Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Wykaz Krajów NEW
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Antarktyda i Kamil 30-marca-2003

Kliknij !Dziś mija rocznica urodzin Kamila. Miałby dopiero 20 lat. W roku 1998 odbyliśmy razem wyprawę na Antarktydę rosyjskim statkiem badawczym. Dlatego właśnie dziś publikujemy trochę zdjęć z tej podróży. Chcieliśmy tez w tym dniu podziękować wszystkim Tym, którzy wspierali Nas w tych trudnych chwilach we wspaniałym odruchu ludzkiej solidarności. To dzięki Wam mogliśmy kontynuować nasze dochodzenie do prawdy, prawdy o okolicznościach śmierci naszego Syna. To dzięki Wam mamy nadal sile kontynuować nasze działania w tej sprawie.
Serdeczne Bóg zapłać,
Rodzice Kamila.

Zapraszam do galerii Antarktyda i Kamil. Kliknij na zdjęcie!
Dzis video "Inspiration Point" - Zobacz! (wme)
Polecamy ciekawe strony tego rejonu:

--KrisS. (www.kamil.info)
Spacerkiem po Honolulu 28-marca-2003

Kliknij !Tak nam się spodobały bazary, że po otrzymaniu zdjęć z Hawajów, wybraliśmy kilka o tej tematyce. Zostały one zrobione na Waikiki w Honolulu. Atrakcyjność tego miejsca zakupów podnosi możliwość spożycia posiłku pośród morskich głębin. A swoja droga ciekawe, co myślą ryby o tych podglądających. Kliknij na zdjęcie!
Chcieliśmy zwrócić uwagę na pewna nowość, która pojawiła się na naszej stronie. Jest to każdorazowo, krótkie sekwencja video pokazujące "migawkowe" spojrzenie na otaczający nas świat.
Co sadzicie o tej innowacji, wymagającej niestety stałego łącza internetowego.
Dziś "Ja Ryba" - Zobacz! (wme)
Polecamy tez ciekawe strony internetowe:

--KrisS. (www.kamil.info)
Bazar w Los Angeles 26-marca-2003

Kliknij !Podróżując po świecie często zaglądamy w miejsca, które pozwalają nam bardziej zrozumieć koloryt miasta i niekiedy poznać jego niektóre tajemnice. Jednymi z takich miejsc są bazary. Pozyskaliśmy zdjęcia z bazaru w Los Angeles. Ciekawe jest czy możecie tam zaobserwować cos charakterystycznego Czekamy na Wasze uwagi. Jednocześnie chcieliśmy podkreślić, ze czekamy również na materiały dotyczące miast i miasteczek w Polsce. Wiemy, że są równie ciekawe jak i te nawet za oceanami. Jak to zrobić? Dowiecie się o tym w naszym Dziale O NAS.
Zapraszamy do galerii bazarowej. Kliknij na zdjęcie!
Ciekawostka, jak podrozować - Zobacz! (wme)

Polecamy ciekawe strony internetowe:

--KrisS. (www.kamil.info)
Pearl Harbour 24-marca-2003

Kliknij !Kochani.
Ostatnie pół roku było dla nas ciężkim okresem, z powodu niewyjaśnionej do tej pory sprawy śmierci Kamila. Zaniedbaliśmy trochei sprawy podroży na naszej stronie. Od dziś wracamy do tego. O postepie prac w zakresie prowadzonego dochodzenia możecie się dowiedzieć klikajac na ikonę Rutkowski & Czerwinski lub wchodząc na stronę www.kamil.info.
Dziś dzięki uprzejmości Bożeny Jarnot i Wojtka Jarnot z Hawajów możemy przedstawić Wam w galerii migawki z Pearl Harbour. Są one nawiązaniem do trwającej aktualnie wojny z terroryzmem. Są świadectwem cierpienia i tragedii tysięcy Rodzin, które do dziś na pewno zdają sobie pytanie - Dlaczego? Co ma wspólnego atak Japończyków z reżimem irackim? Na to może odpowiedzieć sobie każdy z Was. Co ma wspólnego tragedia Pearl Harbour z tragedia WTC. To też dobre pytanie. Ale pytaniem jest również to, dlaczego po tylu doświadczeniach tak słabo potrafimy jako Ziemianie zapobiegać takim sytuacjom. A może występując w jedynie słusznym celu może nieświadomie prowokujemy niektóre sytuacje. Wojna z Irakiem to wybranie mniejszego zła. Giną wojskowi i cywile. Kolejne tragedie tysięcy Rodzin. Mam nadzieje, że może po tej nauczce, nauczymy się zapobiegać takim tragediom. Tragediom każdego rodzaju. Ponad Podziałami. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszam do galerii oraz polecam ciekawe strony o Pearl Harbor:

Z góry dziękuję wszystkim tym, którzy napisali i napiszą do nas.
Z pozdrowieniami,
--KrisS. (www.kamil.info)
Informacja 21-marca-2003

Kliknij !Kochani.
Zgodnie z zapowiedzią czynimy wszystko by dojść do prawdy. Ponieważ Nam brak już sil powierzamy sprawę w ręce specjalistów. Również wam wszystkim dziękujemy. To dzięki wam zaszliśmy tak daleko. Prosimy wspierajcie nas dalej w ramach możliwości.
Dziękujemy
R
odzice Kamila


Detektyw Waldemar Czerwieński w sprawie zagadkowej śmierci Kamila Szybińskiego. Relacja z czynności prowadzonych przez RUTKOWSKI & CZERWIŃSKI Koncesjonowane Biuro Detektywistyczne z siedzibą w Łodzi przy ul. Łagiewnickiej 54/56 więcej >>

--Rasta. (www.kamil.info)
Czlowiek Roku 2002 Chicago 20-marca-2003

Kliknij !Kochani
Po uzyskaniu pomocy w sprawie Kamila także od wielu Polaków Mieszkających w USA, chcieliśmy informować Was na bieżąco jak najprościej docierać do informacji o Naszej Polonii na całym świecie. Jest wiele źródeł informacji. Dziś chcemy przedstawić Portal internetowy EXPATPOL do oglądania pod adresem www.expatpol.com. A oto informacja pozyskana z tego portalu.
CHICAGO: Już po raz czwarty Radio Chicago Sławomira Bielawca i Waldemara Łady, ogłosiło plebiscyt na Człowieka Roku Chicago 2002. Celem i założeniem plebiscytu jest wyłonienie osób udzielających się w środowisku polonijnym w Chicago, dbających o wizerunek Polonii, niosących bezinteresowna pomoc innym. O zwycięstwie zadecydowała największa liczba głosów słuchaczy programu radiowego Polskie Radio Chicago i czytelników "Dziennika Związkowego". Pomogły tez Radiostacja 1030 AM, Wirtualna Polonia, portal Onet, PAP dla Polonii, Expatpol i inne media. Nagrodę główną otrzymał Por. Ronald Sieczkowski - za działalność społeczną, zaangażowanie w sprawy Polonii oraz dbałość o miejsce młodego pokolenia Polaków w Ameryce. Porucznik Sieczkowski jest także organizatorem corocznego biegu polonijnego, z którego dochody są przeznaczone na pomoc dla ośrodków edukacyjnych w Polsce. Porucznik Sieczkowski organizował niedawno uroczysty Bankiet z okazji 25-lecia działalności Polsko-Amerykańskich Policjantów. Angażował się ostatnio także w próbę wyjaśnienia przyczyn śmierci Kamila Szybińskiego.
Chcesz wiecej wiedziec - kliknij
!

Zapraszam tez do Naszej galerii na migawki z okolic Chicago. Kliknij na zdjęcie!

--KrisS www.kamil.info
Poczatek dalekiej drogi 19-marca-2003

Kliknij !

W tych dniach, gdy świat był dla mnie nowy,
Wskroś wrażeniami mnie przenikał
I dziewcząt wzrok, i szum dąbrowy,
I pośród nocy śpiew słowika;
Gdy wysokiego lot wzruszenia,
Miłości, sławy i swobody,
Gdy dary sztuki i natchnienia
Potężnie w krwi kipiały młodej
Chwile nadziei i upojeń
Nagłą tęsknotą gasząc we mnie,
Jakiś zły duch w ustroniu mojem
Zaczął odwiedzać mnie tajemnie.
Smutne spotkania nasze były,
A jego uśmiech, wzrok cudowny
I słowa, co truciznę kryły,
W duszę mą jad wsączały chłodny.
Próbował kusić niestrudzenie
Opatrzność swymi bluźnierstwami,
Piękno nazywał urojeniem,
Gardził twórczymi natchnieniami
Miłość i wolność nie wzruszały
Ducha szydercy, on im przeczył
Niewiarą i w naturze całej
Nie błogosławił żadnej rzeczy.

Aleksander Puszkin - Wstecz

Dziekujemy wszystkim - Kliknij na zdjęcie!

--KrisS. (www.kamil.info)
Tęczowe okolice Rancho Palos Verdes 18-marca-2003

Kliknij !Są różne miejsca na Ziemi. Ale właśnie to miejsce zapadnie w pamięci mojej Rodziny. I to nie, dlatego, że jest przepiękne. To tu wysokie wzgórza schodzą prosto do Pacyfiku. Tu słońce zachodząc chowa się w oceanie. Tu przez cały dzień słychać pomruk fal. Wiem tez, że tu będę musiał przyjechać i to nie w celach turystycznych. Zmuszony tu będę dociekać prawdy o tragedii mojego Syna Kamila. I wiem, że właśnie tu te prawdę znajdę. Wiem, że pomogą mi w tym Ludzie i kamienie, które były tego świadkiem. Tu właśnie w Rancho Palos Verdes. Kliknij na zdjęcie!

Dziś w galerii tęczę Kamila z USA oraz okolice Inspiration Point.

Pozdrawiam tęczowo:)

--KrisS. (www.kamil.info)
Podziękowanie Kamila 15-marca-2003

Kochani.
Na stronie poświęconej Kamilowi pojawiły się już pierwsze zdjęcia z pogrzebu

Bóg zapłać.
Bądźcie nadal z nami.

--KrisS. (www.kamil.info)
Kamil do zobaczenia po 14-marca-2003

Kliknij !Synku.
Kochaliśmy Cię ogromnie tak jak i Twojego Brata. Mieliśmy to szczęście mieć dwóch wspaniałych Synów. Teraz pozostał Nam Albert tu na Ziemi, ale gdzieś tam daleko jesteś TY. Tak Ty, jak i Twój Brat a także wszyscy młodzi ludzie popełnialiście błędy. Ale jednego jestem pewien, że Ty Kamilku nie zrobiłeś nikomu krzywdy. A Tobie zrobiono krzywdę i zadano cios poniżej pasa, po Twojej Ziemskiej śmierci. Głęboko wierzę, że i to im wybaczysz, jak wielokrotnie wybaczałeś innym, chociaż wtedy dotyczyło to drobnych spraw, ale wybaczając trzeba wiedzieć, komu a także, co się stało. Ty to wiesz a my ciągle pozostajemy w domysłach i obiecujemy, że nie spoczniemy dopóki nie zbliżymy się do prawdy. Wiemy, że pomogą nam w tym Twoi Przyjaciele i mnóstwo Ludzi dobrej woli o wspaniałych sercach. Jako Rodzice szanowaliśmy Twoją indywidualność. Tak to my zdecydowaliśmy, że przyjdziesz na Świat w Chicago. To my zdecydowaliśmy, abyś od małego poważnie traktował ludzi i cały Świat, który Cię otacza. Ale żebyś mógł z nimi nawiązać kontakt musisz poznać ich mowę i zwyczaje. Tak to my zaraziliśmy Cię żyłką podróżowania. Na zawsze pozostaną nam Twoje słowa, Tato beze mnie byście się pogubili w tym podróżowaniu. Ale dalej już sam decydowałeś. Tak o doskonaleniu nauki języków, jak i nocnym czytaniu stosów książek. To Ty w Naszej Rodzinie miałeś największe zacięcie do uprawiania sportu, co zaowocowało Twoim profesjonalizmem. Wszystko, co zaczynałeś starałeś się doprowadzić do końca. Ostatnim razem Ci się nie udało. Ale to tylko raz, szkoda, że to ostatni raz na tej Ziemi. Wierzę, że Swoim przykładem przekonałeś wielu Ludzi, że Twoja droga nie była bezsensowna, i że być może niektórzy pójdą w Twoje ślady i zajdą dalej.
RAZEM PONAD PODZIAŁAMI

Odpoczywaj w pokoju i nie zapominaj o Nas.
Kochaliśmy Cię gorąco, kochać będziemy jeszcze mocniej po wsze czasy.
Prosimy wybacz również nam nasze błędy.
Rodzice

Kameo zaprasza do Swojej galerii. Kliknij na zdjęcie!

--(www.kamil.info)
Uroki Krakowa 13-marca-2003

Kliknij !Dawna stolica Polski należy niewątpliwie do najpiękniejszych miast na świecie. Odnalazłem w archiwum zdjęcia z roku 2002. To miasto lubił i darzył ogromnym sentymentem także Kamil. I nie sposób mu się dziwić. W dzisiejszej galerii przedstawiamy zdjęcia z tego pięknego grodu. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszamy tez do obejrzenia ciekawych stron internetowych:

W oczekiwaniu na Wasze korespondencje z innych pieknych miejsc w
Polsce (jak to zrobic przeczytajcie w Dziale O Nas).

--KrisS (www.kamil.info)
Pożegnanie Kameo-Snoopiego-Kleika 10-marca-2003


Miał dopiero 19 lat S†P Kamil Paweł Szybiński

Student Marymount College w USA Kochał Świat i Prawdę. Współtwórca www.dookolaswiata.p.l Jeden z najmłodszych Podróżników Zginął tragicznie 17 września 2002 roku w Kalifornii Nabożeństwo żałobne odbędzie się w kościele pod wezwaniem Brata Alberta, 14 marca 2002 o godz. 13.45 w Wesołej Zielonej, po czym nastąpi wyprowadzenie na cmentarz w Marysinie Wawerskim.

Zawiadamiają pogrążeni w smutku Rodzice, Brat wraz z zespołem redakcyjnym.

Szczegóły na stronie Kamila: www.kamil.info
Jeżeli przyjdziesz weź ze Sobą znicz.

Jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszym Przyjaciołom Wspaniałym Ludziom Maryli i Eugeniuszowi Grzegrzółkom za zorganizowanie Mszy Świętej za Dusze Kamila w cudownym miejscu. W naszej galerii kilka zdjęć z tej doniosłej chwili. Dziękujemy Wszystkim, którzy Nas wspierali i wspierają nadal Serdeczne Bóg zapłać.

--KrisS wraz z Rodziną. (www.kamil.info)
Przez Paterson do Warszawy 9-marca-2003

Kliknij !Podczas podroży z Pittsurga na lotnisko JFK w Nowym Jorku przejeżdżamy przez urocze miasteczko, Paterson. Zacina gesty śnieg i widoczność jest bardzo słaba. Pomimo tego widać koloryt tego zakątka położonego nad rzeka Passaria. To tu wyrabiano wspaniale wyroby
Włókiennicze, ale teraz o latach dawnej świetności przypominają tylko zabytkowe budowle. Wydaje się jednak, że miasto ma już daleko za sobą okres świetności. Udaje Nam się pokonać trudności związane z nie przygotowaniem się służb miejskich na taka katastrofę, jaka są opady śniegu i to w dodatku zimą. Wydaje nam się znajoma taka sytuacja. Docieramy na lotnisko i stad już tylko 8 godzin lotu do Warszawy. Zapraszamy do naszej galerii na migawki z podroży, gdzie oprócz widoków miasta zamieszczam kilka fotografii naszych przyjaciół z USA. Kliknij na zdjęcie!

Polecamy tez ciekawe strony o miasteczku Paterson w New Jersey:

--KrisS (www.kamil.info)
Botany Village 1-marca-2003

Kliknij !W drodze do Pitsburga, na spotkanie z doktorem Cyrilem Wecht, który w poniedziałek wykona niezależną autopsję Kamila zatrzymałem się w pięknej miejscowości Botany Village w New Jersey. To miasteczko było kiedyś we władaniu Polaków i Włochów. Teraz przeszło w ręce Hiszpanów. Wszystko oczywiście w przenośni. Zrobiłem kilka zdjęć, które możecie zobaczyć w naszej galerii. Sądzę, że, choć trochę oddają one klimat tego pięknego zakątka.
Kliknij na zdjęcie!

Jednocześnie zapraszam do obejrzenia ciekawych stron o New Jersey:

--KrisS (www.kamil.info)
_<< WIADOMOŚCI Z LUTEGO