Language - Język:
Jezyk Angielski
1 Muzyka 2
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.

 Peru cz. 2 28-czerwca-2002

Kliknij !Na początku miesiąca, prezentowaliśmy bardzo interesujące zdjęcia z Peru, autorstwa naszego gościa Ewy Graczyk. Duża ilość nadesłanych zdjęć przez Ewę pozwoliła nam na opracowanie drugiej nie mniej ciekawej galerii. Błędem z naszej strony było by gdybyśmy ich nie zamieścili na stronie. Dziś postanowiliśmy podzielić się z wami tymi zdjęciami. Oprócz zdjęć polecamy znajdujące się na stronie, podstawowe informacje o Peru (dla tych, którzy wcześniej się z nimi nie zapoznali) wraz z możliwością wysłuchania hymnu oraz narodowej muzyki tego kraju.
Kliknij

Polecamy też drugą część relacji z pobytu na Cyprze autorstwa Maćka. Jest to uzupełnienie - tym raze Cypr Północny - Zobacz!

Poleamy też ciekawe strony www:

--Rasta.
Uganda 26-czerwca-2002

Kliknij !Dzisiaj udajemy się do Ugandy, jest to państwo we wschodniej Afryce. W II tysiącleciu p.n.e. tereny obecnej Ugandy zamieszkiwali Buszmeni. Do 1909 obszar całej obecnej Ugandy objęty został protektoratem brytyjskim. Polska nie posiada bezpośredniego połączenia, loty do Ugandy oferują m.in. linie British Airways. Zapraszamy wszystkich do galerii ze zdjęciami oraz po więcej ciekawych informacji na temat Ugandy znajdujących się na naszej stronie.
Kliknij na zdjęcie!

Poleamy też ciekawe strony www:

Miłego surfowania po stronach!
--Rasta.
Festiwal Kultury Iberoamerykańskiej 25-czerwca-2002

Klioknij !Zapraszamy do zapoznania się ze zdjęciami z Festiwalu Kultury iberoamerykańskiej, który rozpoczął się 22 czerwca i potrwa przez kolejne 8 dni, aż do 30 czerwca. Celem Festiwalu jest zainteresowanie polskiej publiczności kulturą Ameryki Łacińskiej Półwyspu Iberyjskiego oraz szersze zaznajomienie społeczeństwa z tym regionem: od strony społecznej, turystycznej i gospodarczej, co powinno sprzyjać rozwojowi wzajemnych stosunków. Zdjęcia te mieliśmy umieścić wczoraj, ale nam zaginęły, przez co publikujemy je dopiero teraz. Kliknij na zdjęcie!

Powięcej informacji na temat festiwalu zaprasamy na oficjalna stronę:

--KrisS.
Warszawa z Muzyką 24-czerwca-2002

Klioknij !We wspaniałą słoneczną sobotnią pogodę wybraliśmy się na spacer po Trakcie Królewskim. Napotkaliśmy wielobarwna paradę z okazji Warszawskiego Święta Muzyki. Brało w niej udział kilkuset wykonawców z Polski i z zagranicy. Chcielibyśmy, aby nasze zdjęcia choć trochę przeniosły Was w atmosferę tej wspaniałej imprezy. Zajrzeliśmy też na teren Uniwersytetu Warszawskiego gdzie rozpoczął się Festiwal Kultury Iberoamerykańskiej. Dziś przedstawiamy pierwsze migawki. Pod Hotelem Bristol zaskoczyła nas gala z okazji 100 lecia urodzin Jana Kiepury.
Zapraszamy do oglądania naszej galerii.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy ciekawe strony związane z naszą galerią:

Dalszy ciąg opisu z Naszej wyprawy Kreta 2002 w końcu tygodnia.
--KrisS.
Muzyka on-line 24-czerwca-2002

Powiększa się liczba krajów z dostępną możliwością odsłuchania narodowej muzyki. Oto następna porcja:

Zapraszamy do odsłuchania!

--Rasta.
Cypr południowy i My 20-czerwca-2002

Kliknij !Znowu jesteśmy na szlaku naszej wędrowki Kreta 2002. Krótki lot z Aten do Larnaki pozwolił rozkoszować się widokiem Morza Śródziemnego z pułapu 10 000 m. Szczegóły przedstawia Macek w Swoich wspomnieniach. Chcieliśmy wjechać na najwyższy szczyt Cypru: 1951 m n.p.m. I jak tak sobie jechaliśmy bardzo dobrymi drogami cypryjskimi to zacząłem się zastanawiać skąd taki biedny Cypr ma pieniądze na takie dobre drogi. Ale mnogość baz wojskowych na wyspie tłumaczy wszystko... Oprócz galerii i wspomnień polecam informacje Piotra wśród których zdjęcia z wyspy, hymn i muzyka ludowa.
Kliknij na zdjęcie!

Polecam też strony www o Cyprze południowym:

Następny etap to Turecka Republika Północnego Cypru Przypominam że w dniach 22-30 czerwca 2002 odbędzie się Festiwal Kultury Iberoamerykańskiej zajrzyjcie do naszej informacji z 4 czerwca!

--Rasta.
Muzyka on-line 20-czerwca-2002

Jest już dostępna możliwość odsłuchania sobie muzyki (on-line) z danego kraju. Tą opcję oferują na razie karty następujących krajów:

Aby odsłuchać muzykę z interesującego nas kraju, należy posiadać zainstalowany odtwarzać Real Player (Real One) no i oczywiście kartę muzyczną (to chyba każdy z Was ma). Real playera można sobie ściagnąć ze strony:

Liczba utworów będzie systematycnie rosła. Miłego słuchania!

--Rasta.
Portugalia 85 oczami Ewy 19-czerwca-2002

Kliknij !Czas na chwilę przerwy we wspomnieniach z Naszej ostatniej wyprawy.Korzystając z tego że Ewa nadesłała nam kolejny Swój material, tym razem o Portugalii. Kraj ten leżący w cieniu swojej wielkiej siostry, Hiszpanii stosunkowo rzadko był odwiedzany przez polskich turystów. A jest to bardzo ciekawa krajna. Sądze że załączone wspomnienia zachęcą Was do wizyty na krańcu Półwyspu Iberyjskiego. Myślę, że wiele informacji możecie uzyskać na Festiwalu o którym informacje zamieściliśmy w ubiegłym tygodniu. Jedno jest ciekawe i godne naśladowania. W Portugalii każdy policjant posiada przy sobie przewodniki i mapy, a nawet w kilku językach udziela informacji. No ale przecież Oni są jużw Unii Europejskiej. Zapraszam więc do galerii zdjęćz Portugalii ze wspomnieniami Ewy oraz na informacje ogólne o tym kraju, przygotowane przez Piotra. Kliknij na zdjęcie!

Rekomenduję też poniższe strony www:

Zapraszamy!
--KrisS.
Pociągiem po Kenii 17-czerwca-2002

Kliknij !Dziś przenosimy się z Europy do Afryki. Zapraszamy na podróz pociągiem po Kenii, znajdującej się w Afryce Wschodniej, nad Oceanem Indyjskim. Oprócz galerii ze zdjęciami z m.in. stolicy Nairobi, polecamy podstawowe inforamcje o tym odległym kraju, znajdujące sie na naszej stronie. Aby zapoznać sie z nimi oraz zdjęciami Kliknij na zdjęcie!

 

 

Polecamy też ciekawe strony www:

Zapraszamy!
--Rasta.
Sorento, Pompeje dzień siódmy 14-czerwca-2002

Kliknij !Kontynuujemy naszą wyprawę Kreta 2002. Promem z Capri dopływamy do Sorento. Ukazuje Nam się stromy brzeg, na którym dostrzegamy domy jak przylepione kukułcze gniazda - niesamowity widok. Dokładniejszy opis we wspomnieniach Maćka w przedwczorajszym materiale. Następnego dnia ruszamy zwiedzać Pompeje. To tu 24 sierpnia 79 roku d.C. Wezuwiusz nieoczekiwanie odezwał się z całą siłą
pokrywając okolicę popiołem i lawą. Zaskoczyło to ok. 3 tys. mieszkańców, którzy zostali razem ze swoimi domostwami pogrzebani pod 6 metrami lawy i popiołu. Dopiero w XVIII wieku odsłonięto to rumowisko, pozwalające zrozumieć ogrom nieszczęścia. Zapraszamy do galerii ukazującej część odkrytych budowli. Zdjęcia z Sorento w przygotowaniu przez Maćka.

Rekomendujemy następujące strony www:

Zapraszam na poniedziałek na materiał Ewy z Portugalii.
Udanego weekendu.
--KrisS.
Capri i Neapol 12-czerwca-2002

Kliknij !Wracamy na szlak naszej wędrówki.

"Noc na promie z Cagliari do Neapolu upłynęła bardzo spokojnie. Kris poszedł spać, a ja poznałem fajnych ludzi: jednego człowieka z Sardynii i dwóch z Neapolu. Byli bardzo towarzyscy: po jakimś czasie jeden z nich otworzył butelkę wina Canonau..." Aby poznać dalszy ciag Kliknij na zdjęcie!

Zapraszamy tez na ciekawe strony :

O tym jak tam dotrzeć, pisaliśmy w poprzednim materiale o Saedynii.

Zapraszamy!

--Rasta
Tunezja 10-czerwca-2002

Tunezja - Kliknij !W planach mieliśmy, że umieścimy dziś zdjęcia z Portugalii wraz z opisem Ewy. Niestety z pewnych powodów od Nas niezależnych przesunęło się to w czasie. Jednak nie wszystko stracone i w zamian Portugalii zapraszamy na piękne zdjęcia z Tunezji znajdującej się w Północnej Afryce. Oprócz zdjęć na naszej stronie znajdują się podstawowe informacje o tym kraju wraz z flagą, mapą oraz hymnem, który można sobie przesłuchać on-line. Kliknij na zdjęcie!

Polecamy też interesujące strony o Tunezji:

Pracujemy też nad możliwością przesłuchania muzyki z danego kraju, próbkę tego można usłyszeć zapoznając się z informacjami o Brazylii gdzie już jest możliwość przesłuchania sobie utworu. POLECAMY!

Ponadto już jutro nasza baza kart krajów wzbogaci się o następne 50 sztuk, wśród nich będą się znajdowały kraje z Bliskiego Wschodu oraz Europy.

Zapraszamy!
--Rasta
Sardynia - dzień piąty 7-czerwca-2002

Sardynia - Kliknij !Cagliari, to kolejny przystanek na trasie naszej podróży. Sardynia powitala Nas wspaniałą pogogodą. Tzn było chłodno. Nie będę zabierał chleba Maćkowi i Piotrowi i zapraszam do karty informacyjnej o tej wyspie i wspomnień z odróży.
Ja zaś proponuję podróż na trasie Warszawa-Neapol-Sycylia-Sardynia-Korsyka i z powrotem. Przy cenie biletu autokarowego (promocja) 402 PLN powrotnego do Neapolu, można taką dwutygodniową podróż zrealizować za około
1700 PLN. Można też dodatkowo odwiedzić Capri, Sorento, Pompeje, a także wspiąć się na wulkan Wezuwiusz. Dla przypomnienia bilety promowe pomiędzy wyspami są w cenie ok. 25 EURO.
Polecamy firmę Panaceum z Kielc, która ma regularne połączenie autokarowe z Neapolem trzy razy w tygodniu. Wyjazd z kilku miast Polski. Czas przejazdu około 30 godzin. Po drodze też wspaniale widoki. Kontakt 0-41 368-48-44 lub 0-22 828-61-19 Zapraszam więc do galerii zdjęć z Sardynii.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy też ciekawe strony o tej krajnie:

Przyszły tydzień to wizyta w Portugalii (poniedziałek) i dalsza część wspomnień z wyprawy, w środę Neapol i Capri, w piątek Sorento i Pompeje.

--KrisS.
Sycylia, wyprawy Kreta 2002, dzień czwarty 5-czerwca-2002

Sycylia - Kliknij !Z uwagi na czas zmuszeni jesteśmy skorzystać z samolotu. Mało znana ale tania linia lotnicza Alpieagles przewozi nas do Neapolu za 480 Euro (cena biletu w obie strony). Wieczorem wsiadamy na prom i odpływamy na Sycylię. O świcie dobijamy do Palermo. Jesteśmy w miejscu tradycyjnie kojarzonym z mafią. Wynajmując samochód obiecujemy sobie zwiedzić jak najwięcej. Po przejechaniu 700 km, po różnych zakątkach Sycylii, jednego jesteśmy pewni. Jest to kraina niezwykle życzliwych i uczynnych ludzi. Emanuje od nich wręcz kojący spokój. Być może nie wchodziliśmy nikomu w drogę i dlatego byliśmy tak traktowani. Chyba jednak są to naprawdę wspaniali ludzie. Maciek w załączonych wspomnieniach, dokładniej opisuje nasze wrazenia, do których lektury zachęcam. Galeria stara się przedstawić
różnorodność tej krainy.
Kliknij na zdjęcie!

Uzupełnieniem są rekomendowane przez nas ciekawe strony www:

--KrisS.
Festiwal Kultury Iberoamerykańskiej 4-czerwca-2002

Napisał do Nas Prezes Stowarzyszenia Candela, że w dniach 22-30 czerwca 2002 odbędzie się: Festiwal Kultury Iberoamerykańskiej

Samba, flamenco, tango, święto kawy i czekolady to tylko niektóre atrakcje festiwalu. Impreza rozpocznie się na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego dwudniową fiestą, która przeniesie uczestników w świat kolorów, smaków i zapachów Ameryki Łacińskiej. Przy dźwiękach południowych rytmów serwowane będą smakołyki egzotycznej kuchni. Cały tydzień trwać będą pokazy i warsztaty tańca, całonocne fiesty, spotkania z literaturą, prelekcje i wystawy.

Pełna informacja na stronie:

--KrisS.
Ewa i jej podróż, Peru 2000 3-czerwca-2002

Peru - Kliknij !Przerywamy na chwilę prezentację naszej wyprawy Kreta 2002, aby przedstawić interesujący materiał przesłany nam przez Ewę Graczyk, niezawodnego Gościa na tej stronie. Peru, kraj ciągle owiany wieloma tajemnicami jest bez wątpienia ciekawy do oglądania. Ponieważ niestety odwiedziliśmy, tylko stolicę Limę, dlatego z radością powitaliśmy materiały od Ewy.
Zwróćcie też, uwagę na przygotowane dla Was karty krajów. Jest ich już 100 szt. Możecie je wybierać z okienek na stronie głównej. Do niektórych jest już dołączona muzyka, danego kraju. Tak jest w przypadku karty Peru. Prosimy posłuchajcie, a my oczekujemy Waszych uwag na temat nowości w formie prezentacji naszej strony. Zapraszamy, więc do galerii zdjęć Ewy oraz do przeczytania jej wspomnień z tej podróży.
Kliknij na zdjęcie!

Rekomendujemy też kilka stron o Peru:

Ponadto polecamy trzecią część relacji z podróży Kreta 2002, której ostatnio zabrakło - Kliknij !

Dziękując Naszemu Gościowi!

--KrisS.
Archiwum Wiadomości - Wejdź!