Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Wykaz Krajów NEW
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Radio on Line NEW

Gdańsk

Flash FM
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
30-września-2002

Kliknij !Kochani,
Myślę ze zrozumiecie ból mój i całej Rodziny i krotka przerwę w Naszej
działalności. Myślimy, że Kamil, który odwiedził już 7 kontynentów rozpoczął teraz podróż do niezliczonej liczby Galaktyk. Czekamy na korespondencje od Niego
Dziś w Naszej Galerii zdjęcia z Collegu Kamila i jego okolic. Zapraszamy do ich obejrzenia i czekamy na Wasze materiały do Kamila i Naszej strony. Będzie to wspaniały gest z Waszej strony i ukłon dla Kamila.
Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim ludziom dobrej woli, którzy Nas wspomogli w tych ciężkich dla Nas chwilach w dalekiej Kalifornii.
Kliknij na zdjęcie!

W szczególności dziękujemy:

 • Panu Krzysztofowi Kasprzykowi Konsulowi Generalnemu RP w Los Angeles i pracownikom konsulatu
 • Pracownikom Polskich Linii Lotniczych
 • Pracownikom American Airlines
 • Pracownikom Marymount College, Krisowi Lee i innym przyjaciołom Kamila z
  Maymount College
 • Marianowi Kazimierczuk z Dayton
 • Disnardzie, Mariuszowi i Saszy Sosnowskim z Beverly Hils
 • Andrzejowi i Ewie Boguckim, Maryli i Marcie Gżegżołka, Bolesławowi Wydzga
  oraz Elżbiecie, Andrzejowi i Sebastianowi Olszewskim, Bożenie Jarnot, Ewie Rojek i wszystkim innym, których nie sposób dziś wymienić.
Bóg zapłać
O terminie ostatniej Ziemskiej uroczystości Kamila zawiadomimy Was niebawem.
Dziękujemy prosząc o modlitwę
Elżbieta, Krzysztof. Albert i okaleczony Zespół
.
 
19-września-2002

Kliknij !

Kochani
Jest nam bardzo trudno podzielić się z Wami bolesną wiadomością. W dniu 17 września 2002 zginął tragicznie studiujący w USA Kamil Szybiński. Współtwórca naszej strony i mój syn. Miał dopiero 19 lat. Świetnie władał trzema językami obcymi, odwiedził siedem kontynentów. Jego pasją była wyczynowa jazda na rolkach. Chciał po studiach pracować dla dobra społeczności międzynarodowej, Okrutny los przerwał to pasmo jego sukcesów.
Prosimy o modlitwę za Niego.
Pogrążony w smutku Krzysztof Szybiński z rodziną oraz koledzy Piotr Jurczuk i Paweł Pyś.

Jakim był i jakim chciał być, możecie zobaczyć na stronie Kamila:

Ps. na naszej stronie znajdują sie zdjęcia Kamila z jego pobytu na Hawajah - Zobacz!
 
Adam w górzystej Bułgarii 16-września-2002

Kliknij !Adam, autor publikowanego u nas reportażu z Karpackiego Camel Trophy, nadesłał nam kolejne materiały. Są to zdjęcia z jego wędrówek po Bułgarii. Podróżuje wprawdzie niedawno, ale już ma ambitne plany na przyszłoroczny sezon. Zapowiada podróż po Andaluzji, rejonach Sierra Newada oraz zdobycie najwyższego szczytu Hiszpanii Mulhacen (3481 m). Poszukuje fajnych osób do wspólnej realizacji tego traperskiego przedsięwzięcia. Ponieważ przez wiele lat spenetrował dość dokładnie nasze Bieszczady, oczekujemy wkrótce na jego zdjęcia z tego pięknego regionu. Polecamy też informacje o Bułagarii znajdujące sie w serwisie. Kliknij na zdjęcie!
Kontakt do Adama: UAhorhan@poczta.onet

My zaś polecamy ciekawe strony o Bułgarii:

Zapraszamy też do naszego nowego działu PODRÓŻNICY.

--KrisS.
Wojtek Dąbrowski: 207 krajów 13-września-2002

Kliknij !Wojtek jeden z najbardziej aktywnych polskich globtroterów, gości od dzisiaj w naszej Galerii Podróżników. Udostępnił nam fragment swojego reportażu,z którym w całości możecie się zapoznać na jego stronie.
Około 600 kilometrów na zachód od wybrzeży Afryki na wysokości Mauretanii i Senegalu leżą mało u nas znane wyspy, tworzące Republikę Zielonego Przylądka - jeden z najuboższych krajów regionu. Cabo Verde marynarzom i żeglarzom znane od stuleci z produkcji znakomitego grogu ostatnio próbuje rozwijać także turystykę. Uroki krajobrazu i sympatyczni, mówiący po portugalsku ludzie sprawiają, że z roku na rok przybywa tam więcej cudzoziemców. Postanowiłem i ja odwiedzić te wyspy zanim zaleje je fala masowej turystyki...
Wyspy mają wulkaniczne pochodzenie, w archipelagu jest ich dziesięć. Do tego trzeba doliczyć jeszcze pięć drobnych i rzadko odwiedzanych skalistych wysepek. Razem daje to jakieś 4 tysiące kilometrów kwadratowych powierzchni, na której zamieszkuje 400 tysięcy ludzi. Kliknij na zdjęcie!

Ze swej strony polecamy informacje o Rep. Zielonego Przylądka znajdujące się w naszym serwisie oraz ciekawe strony www:


Życząc Wojtkowi dalszych sukcesów zapraszamy na jego prezentację, w galerii Podrożników.

--KrisS.
Maciej Kot: Pierwsza rocznica 11-września-2002

Kliknij !Gdyby dało się cofnąć czas o 365 dni, to zapewne większość ludzi na świecie a zwłaszcza Amerykanie, wymazałoby tę datę z historii. Mowa oczywiście o 11 września 2001 roku. Jak wygląda Nowy Jork dzisiaj, w pierwszą rocznicę tej tragedii? Czas powoli zaciera rany, o tym co się wydarzyło, świadczy tylko ogromne, prostokątne zagłębienie w terenie, tzw. Ground Zero. Nie wiem jak to odbierają nowojorczycy, ale mnie bardzo brakuje Wielkich Bliźniaków. Bez nich miasto wydaje się jakieś puste i podobne do innych metropolii, których centra zabudowane są drapaczami chmur. Ale znając hart ducha mieszkańców miasta, już wkrótce to puste miejsce wypełni jeszcze wspanialsza budowla, która udowodni wszystkim, że terrorystyczny atak, który miał tu miejsce, przyniesie wręcz odwrotny skutek do tego, o jakim myśleli ludzie Ben Ladena.

Zapraszam do galerii, gdzie kontynuuję moją korespondencję, uzupełnioną archiwalnymi i aktualnymi zdjęciami Nowego Jorku. Kliknij na zdjęcie!
Maciej

Polecamy następujące linki:

Autor dzisiejszej korespondencji, specjalizujący się w tematyce wschodniego wybrzeża Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej od dziś gości w naszej galerii PODRÓŻNICY.
Dziękując mu za reportaż prosimy o informowanie nas o nowych osiągnięciach.

--KrisS.
Juliusz Radkowski: O Brazylii 9-września-2002

Kliknij !Zatrzymałem się w Brazylii na zawsze. Jedni mi zazdroszczą, inni współczują i jeszcze inni, przede wszystkim rodzina maja nadzieje, że zmienię decyzje. Upłynęło już 26 wiosen i jesieni i ja ciągle tu!!
Brazylia to wspaniały kraj. Mimo ze tu nie można "zrobić" pieniędzy, mimo ze 80 procent to ludność biedna, mimo ze mamy największe zadłużenie na rynku międzynarodowym, upieram się przy stwierdzeni ze to wspaniały kraj.

Utwierdza mnie w tym:

 • Cudowna krzyżówka ras
 • Mozaika kultur i tradycji
 • Wspołżycie wielu wyznań religijnych
 • Uprzywilejowane położenie geograficzne
 • Szczerość w akceptacji wszystkich

Zapraszam do zapoznania się z szerszym omówieniem tych punktów w galerii zdjęć. Kliknij na zdjęcie!

Maciek.

Brazylia to karnawał a karnawał to samba, tradycyjnie dobre linki:

--KrisS.
Andrzej Sadowy: Peru - Szlak Inków 6-września-2002

Kliknij !Zaczyna świtać, kiedy zarzucam cieżkawy plecak (namiot, spiwór i jedzenie na dwa dni - swoje ważą) i udaję się na dworzec kolejowy San Pedro w Cuzco. Pomimo wczesnej pory stacja wypełniona jest po brzegi pstrokatym tłumem. Turyści z kolorowymi, wypchanymi plecakami i kolorowo ubrani tubylcy z wszelakiego rodzaju pakunkami, wypchanymi różnego rodzaju dobrem. Druga klasa pociągu do Quillabamba, jest tak zatłoczona, że z trudem udaje mi się znaleźć wolny kąt. Wciskam plecak pomiędzy siedzenia i sadowiąc się na nim z zainteresowaniem obserwuje goraczkowo krzątajacych się dookoła mnie ludzi. Już w kilka minut po odjeździe w wagonie pojawiają się, głośno oznajmiając swoje przybycie, sprzedawcy sniadaniowych przysmaków i nieodzownej herbaty z liści coca. Z podziwem i lekkim zaniepokojeniem przyglądam się ich zręcznym manewrom czajnikami z wrzątkiem, tuż nad głowami pasażerów. Parę kubków herbaty umila znacznie ponad 3 godzinna podroż. ...
Dalsza część wspomnień: Kliknij na zdjęcie!

Zapraszamy na stronę Andrzeja, na której znajduje się więcej takich relacji oraz zdjęć.

--KrisS.
O Spitsbergenie: Kuba Terakowski 4-września-2002

Kliknij !Spitsbergen - to potoczna, i w Polsce najlepiej znana nazwa archipelagu wysp, położonych na dalekiej północy kuli ziemskiej. Natomiast, oficjalną, norweską nazwą tego samego archipelagu jest Svalbard. Zgodnie z obowiązującą w Norwegii nomenklaturą, Spitsbergen to jedynie największa z ponad tysiąca wysp. W moich opisach, obie nazwy są używane zamiennie.
Pierwszy raz o Spitsbergenie wspomina w roku 1596, holenderski żeglarz W. Barents. On też nadaje używaną do dzisiaj nazwę (Spitsbergen - Ostre Góry). Na początku XVII. wieku, na Spitsbergenie pojawiają się łowcy fok i wielorybów. Później, gdy wieloryby i foki zostały niemal doszczętnie wytępione, na wyspy archipelagu przybywają traperzy, polujący na białe niedźwiedzie i lisy polarne. W wieku XIX., na Spitsbergenie pojawiają się pierwsi naukowcy i przemysłowcy. Zapraszam do dalszej części mojej korespondencji. Kliknij na zdjęcie!

Autor dzisiejszej korespondencji Kuba Terakowski specjalizujący się w tematyce Arktyki i Antarktyki od dziś gości w naszej galerii Podróżnicy. Są tam przedstawione informacje o Nim i jego stronie www.
Dziękując mu za nadesłane materiały, liczymy na kolejne jego relacje.

--KrisS.
Sławek Sznurczak: Zapomniany Paragwaj 2-września-2002

Kliknij !W Ameryce Południowej jeździ się starymi, zdezelowanymi samochodami i autobusami. Ich kierowcy są zwariowani, lecz na swój sposób doświadczeni. Drogi w Peru, czy też Ekwadorze są fatalne, albo nie ma ich wcale. Autobus jedzie szlakiem wytyczonym przed laty, po błocie i kamieniach. Przeprawia się przez rzeki w najpłytszym miejscu. Kierowca zabiera do autobusu tyle ludzi, ile się zmieści. Reszta wchodzi po prostu na dach. Sam kilka razy tak jechałem. Przez 6 godzin siedziałem na dachu autobusu wiozącego mnie z Puszczy Amazońskiej do Banos w Ekwadorze. To bardzo tania podróż, zaledwie kilka dolarów. Ciekawostką jest n.p. fakt, że autobusy miejskie w Quito nie stają na przystankach, bo ich po prostu nie ma. Jesli chce się jechać, trzeba po prostu stanąć na skraju ulicy, machnąć reką i w biegu szybko wskoczyć do zwalniającego autobusu. Na zatrzymanie się kierowca nie ma czasu, wszak musi się wciąż ścigać z innymi konkurującymi z nim autobusami. Podobnie, w czasie jazdy, się wysiada...
Zapraszam do mojej korespondencji z Paragwaju uzupełnionej archiwalnymi i aktualnymi zdjęciami. Kliknij na zdjęcie!
Sławek

Autor dzisiejszej korespondencji Slawek Miguel Sznurczak specjalizujący się w tematyce Ameryki Łacińskiej, od dziś gości w naszej galerii Podróżnicy. Są tam zawarte informacje o jego podróżach.
Dziękując mu za reportaż, prosimy o informowanie nas o nowych osiągnięciach.

--KrisS.
Pierwsza rocznica www.dookolaswiata.pl 1-września-2002

Kliknij !Drodzy Internauci !
Wakacje, wakacje i po wakacjach. Jak Was informowaliśmy mieliśmy odwiedzić Brunei Darussalam, ale niestety w związku z wystąpieniem obiektywnych trudności musieliśmy zawrócić z drogi. O naszych perypetiach napiszemy wkrótce. Sądzę, że z uwagi na wspaniałą długotrwałą pogodę w Polsce, niektórzy z Was zmienili plany i wędrowali po Naszym pięknym kraju. Zapraszamy do publikacji o tym, na naszej stronie. Właśnie upływa rok naszej obecności w Internecie. Cieszymy się, że, jesteśmy już oglądani w 88 miastach Polski i w 42 krajach.
Jest nam niezmiernie milo, że piszecie do nas coraz częściej. Serdecznie dziękujemy wszystkim tym, którzy nadesłali do nas także swoje materiały do publikacji. Mamy teraz okres wprowadzania nowych ramówek np. przez stacje telewizyjne. My też przygotowaliśmy nowości, na które chcemy zwrócić Waszą uwagę. Zwróćcie uwagę na nasz nowy pasek menu.
Dodaliśmy nowe działy:


Dzięki temu, możemy Wam zaproponować już dziś, obejrzenie przygotowanego przez Kamila filmu pt. 7 kontynentów, którego jesteśmy producentami.
Zapraszamy też Was do wpisywania się w naszej galerii podróżników. Nasze mapki kontynentów zaczęły być uzupełnione oznaczeniami miejsc instalacji kamer video przekazujących obraz w czasie rzeczywistym, z których obraz możecie oglądać. Niedługo uruchomimy naszą kamerę, w Warszawie. Zapraszamy też do słuchania, podczas oglądania naszej strony, internetowego radia. Program nadają rozgłośnie z Gdańska i Londynu.
Przypominamy, że na naszych kartach krajów przygotowywanych przez Piotra, jest już 200 pozycji i możecie tam odsłuchać muzyki wielu regionów świata. W księdze Gości wkrótce będziecie mogli, oprócz wpisu, samodzielnie umieścić swoje osobiste zdjęcia. Paweł, który spędził wakacje w Australii przygotował dla Was kilka super niespodzianek. Zapoznajcie się informacjami dziale informacjami NAS, ze szczegółowymi informacjami o wprowadzonych przez nas informacjach. Liczymy bardzo na Wasze opinie, które są nam bardzo pomocne.
Zapraszamy dziś do obejrzenia w naszej galerii wyboru najciekawszych naszych zdjęć z dotychczas publikowanych. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszając Was do współpracy, życzymy udanego sezonu 2002/2001. Odwiedzajcie nas często, naprawdę warto.

--KrisS, Rasta, Kameo i Paweł.
_<< WIADOMOŚCI Z LIPCA