Language - Język:
Jezyk Angielski
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.

 Afryka Północna 30-kwiecień-2002

Właśnie dodaliśmy do Naszej bazy danych karty krajów znajdujących się w Afryce Płn. Są to: Algieria, Dżibuti, Egipt, Erytrea, Etiopia, Libia, Maroko, Mauretania, Sahara Zachodnia, Sudan oraz Tunezja. Wszystkie karty będą z czasem uzupełniane o brakujące informacje. Liczymy na Waszą pomoc drodzy Internauci! Jeśli są w Waszym posiadaniu informacje, które nie znajdują się którejś z kart to skontaktujcie się z Nami a następnie przyślijcie je a na pewno je umieścimy. To samo tyczy się zdjęć! Jeśli macie gdzieś kurzące się zdjęcia ze Swoich podróży, a chcielibyście się z Nami i innymi Internautami nimi podzielić to wystarczy, że je nam wyślecie! Liczymy na to, że razem z Wami będziemy rozbudowali Nasz (Wasz) serwis.

Kontakt z nami to:

Zapraszamy do działu Kraje i Kontynenty!

-Rasta i KrisS.
Kosmiczna turystyka 30-kwiecień-2002

Już drugi Ziemianin, turysta wybrał się na orbitę okołoziemską. Wybrał się podziwiać z Kosmosu Naszą Planetę. Koszt biletu, podobno powrotnego to drobne 20 mln USD. Można powiedzieć, że dobrze że został kupiony w Rosji, w Polsce kosztowałby o ponad 4 mln USD więcej. Zostałby powiększony chyba o 22% VAT. Cóż niekiedy bardziej się opłaca się nabywać usługi turystyczne za granicą. Spróbujemy pozyskać poprzez Naszego korespondenta z Johanesburga, krótkie wspomnienia z tej wyprawy od Pana Marka Shuttlwortha obywatela RPA. Od jego poprzednika na orbicie Pana Denisa Tito wspomnienia jeszcze nie dotarły. Rosyjski statek kosmiczny Sojuz TM-34 wystartował w piątek z kosmodromu w Kazachstanie, aby zawieżć Marka na Międzynarodową Stację Kosmiczną (ISS). Nowy kosmiczny turysta jest Multimilionerem, wlaścicielem firmy internetowej. W podróży towarzyszą mu dwaj zawodowi kosmonauci Jurij Gidzenko (Rosja) i Roberto Vittori (Włochy). Wszyscy oni powrócą na Ziemię w pażdzierniku br. Ciekawe ile fascynujących zdjęć można wykonać w tym czasie. Postaramy się przedstawić niektóre z nich. Zapraszamy do galerii zdjęć oraz przedstawiamy ofertę na turystyczne loty prawie kosmiczne, rosyjskimi samolotami bojowymi. Na wszelki wypadek zamieszczamy kwestionariusz zgloszeniowy. A może ktoś z Was skorzysta z niego. Rezerwujemy sobie pierwszeństwo publikacji zdjęć z tej wyprawy. Kliknij na zdjęcie!


Tylu startów, ilu lądowań życzy

-KrisS z Zespołem.
Tajemniczy Zanzibar 27-kwiecień-2002

Kliknij !Zanzibar to wyspa koralowa na Oceanie Indyjskim i należy do Tanzanii. Są tu największe na świecie plantacje gożdzików z których wyrabia się także olej gożdzikowy. Wyspa była skolonizowana przez Prtugalczyków, anastępnie dostała się pod panowanie sułtanów z Omanu. Potem nastąpił okres panowania Brytyjczyków zakończony powrotem monarchii. Po jej obaleniu, powstała Ludowa Republika Zanzibaru i Pemby, połączona w 1964 z Tanganiką w państwo Tanzania. Wyspa posiada ogromne walory turystyczne. Kliknij na zdjęcie!

Polecane przez nas strony www przedstawiają dokłdniejszy opis tego kraju:

Zapraszamy do naszej galeriii!
-KrisS z Zespołem.
Szkocja i jej Legendy 22-kwiecień-2002

Szkocja - Kliknij !Szkocja będąca częścią Zjednoczonego Królestwa W. Brytanii i Irlandii Płn. obejmuje pn. część wyspy W. Brytanii oraz Szetlandy, Hebrydy i Orkady. Pierwsze skojarzenia z tym krajem to jezioro Loch Ness,kobzy i męskie kraciaste spódniczki. Należy także wiedzieć, że są to wspaniałe turystycznie wyżynno górzyste tereny.
W starożytności ziemie te zasiedlały plemiona Piktów. Potem nastąpiło krótkie panowanie Rzymian zakończone napływem Irlandczyków, zwanych wówczas Szkotami. W XI wieku powstało Zjednoczone Królestwo Szkocji. Do dziś ta kraina zachowała swoją odrębność kulturową, opartą o miejscowe klany.Legenda tajemniczego potwora z jeziora Loch Ness o głębokości do 230 m, częstom ożywiała łamy publikatorów w sezonie ogórkowym. Warto się tu wybrać, chociażby licząc na łut szczęścia sfotografowania, tego potwora. Zastrzegamy sobie pierwszeństwo dla publikacji tych zdjęć.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy ciekawe strony www o Szkocji:

Zapraszam do naszej galerii!

-KrisS z Zespołem.
Informacja 19-kwiecień-2002

Kochani Internauci. To już siódmy miesiąc Naszej działalności. Pewnie zauważyliście pewne osłabienie tempa nowych informacji, ale ponieważ znacie Nasze skromne siły (patrz dział O Nas) skupiliśmy się na opracowaniu nowej formy karty informacyjnej o danym kraju. A ponieważ będzie ich aż 314, zajmuje Nam to większość czasu. Dlatego wdzięczni będziemy za Wasze uwagi i pomysły dotyczące tych kart, tak, aby służyły Wam jak najlepiej. Będą one zawierały oprócz podstawowych informacji także originalny tekst i muzykę z tego kraju, oraz komentarz w lokalnym języku. Zawierać także będą adresy rekomendowanych przez Was Biur Podróży i linii lotniczych. Znajdziecie tam także odnośniki do Naszego Archiwum i zestaw polecanych przez Nas interesujących stron WEB. Pierwsze karty dotyczące Ameryki Południowej są już w Naszej bazie. Prosimy zapoznajcie się z nimi wchodząc do działu Kraje i Kontynenty. Ponadto zamierzamy przygotować pełną informację o biletach kolejowych, autobusowych i lotniczych. Wiązać się to będzie z publikacją wykazów głównych przewożników światowych szczególnie w branży lotniczej. Ciągle Naszym głównym celem, jest oprócz dostarczenia Wam informacji o tych krajach podanie sposobów taniego i bezpiecznego dotarcia do nich. Myślimy że zrobimy to przy Waszej pomocy do końca tego roku. Mamy nadzieję, że w ten sposób powstanie baza informacyjna, obejmująca swym zasięgiem obszar Naszego Globu. Jej wartość podniesie, jej wersja angielska w której będziemy się starali robić jak najmniej błędów.

A teraz przykład jak będzie można skorzystać z Naszych danych. Nasz kolega Maciej Witek chciał odwiedzić kilka Wysp Morza Śródziemnego. Wyszukał ofertę tygodniowego pobytu na Krecie za 950 zł lub dwutygodniowego za 1200 zł obejmującą przelot czarterowy samolotem PLL LOT i pobyt w hotelu wraz ze śniadaniem. Skorzystał z Naszej tworzonej bazy danych i zapoznał się z cenami promów i przelotów lotniczych w tym rejonie. Oczywiście zakładając zakup biletów na miejscu. Maciej nie wykorzysta więc wszystkich noclegów i w tym samym czasie promami będzie mógł odwiedzić Cypr, Rodos czy inne wybrane małe śliczne wysepki. A noclegi naprawdę są tam tanie. Może też korzystając z niedrogiego przelotu lotniczego odwiedzić Sycylię, a nawet dotrzeć dalej promem nawet na Sardynię. Maciek wyrusza w podróż 4 maja. Z niecierpliwością będziemy oczekiwali na jego relację.
-KrisS z Zespołem.
Botswana i jej Kalahari 16-kwiecień-2002

Botswana i jej Kalahari - Kliknij !W Republice Botswany położonej w płd. Afryce, leży jedno z najbardziej suchych
miejsc na Naszej Planecie, Pustynia Kalahari. Ta półpustynna kotlina leżąca na wysokości 1000-1500m, pozwala jednak na życie miejscowym plemionom. Występują tu także słone bagna Makarikarii Okawango, a także jezioro Ngami.
Unikalność tej krainy, spowodowała stworzenie w płd.-zach. jej części Parku Narodowego Kalachari. Zapraszamy do naszej galerii, przedstawiającej przyrodę i ludzi w tym wyjątkowym zakątku Ziemi.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy też ciekawe strony www:

W następnej naszej podróży odwiedzimy Szkocję. Przypominam, że czekamy na Wasze opinie i propozycje. Dziękujemy za wpisy w naszej książce Gości.
-KrisS z Zespołem.
Tahiti i jej wyspy 14-kwiecień-2002

Tahiti - Kliknij !Polinezja Francuska to archipelag rajskich wysp leżących na Oceanie Spokojnym. W jej skład wchodzą Wyspy Towarzystwa, Tuamotu, Tubuai, Wyspy Gambiera i Markizy. Właśnie pośrod Wysp Towarzystwa wyróżnia się Tahiti. Wyspa ta często mylona z wyspą Haiti, ubogim krewnym położonym w Wielkich Antylach na Morzu Karaibskim, należy do najczęściej odwiedzanych przez turystów wysp w tej części świata. Sądze, że najlepiej koloryt i ich piękno pokażą pocztówki w naszej galerii. Pozyskaliśmy je od globtrotera Jurka Wilczyńskiego. Kliknij na zdjęcie!

Polecamy ciekawe strony o tym rejonie:

Jednocześnie sygnalizujemy otwarcie w tym tygodniu kącika jak tanio podrożować po świecie.Na początek jak za 2 000 PLN w ciągu tygodnia odwiedzić Grecję (wyspę Kreta) i Włochy (wyspę Sycylia).

Zapraszamy!

-KrisS z Zespołem.
Perła Meksyku - Acapulco 8-kwiecień-2002

W Meksyku, w Meksyku ten zwyczaj ... . Tak brzmią słowa piosenki znane starszemu pokoleniu podróżników. Znam takich co po trudach przemierzania Antarktydy, tu wygrzewali swoje nieco zziębnięte ciało. Dlatego warto w Meksyku odwiedzić perłę tego rejonu Acapulco.Jest coś niepowtarzalnego w tym mieście. Tu nakręcono plenery do wielu filmów. Poznawszy piękno tego miasta,wiele gwiazd Hollywood, wybudowało tu swoje rezydencje. Są tu zabytki, koloryt ulic i przyjażni ludzie. To wszystko w cudownej scenerii gór Sierra Madre del Sur schodzacych bezpośrednio do Oceanu Spokojnego. No i przyroda malowana cudowną paletą barw, której niestety nie odzwierciedlą w pełni fotografie ani nagrania filmowe. Zapraszam więc do dwóch galerii o wspaniałym Acapulco.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy też ciekawe strony www:

Zapraszam do oglądania!
-KrisS z Zespołem.
Australia i Robin Anderson 4-kwiecień-2002

Podrózując po świecie można spotkać w ciekawych zakątkach, profesjonalne grupy filmowców dokumentalistów,rejestrujących fascynujące obrazy.Umożliwiają Nam dotarcie do miejsc do których nie mozemy dotrzeć ,czy to z braku czasu ,czy też ze względow finansowych.Nasz Gość Wojtek Dąbrowski antropolog elektronik z Sydney napisał do Nas o wielkiej osobowości filmu dokumentalnego.
Kliknij na zdjęcie!

"Zmarła moja dobra znajoma, współautorka filmów etnograficznych o Gorach Nowej Gwinei. To ten sam rejon, w którym ja pracowałem. Byłem konsultantem przy dwóch ich filmach. Śmierc Robin Anderson (1950-2002) przerwała bogate i kreatywne życie jednego z najbardziej niezwykłych twórców w historii filmu dokumentalnego. Odeszła w swoim domu w Sydney po 9-miesięcznej nieustępliwej walce z chorobą nowotworową. W ciągu 22 lat, wraz z Bobem Connolly osiagnęła wyżyny w wybranej przez siebie specjalności. Zrobili wspolnie tylko 5 filmow dokumentalnych, ale za to jakich! "Pierwszy kontakt" (1982), "Sasiedzi Johna Leahy" (1989), "Czarne żniwo" (1992), "Zwykłe szczury" (1996) i "Stawiać czoło" (2001). Kazdy z nich zdawał się być głębszym od poprzedniego, osiagajac kolejny sukces popularnosci. Pierwszy ich film mial nominacje do Oscara, ostatni natomiast wywołał narodową debatę nt. fatalnej sytuacji w zakresie funduszy uniwersyteckich na przykladzie wydzialu muzycznego w Sydney. Trzy z ich filmów nakręcone zostały na wyżynach Papui Nowej Gwinei, stawiają autorów w czołowce światowego dokumentu. Wszystkie wyróżnione zostaly m.in. prestizowymi nagrodami na festiwalu filmu dokumentalnego we Francji."

Zapraszamy do galerii kraju ukochanego przez Robin - Zobacz!
Dodatkowe informacje o tym kraju:

-KrisS z Zespołem.
Japonia i japoński 1-kwiecień-2002

Japonia - Kliknij !Kochani z ogromną przyjemnością chcemy zawiadomić, że po Waszych entuzjastycznych ocenach wprowadzonej niedawno wersji angielskiej Naszej strony, wprowadzamy od zaraz wersję w języku japońskim. Pilnie oczekujemy na Wasze uwagi, informując jednocześnie, że poszukujemy pilnie tłumaczy języka japońskiego. Czekamy na Wasze opinie i uwagi, życząc jednocześnie udanego Śmigusa Dyngusa. Kliknij na zdjęcie!

Polecamy ciekawe strony www:

Zapraszamy już dziś do galerii którą w ramach wspólpracy prosimy uzupełnić.

Pozdrawiamy serdecznie

-KrisS z Zespołem.
Archiwum Wiadomości - Wejdź!