jeansowe. Oczywiście przespacerowałem się ulicą gdzie sunie barwna parada Karnawału w Rio, a z trybun ogląda to rozbawiony tłum z całego świata i często włącza się do wspólnej zabawy. W całym mieście są słynne szkoły samby przygotowujące tancerki i tancerzy do tej niepowtarzalnej parady do której stroje projektuje się i wykonuje też miesiącami. Przedstawiamy dziś trzy galerie. Ale oczywiście pierwsza przedstawia tancerki z Rio. Zapraszamy!

KrisS.
29. Hong Kong 15-pażdziernika-2001

Dzisiaj krótki internetowy skok z Seulu do Hong Kongu. Kiedy ja tam dotarłem w roku 1992 ,było to terytorium w posiadaniu. W. Brytanii nad Morzem Południowochińskim. Od roku 1997 jest to już pełnoprawne terytorium Chin. Stolica, aglomeracja Hong Kong będąca portem wolnocłowym stanowi część miast Victoria i Koulun. Wybudowano tu jeden z największych i najnowocześniejszych portów lotniczych świata położony częściowo na sztucznej wyspie. Hong Kong słynął z pracowitych ludzi produkujących słynne wyroby na rynki całego świata. Galeria przedstawia archiwalne zdjęcia z roku 1992. A może ktoś z Was ma bardziej aktualne zdjęcia. Zapraszam do ich zaprezentowania. Jutro przedstawimy kraj niespodziankę z okazji pierwszego miesiąca. Naszej działalności.

Ciekawe strony:

Hong Kong

KrisS.
Informacja 14-pażdziernika-2001

A oto Nasze zamierzenia na najbliższy tydzień:

 • poniedziałek ......... Hong Kong
 • wtorek ..................Kraj niespodzianka bo upływa miesiąc naszej działalności
 • sroda ...................Starty i lądowania
 • czwartek ...............Makao
 • piątek................... Nowa Zelandia
 • sobota ..................Korespondent z Honolulu
 • niedziela............... Korespondent z Warszawy
kameo
Samoloty pasażerskie 14-pażdziernika-2001

To samoloty różnych linii lotniczych umożliwiają Nam wszystkim szybkie podróżowanie do najbardziej odległych zakątków świata. Są przewożnicy linii regularnych i czarterowych. Większość z nich należy do Zrzeszenia Międzynarodowego Transportu Lotniczego IATA z siedzibą w Genewie. Niestety samoloty stały się też celem ataków najpierw porywaczy, a potem terorystów. Mam nadzieję, że społeczność międzynarodowa upora się z tym problemem i pozwoli znowu na ograniczone tylko kosztem biletów nieskrępowane poruszanie się po całym świecie. Postaramy się w kilku kolejnych galeriach przedstawić zdjęcia związane ze światowym transportem lotniczym.

KrisS.
28. Korea Płd 13-pazdziernika-2001
Seul
W Naszej internetowej podróży przenieśmy się do nowego kraju. To Korea Południowa będąca krajem przemysłowo-rolniczym naleźąca do grupy tygrysów azjatyckich.Do jej stolicy Seulu dotarłem w roku 1992. Wtedy to miasto było wyspą ,wśród slamsów, które je otaczały. Zaskakiwało bogactwo inwestycji i sposób zorganizowania życia dla jego
mieszkańców. Wiele ośrodków sportowych i miejsc do wypoczynky mogło być powodem do dumy. A może ktoś z Was był tam ostatnio i może podzielić się swoimi wrażeniami. Obejrzyjmy więc galerię zdjęć z Seulu i okolic. Jednocześnie zapraszam jutro do galerii samoloty pasażerskie świata.
KrisS.
27. Tajlandia 11-pażdziernika-2001
Dla tych, których podmuchy polskiej jesieni trochę zmroziły, powracamy na internetowy szlak Naszej podróży ,składając wizytę w Tajlandii, zwanej dawniej Syjamem. Stolicę tego Królestwa odwiedziłem w roku 1991. To miasto, będące dużym portem morskim, którego część mieszkańców mieszka w domach na wodzie, stanowi centrum turystyki tego rejonu. Stąd wyrusza się do wspaniałych miejsc wypoczynkowych w całej Tajlandii. Można się też niedrogo wybrać pociągiem do Malezji. Niestety i tutaj
nie można juz dotrzeć na pokładzie PLL LOT ,które zlikwidowały to połączenie. W pamięci pozostały wspaniałe zabytki buddyzmu, podróŻ łodzią motorową po okolicy, storczyki no i coś wylącznie dla dorosłych.
Tajlandia - 3 galerie!
KrisS.
Warszawa 10-pażdziernika-2001
Warszawska Jesień
Po spotkaniu ze zwierzętami Galapagos i Tasmanii wróćmy na chwilę ze światowych szlaków do Naszej Warszawy. Nadeszła wspaniała polska jesień. Już teraz roślinność zagrała bogactwem barw, pokazując swoją ponadczasową potęgę. Dlatego wybrałem się w podwarszawskie okolice, aby uwiecznić ten niepowtarzalny klimat. Zapraszam do oglądania i odrobinki refleksji nad ...............
KrisS.
Informacja
 

Strona podzielona jest na cztery działy:

 • Aktualności - jest to strona główna, zawierająca informacje o zmianach i aktualizacjach, dodanych nowych krajach do naszej bazy oraz o różnych innych ciekawych wydarzeniach z całego świata, o których warto napisać
 • Podróże - jest to najważniejszy dział zawierający Informacje o państwach z całego świata. Do każdego z nich dołączona jest galeria ciekawych zdjęć autorstwa KrisSa. Aby dotrzeć do interesującego Cię kraju wystarczy, że na mapie świata, która ukaże Ci się przed oczami wybierzesz interesujący Cię region świata (kulę ziemską podzieliliśmy na 11 regionów: Afryka, Azja, Europa, Ameryka Północna, A. Środkowa (Karaiby), A. Południowa, Bliski Wschód, Antarktyda oraz oceany: Indyjski, Atlantycki i Spokojny razem z Australią), a następnie flagę kraju. Jak na razie w naszej bazie znajdują się relacje zdjęciowe z 25 państw! Niektóre regiony ze względu na obszerność materiału posiadają więcej niż jedna galerię zdjęć np.: RPA. Baza ta jest na bieżąco aktualizowana i rozszerzana o nowe kraje!
 • Goście - tutaj umieszczane są zdjęcia przysłane nam przez Naszych gości, którzy postanowili podzielić się z nami swoimi materiałami. Naszym gościem może zostać każdy! Wystarczy, że skontaktujesz się z nami i przyślesz swoje zdjęcia. Więcej informacji w dziale Goście!
 • Migawki - dział ten zawiera materiały utrwalające najróżniejsze ciekawe wydarzenia i sytuacje, niekoniecznie związane podróżami, np.: tragedię w Ameryce.

Zachęcam też do wyrażania swoich opinii na temat strony i materiałów zawartych na niej w Księdze Gości! Kontakt.

Rasta.
27. TASMANIA 9-pażdziernika-2001
Tasmania
Prawda, że ciekawe zwierzęta na Galapagos. Kontynuując ten temat
przenieśmy się na wyspę - ogród Tasmanię. Ten stan Związku Australijskiego obejmuje także wyspy Bassa i Macquarie. Odwiedzając w roku 1991 stolicę Hobart zauroczyły mnie występujące tu ogrody kwiatowe jakie tu spotkałem. To w części Eden ze zwierzętami takimi jak kangury, misie kooala, zwierzątka wombat oraz tylko tu występujące niezwykle agresywne diabły tasmańskie. Niezwykle ciekawa była wyprawa na szczyt Mt. Wellington górujący nad Hobart, gdzie na wysokości 1200 m można podziwiać krajobrazy księżycowe a podmuchy wiatru zwalają z nóg.Historia Tasmanii zaczęła się od czasu, kiedy byli tu deportowani skazańcy z Anglii. Potem powstały tu ośrodki przemysłowe, a także pola uprawne.Teraz rozwija się tu bujnie turystyka. Odwiedzając Australię napewno należy odwiedzić Tasmanię.
KrisS.
26. Wyspy Galapagos 8-pażdziernika-2001
Życie jest jakie jest. Na jakiś czas pozostanie więc podróżowanie internetowe. Dlatego chciałem przypomnieć moją podróz na Wyspy Galapagos zwane Wyspami Żółwiowymi w roku 1995. W skład tego kraju wchodzą trzy główne wyspy Isabela, Santa Cruz i Fernandina. Istnieje tu założony w roku 1934 Park Narodowy. Występują tu olbrzymie żółwie, egwany morskie, pingwiny i nielotne kormorany. Wspaniałe warunki turystyczne przyciągały rzesze turystów, a nawet emerytów z całego świata którzy się tu osiedlali. Zapraszam do galerii zdjęć na spotkanie między innymi z gospodarzami tego regionu żółwiami.
Wyspy Galapagos
KrisS.
ODWET ZA ATAK 7-pażdziernika-2001
Atak na Afganistan
Te mocne słowa tłumaczą odwet za atak na wolny świat przez organizacje
terorystyczne, który nastąpił dziś, po 25 dniach od najkrwawszego
w historii zamachu terorystycznego, porównywanego z aktem wojny.
Siły zbrojne USA i Wlk. Brytanii zaatakowały Afganistan. Zginą
niektorzy teroryści, ale zginą także niewinni ludzie. Akty teroru na
taką skalę musiały pociągnac zdecydowane działania. Czy jednak
prawdziwi sprawcy zostaną ukarani. Dlaczego musiało dojść do takiej
sytuacji w XXI wieku. Czy uda się przywrócić spokój i bezpieczne
możliwości podróżowanie. Oby tak się stało jak najszybciej.
KrisS.
25. Antyle Holenderskie - Curacao 7-października-2001
Curacao
Ach ta Warszawa, miasto Warsa i Sawy, łezka się w oku kręci. Dajmy sobie czas na zrobienie tu kolejnych zdjęć, bo zawitała wspaniała jesień. Wróćmy więc na szlak Naszej internetowej podróży i w drodze na Wyspy Galapagos zatrzymajmy się chwilę w Antylach Holenderskich na Curacao. To wyspa na Morzu Karaibskim u wybrzeży Wenezueli. Znajdują się tu rafinerie ropy naftowej i uprawia się owoce cytrusowe. Niedaleko położone są siostrzane wyspy wchodzące także w skład Antyli Holenderskich: Aruba, Bonaire, Saba, Saint Eustatius oraz część Saint Martin. Ten kraj to terytorium stowarzyszone z Holandią. Krótki w nim pobyt pozwolił przypomnieć sobie o znakomitym trunku słynnym na cały świat, likierze pomarańczowym Curacao. Innych może zainteresować wiadomość, że jak wieść niesie istnieje tu raj podatkowy. Może jeszcze uda się Nam tu wrócić na wspaniałe tereny do nurkowania.
KrisS.
Nowy Jork 6-pażdziernika-2001
Mamy nową propozycję dla Ciebie. Jak się przekonałeś przedstawiane do tej pory archiwalne zdjęcia są niekiedy złej jakości. Robiłem je kilka albo kilkanaście lat temu w technice, która była mi wtedy dostępna. Aby przedstawiać Ci aktualne zdjęcia pozyskaliśmy korespondentów z Warszawy, Nowego Jorku i Honolulu, którzy będą nadsyłać Swoje najnowsze zdjęcia z tych miast i ich okolic. Dlatego niebawem pojawi się nowy dział. Co o tym sądzisz? Dziś jeszcze archiwalne zdjęcia z Nowego Jorku z roku 1994.
Nowy Jork 1994
KrisS.
Humor 6-października-2001

Od Pana Wojtka z Hawajów otrzymałem bardzo ciekawego maila, w którym zwrócił się do mnie z małą prośbą! Załączam go w orginalnej wersji - Zobacz!

Rasta.
Znowu Polska - Warszawa 5-pażdziernika-2001
PkiN w Warszawie
Postanowiliśmy przerwać na chwilę Naszą internetową podróż po
świecie i niespodziewanie powrócić ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich do Polski, do Warszawy. Chcemy pokazać panoramę Warszawy z dnia 1 pażdziernika 2001. W tym celu wybraliśmy się na taras widokowy PKiN, skąd jak głosi fama, jest najpiękniejszy widok na Warszawę. Sami sprawdziliśmy, że tak jest. A co Ty o tym sądzisz? Zamierzamy co miesiąc tam powracać, aby śledzić zachodzące w stolicy zmiany. Zamierzamy też wybrać się w okolice znanych budowli warszawskich i tam na bieżąco śledzić zachodzące zmiany. Proszę napisz jakie miejsca będą najbardziej interesujące. Przypominam kontakt do Nas!
kontakt@dookolaswiata.pl
KrisS.
24. Szardża (Sharjah) 4-pażdziernika-2001

Pozostajemy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. W emiracie Szardża (Sharjach). Stolica również Sharjah jest nowoczesnym miastem. Charakterystyczną budowlą są
Lokomotywy będące dużym kompleksem handlowym. Niedaleko znajduje się ogromny meczet wybudowany w darze przez Arabię Saudyjską. Mówi się, że Sharjah jest najbardziej religijnym z emiratów. Zjednoczone Emiraty Arabskie obchodzą w tym roku 30 lecie swego zjednoczenia. Drugim znanym miastem tego emiratu jest Korfakan. Jest to kurort w którym odpoczywają mieszkańcy z ZEA. Ciekawostką jest to, że pierwszy samolot w barwach LOT wyladował w ZEA w roku 1976. Był czas, że lądowało tam 12 samolotów PLL LOT tygodniowo. Teraz dużo trudniej tam dolecieć,
ale po unormowaniu się sytuacji światowej napewno warto. W galerii przedstawiamy kilka zdjęć z Sharjah z różnych lat.
KrisS.
23. Dubaj 3-października-2001
Jest rok 1994. Wracamy do naszej bazy wypadowej w emiracie Dubaj. Stolica tego kraju nosząca również nazwę Dubaj jest głównym oœrodkiem handlu i portem.To tu przybywali głównie Polacy w celach turystycznych i biznesowych. Słynne w tym czasie niskie ceny sprzętu elektronicznego pozwalały relatywnie tanio zaopatrzyć się tu w kamerę video, a także inny sprzęt do fotografowania i nagrywania. Wielu kupowało tu tekstylia i ubrania. Można także było tu wspaniale odpocząć. Niesamowite słońce czeka na amatorów opalania, a baseny zapewniały wlaœciwą atmosferą i przyjemnoœć leniuchowania. Wypoczęci mogliœmy udać się na ogromny bazar do Dubaju lub Deiry i zakupić tam tanio także pamiątki. Po zaprzestaniu tam lotów przez PLL LOT najtaniej można tam dolecieć narodowym przewożnikiem Emiratów, Emirates Airlines. Do tego ciekawego kraju wkrótce wrócimy, a teraz pora na zdjęcia.
Dubaj
KrisS.
22. Sułtanat Omanu 2-października-2001
Oman
Chcemy przedstawić Ci 23 już kraj z Naszej internetowej podróży. Przez dwa tygodnie odwiedziliœmy już 7 kontynentów i ciągle nie jesteœmy zmęczeni. Docieramy dziœ do Sułtanatu Omanu. Byliœmy tam w 1997 roku podczas podrózy z Al - Fudżajry. Odwiedziliœmy biedniejszą północną część tego kraju. Przepiękne krajobrazy na wy¿ynno-górzystym terenie, całkowicie pozbawionym utwardzonych dróg. Niestety wko³o biedne osady, zamieszkałe przez ludzi budzących w pierwszej chwili strach. Taka sobie przygoda z przeszłoœcą. Niech przemówią zdjęcia.
KrisS.
Drobne Zmiany 2-października-2001
Właœnie wprowadziłem drobne zmiany kosmetyczne na stronie! Mam nadzieję że nowa forma Wiadomoœci przypadnie państwu do gustu i spowoduje, że jeszcze przyjemniej będzie się spędzać czas na naszej stronie! Jeœli ktoœ chce przejrzeć Wiadomoœci z poprzedniego miesiąca musi kliknąć na link na dole strony!
Zapraszam tez do obejrzenia zdjć prezentujących Emirat Al-Fudżajra wchodący w skład Zjednoczonych Emiratów Arabskich!
Rasta.
21.Al - Fudżajra 1-października-2001

Pozostańmy w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Jest to federacja 7 emiratów byłego Omanu Traktatowego: Abu Zabi (Abu Dhabi), Adżman (Ajman), Dubaj (Dubai), Al - Fudżajra (Al - Fujeirach), Ras al - Chajma (Ras al - Khaimah), Szardża (Sharjah), Umm al - Kajwajn (Umm al - Qaiwain). Podstawą gospodarki jest oczywiście wydobycie ropy naftowej.Jest tu słynna na cały świat cieśnina Ormuz. Do emiratu Al - Fudżajra dotarłem w 1997 r w drodze do północnej części Omanu. Oglądałem koczowniczą hodowlę wielbłądów, owiec, kóz oraz plantacje palm i cytrusów. Prowadzi się tu też połowy ryb i pereł. Będąc w Dubaju lub okolicy napewno trzeba tutaj zawitać.

 

KrisS.
20. Abu Zabi 30-wrzeœnia-2001

Przenosimy się w rejon Bliskiego Wschodudo Abu Zabi. Ten kraj to emirat na Płw. Arabskim. Jego stolica Abu Zabi jest jednoczeœnie stolicą Zjednoczonych Emiratów Arabskich. Zwiedzałem ten kraj wielokrotnie w latach 1986-1997 korzystając z pomocy pracującego tam Pana Krzysztofa Malczewskiego. Za każym razem zaskakiwały mnie zachodzące tam zmiany, oraz budzła podziw ogromna serdecznoœc mieszkańców. Zafascynowała mnie droga biegnąca przez pustynię z Dubaju do Abu Zabi, w dueżj częœci obsadzona bujną roœlinnoœcią automatycznie zraszaną. Nie brakuje tu terenów do opalania, uprawiania sportów wodnych, szaleńczych jazd samochodami terenowymi po piaszczystych wydmach oraz legendarnych bazarów. Jest też wiele ciekawych miejsc do zwiedzania. Szkoda, że PLL LOT zrezygnowły z połączń do krajów tego regionu. Jak teraz tam tanio i szybko dotrzeć wkrótce.


KrisS.
Wiadomości z Września - Kliknij!