Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.

 

Kliknij !
stat4u

 Korespondencja z Nowego Jorku 26-luty-2002

Nowy Jork Dzis - Kliknij !Chcemy dziś przedstawić Wam aktualne zdjęcia z Nowego Jorku. Przedstawiają one okolice Times Square i punktu zero (tu były budynki WTC). Cały czas trwają tam prace, ale wokół trwa normalne życie. Nie milkną jednak wyrazy wspólczucia i solidarności dla Rodzin tragicznie zmarłych. To miejsce na długo pozostanie symbolem stanu naszego człowieczeństwa na początku XXI wieku.

Zapraszamy na ciekawe strony:

Aby obejrzeć galerie Nowy Jork dziś - Kliknij na zdjęcie!
-KrisS.
Republika Środkowej Afryki 24-luty-2002

Republika Srodkowej Afryki - KliknijNasz Gość Wojtek Kozłowski przesłał Nam zdjęcia z Republiki Środkowej Afryki. Kraj ten zasłynął kiedyś dzięki Cesarzowi Bokassie. Występowało tu zderzenie biedy z przepychem. Uroczystość koronacyjną w tym egzotycznym kraju, można było porównać z uroczystością otwarcia Olimpiady. Mieszkające tu plemiona Gbaya, Sara, Zande, Oubangiens, Bantou i Haouna nie były świadome jakiego mają "potężnego" Cysorza. Ta była kolonia francuska (do 1960 r.) słynie z wydobycia diamentów, które występują tu w takiej ilości, że zamknięto niektóre kopalnie złota, jako nierentowne. A dochód na jednego mieszkańca wynosi ok 400 USD.
Występuje więc chyba jakaś "dziura".
Kliknij na zdjęcie!

Zapraszamy do galerii zdjęć Wojtka, a także na ciekawe strony o Republice Środkowej Afryki:

-KrisS.
Pocztówki z Alaski 20-luty-2002

Pocztowki z Alaski - Kliknij !Odwiedzanie różnych zakątków Naszej Planety wiąże się często z tradycją wysyłania pocztówek do Rodziny i znajomych. Są one wspaniałym znakiem Naszej pamięci o najbliższych i przyjaciołach. Przekazują od Nas w najprostrzej formie informację co się z Nami dzieje i że pamiętamy. Wprawdzie okolicznościowe pocztówki coraz częściej zastępowane są ich internetową formą, ale wysyłane z naszych podróży wciąż królują w tradycyjnej formie. Dziś przedstawiamy kilka z Alaski, jednocześnie zwracając się z prośbą o udostępnienie do publikacji pocztówek z Waszych zbiorów. Kliknij na zdjęcie!

Jednocześnie zapraszamy na ciekawe strony o Alasce:

Zapraszamy do galerii pocztówek, a także do Naszych zdjęć z archiwum.
-KrisS.
Z Szardży do Korfakanu M -LOT 18-luty-2002

Szardza - Kliknij !    b0Nareszcie piątek. Pora na weekend.Dawniej, kiedy samoloty PLL LOT regularnie docierały do Emiratów Arabskich, można się było wybrać na przedłużony weekend do Korfakanu. Ten kurort Emiratów, położony nad słynną Zatoką Ormuz, zapewnia spokój, wspaniałe plaże i możliwość pływania po zatoce motorówkami. Właśnie tu dowoził, ale już autokarem Milioner LOT Krzysztof Malczewski. Ci co mieli przyjemność go poznać, wiedzą jak wielu, zawdzięczało mu wiele. Załączona galeria przedstawia trasę podróży z Szardży do Korfakanu. Druga część galerii to aktualności Milionerów LOT.

Kliknij na zdjęcie!
Polecamy stronę: home.talkcity.com

Zapraszamy!

-KrisS.
Karnawał w Rio 17-luty-2002

Zakończył się słynny karnawał w Rio de Janeiro. Słynne brazyliskie szkoły samby szykowały się do niego przez caly rok. Spróbujemy Naszym internetowym okiem zajrzeć tam na chwilę. Kilkudniowy szał ciał, niesamowite stroje, tłumy turystów PIUROPUSZEM I OBOK z calego świata, to wszystko jest warte podpatrzenia. Ponieważ nie zdążyliśmy tam osobiście, podajemy strony z ciekawymi informacjami na ten temat. W galerii
pokazujemy sambrodomo, ulicę po której ruszy główna parada karnawału, a także nasze archiwalne zdjęcia.

Zobacz:

Kliknij na tancerke!

-KrisS.
Fauna Wysp Galapagos 16-luty-2002

Galapagos - kliknij ! Wyspy Galapagos inaczej Wyspy Żółwie to
archipelag wysp wulkanicznych na Oceanie
Spokojnym należacych do Ekwadoru. Można tu
niedrogo dolecieć z Quajaquil dokąd docierają
samoloty KLM i BA. Główne wyspy to Isabela,
Santa Cruz i Fernandina. W założonym tu parku
narodowym żyją pod ochroną rzadkie gatunki
zwierząt jak legwan morski i lądowy,ż ółw
olbrzymi, kormoran nielotny, a także pingwiny.
Pozyskaliśmy zdjęcia autorstwa Both Tui De Roy
i Marka Jones przedstawiające bogactwo tego
pięknego zakątka Naszej Planety.
Zapraszamy do galerii polecając też zdjęcia naszego autorstwa, z naszego archiwum.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy jednocześnie ciekawe strony:

-KrisS.
Manhattan w Pekinie ? 13-luty-2002

Chiny! I nie tylko Manhattan. Jak obejść dookoła świata w jeden dzień? I tu sprawdza się powiedzenie, że niemożliwe staje się możliwe.Golden Gate, Manhattan, Statua Wolności, a także piramidy Majów i Egipcjan. Big Ben, słynny most w Sydney, a także Coloseum.
Kreml i co ciekawe Syrenka Warszawska. Aby to wszystko obejrzeć, a także inne budowle ze wszystkich kontynentów trzeba tylko dolecieć do Pekinu i poświęcić jeden dzień. Przekonajcie się sami. Zapraszamy do galerii.
Kliknij na zdjęcie!

Proponujemy też zajrzeć na strony www.usatoday.com, aby zerknąć na rewelacyjne zdjęcia z Olimpiady.

Zapraszamy!

-KrisS.
Salt Lake City 11-luty-2002

Salt Lake City to amerykańskie miasto leżące w stanie Utach i będące jego stolicą,gości sportowców z całego świata którzy stanęli tu w olimpijskie szranki.Otaczające miasto, wspaniale góry Wasath, zamieszkiwane były przez Indian ze szczepu Ute. W roku 1948 napłynęły tu rzesze poszukiwaczy zlota. Uprawianie sportów narciarskich zaczęło się w tej okolicy w roku 1939. Trzymajmy kciuki za Adama Małysza, który w dniach 10,13 i 18 będzie walczył o olimpijskie medale.

Polecamy ciekawe strony:

Dziś bez galerii, ponieważ jesteście pewnie zajęci oglądaniem przekazów telewizyjnych. Życzymy niezapomnianych wrażeń. Galerie uzupełnimy po uzyskaniu zdjęć.

Zapraszamy!

-KrisS.
Milionerzy LOT i Pekin 8-luty-2002

Pekin - Kliknij ! I znowu piątek. Rok 199?. Milionerzy LOT
wracają z Pekinu. A może ktoś z Was podrożował
wtedy na tej trasie. Ciekawe, że choć to dopiero
ponad 10 lat, już jest to historia,kręcąca łezkę
w oku. Zapraszamy do galerii Milionerow LOT 3 z kącikiem aktualności. Polecamy ciekawe strony o Pekinie - Zobacz!

Zapraszamy!
Kliknij na zdjęcie!

-KrisS.
Alaska - Anchorage 4-luty-2002

Alaska - Kliknij !Przesiadając się z samolotu PLL LOT, w Nowym Jorku lub Chicago na linie amerykańskie, możemy dolecieć do Anchorage na Alasce. To największe miasto w tym rejonie, będące portem handlowym i rybackim otoczone jest wspaniałymi terenami turystycznymi. To tu wynajmując dość tanio samochód, można rozpocząć atrakcyjną podróż w gląb dzikiej Alaski.Można dotrzeć poprzez teren parku narodowego do podnóża Mc Kinley 6194m, najwyższego szczytu Ameryki Pólnocnej. W galerii przedstawiamy zdjęcia z okolic Anchorage.
Kliknij na zdjęcie!

Polecamy również ciekawe strony o tych terenach:

Zapraszamy!

-KrisS.
LOT 467 Milionerzy 1-luty-2002

LOT - Kliknij !Zgodnie z zapowiedzią, w piątki publikujemy
zdjęcia milionerów LOT. Dziś pora sięgnąć do archiwum.
Prezentujemy tych, których mogliście spotkać na pokładach Polskich Linii Lotniczych. Może to powtórne wirtualne spotkanie, przypomni Wam jedną ze wspaniałych podróży, którą zaczynaliście pod fachową i sympatyczną opieką personelu latającego LOT. A teraz zagadka. Z którego roku pochodzą te zdjęcia?
Czekamy na uwagi i propozycje.
Zapraszamy do drugiej galerii milionerów LOT.
kontakt: szybinski@post.pl

Kliknij na zdjęcie!

-KrisS.
Archiwum Wiadomości - Wejdź!