Language - Język:
Wersja Angielska
Wersja Polska
Wykaz Krajów NEW
Nasza lista 314 krajów
wg TCC 2001.

Zobacz>>
Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.
Gazeta Wyborcza - Inaczej niż w raju 29-luty-2003

Kliknij !Tak jak informowaliśmy, w czwartek 27 lutego w Gazecie Wyborczej ukazał się artykuł poświęcony sprawie naszego przyjaciela Kamila Szybińskiego. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli możliwości zapoznania się z jego treścią umieszczamy link do artykułu.

--Rasta (www.kamil.info)
Informacja 25-luty-2003

Kochani:

Chcieliśmy Was poinformować, że w związku ze sprawą dotyczącą wyjaśnienia tajemniczej śmierci w USA, Kamila studenta Marymontu College mojego Syna i Naszego Kolegi redakcyjnego dniu 27.02.2003 w dodatku do Gazety Wyborczej (Duży Format) ukaże się duży artykuł poświęcony sprawie Kamila. Ponadto w Telewizji Polsat, 26.02.2003 o godzinie 18:45 w głównym wydaniu wiadomości pojawi się tez informacja mówiąca o sprawie Kamila.

--KrisS. (www.kamil.info)
Kulig na pustyni 24-luty-2002

Kliknij !Wydawałoby się to niemożliwe, aby w Arizonie moc pędzić na złamanie karku saniami po śniegu. Dzięki uprzejmości Jędrka Sochackiego, Szefa Wagabundy w Phoenix, super podróżnika, otrzymaliśmy zdjęcia, które potwierdzają, że niekiedy niemożliwe staje się możliwe. Są to zdjęcia z corocznego spotkania organizowanego przez Związek Podhalan w Arizonie. Zobaczcie! śnieg po pas, zadymka śnieżna i wspaniale spotkanie Polaków w Arizonie. Zapraszam do galerii. Kliknij na zdjęcie!
Zapoznajcie się także ze wspominkami Jędrka z tego spotkania.
Polecamy tez ciekawe strony www o Arizonie:


--KrisS. (www.kamil.info)
Kamil w Centrum Wagabundy 21-luty-2002

Kliknij !Phoenix w Arizonie. To stąd popłynął pierwszy apel w sprawie pomocy w wyjaśnieniu sprawy Kamila z Rozgłośni Radio na Pustyni. Tu też w Centrum Wagabundy stworzonym przez Andrzeja Sochackiego odbyło się 15 lutego br. spotkanie podróżników i przyjaciół Jędrka. Na tym spotkaniu przekazany został "Kamilowi Szybińskiemu" dyplom jako największemu polskiemu młodemu podróżnikowi, przyznany mu już 15 sierpnia 2002. Motywacja: w ciągu szesnastu lat życia odwiedził kilkadziesiąt krajów na siedmiu kontynentach odbywając dwie podróże dookoła świata. Niestety nie zdążył już odebrać tego wyróżnienia osobiście. Straszna śmierć zniweczyła jego dalsze plany. Zobacz www.kamil.info. Na tym spotkaniu wiele mówiło się o udzielaniu pomocy młodym podróżnikom i stworzeniu placówek Centrum Wagabundy w wielu krajach na świecie. Szczególnie cieszyły deklaracje, zmierzające do spowodowania tego, aby znani podróżnicy oprócz przedstawiania relacji ze swoich wypraw szerzej dzielili się swoimi doświadczeniami, które mogą ułatwić podróżowanie polskiej młodzieży. Na pewno jednym z pierwszych wcielającym to przesłanie, jest Andrzej Sochacki, który jako pierwszy Polak objechał Naszą Planetę dookoła, aż sześć razy, korzystając z różnorodnych środków transportu. W jego świeżo wydanej książce mówiącej o tych podróżach, znajdziecie setki użytecznych informacji, które wynikają z jego ogromnego doświadczenia. Możecie tez sami uzyskać interesujące Was informacje bezpośrednio od Andrzeja, kontaktując się z Nim pod jego adresem e milowym: sochacki@yahoo.com
Zapraszamy

--KrisS. (www.kamil.info)
Los Angeles 18-luty-2002

Kliknij !Kochani Internauci
Czas płynie bardzo szybko i ani się obejrzeć, a upłynęło już półtora roku istnienia w Internecie naszej witryny. Szkoda, że nie było nam dane świętować tego wśród całej czwórki, którzy przyczynili się do tego, że przetrwała i mamy nadzieję, że będziecie nam w tym towarzyszyć.
Zabrakło nam Człowieka, który na pewno wyniósłby ja na wyżyny popularności poprzez jej przydatność dla Was. Nie było Mu to dane tu na Ziemi, może tam.............będzie nadal z Nami.
Przecież to właśnie www.dookolaswiata.pl jest jego Imienia. I dlatego myślę, ze Kamil nie zapomni o tym. Wielu ludzi na pewno zadaje sobie pytanie, po co taki upór w dochodzeniu do prawdy? Przecież nikt z ludzi nie zwróci Mu już życia. To prawda. Jeżeli chcecie poznać mój punkt widzenia oraz odpowiedź na pytanie, dlaczego zainteresowaliśmy media tą sprawą Przeczytacie to w tym tygodniu w Ponad Podziałami na naszej stronie. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszamy do naszej galerii przedstawiającej zdjęcia z programu TVN - pod napięciem.
Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)
Czy poznamy prawdę? 14-luty-2002

Kliknij !Kochani
Chcieliśmy zawiadomić, że dzięki uprzejmości TVN w najbliższą niedzielę 16 lutego na kanale TVN o godz. 21.45 w programie " Pod napięciem" redaktorzy i zaproszeni goście będą usiłowali dociec, co przeszkadza w ustaleniu prawdy o śmierci Kamila. Chciałem Was prosić o zawiadomienie o tym jak największej liczby osób. Mozie ktoś z Was albo z Waszych Przyjaciół i Znajomych zwróci Nam uwagę na jakiś szczegół, który może ciągłe umyka naszej uwadze, a może pomoc w ustaleniu prawdy.

Zapraszamy do obejrzenia kilku zdjęc z realizacji programu w Rancho Palos Verdes (Kalifornia). Kliknij na zdjęcie!

Strona TVN - www.tvn.pl

Serdecznie Dziękujemy

--Rodzina Szybińskich. (www.kamil.info)
Dalekie Chicago 12-luty-2002

Kliknij !Wspaniałe miasto z największym skupiskiem polonii na świecie to Chicago. Tu właśnie 30.03.1983 w Resurection Hospital urodził się Kamil Szybiński. To w tym miesicie zabiegamy też o pomoc finansową, która może umożliwić ujawnienie prawdy o okolicznościach jego śmierci w dniu 17.09.2002 w Rancho Palos Verdes - Kalifornia, w pobliżu Marymount College, którego był studentem.

Właśnie tu, w Chicago w Kościele Świętej Trójcy w dniu 16 lutego o godz. 13.00 odprawiona zostanie Msza za Duszę Naszego Syna Kamila (1118 North Noble tel. 773 489 4140). Chcieliśmy ks. Dyrektorowi Władysławowi Gowinowi. S. Ch powiedzieć serdecznie, Bóg zapłać. Zapraszamy na stronę Polskiej Misji Duszpasterskiej w Chicago www.trojcowo.com.

W naszej galerii przedstawiamy zdjęcia z ziemi i z powietrza, gdzieś pomiędzy Chicago, a Los Angeles. Bóg zapłać wszystkim Tym, którzy są z nami.

--Rodzina Szybińskich. (www.kamil.info)
Statkiem po Pacyfiku 11-luty-2003

Kliknij !Są różne sposoby podróżowania, nawet dookoła świata, np. Pan Andrzej Sochacki z Phoenix (Arizona) objechał Naszą Ziemię sześć razy. To właśnie Jędrek na zdjęciu. Dwa razy motocyklem, raz samochodem, raz pociągiem, raz tylko samolotem oraz opłynął Ziemię jachtem. Właśnie szykujemy reportaż z jego udziałem, gdyż jego osiągnięcia zapierają dech w piersiach. Jeżeli macie jakieś pytania do niego to proszę o ich przesłanie.
A na razie przedstawiamy zdjęcia z podroży statkiem po Pacyfiku. Podróżowanie statkiem to jeden z przyjemniejszych sposobów podróżowania. O wyprawach statkami, ale już na większe odległości napiszemy wkrótce. Kliknij na zdjęcie!
Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)
Nasza Polonia 11-luty-2003

Kliknij !Kochani,
Serdecznie dziękujemy w imieniu Rodziny Kamila Szybińskiego i naszym, Pani Grace Wychowanskiej za opublikowanie apelu w sprawie Kamila przygotowanego w imieniu Społecznego Komitetu Pomocy przez Panią Magdalenę Kalkowską w ramach portalu Nasza Polonia.
Zapraszam na www.naszapolonia.com do dzialu Mozaika polonijna.
Z pozdrowieniami,

--KrisS. (www.kamil.info)
APEL DO POLONII NA CAŁYM ŚWIECIE 7-luty-2003

Kamil z Papierzem"Pomocna dłoń Polonii"

W ostatnich tygodniach cala Polonijna społeczność we wszystkich nieomalże stanach Ameryki oraz Polacy w Polsce wstrząśnięci są tragiczną śmiercią 19 letniego chłopca Kamila Szybińskiego, który zginął 17 września 2002 w Kalifornii. Jego śmierć została zakwalifikowana przez patologa sądowego jako samobójstwo. Rodzina nie jest w stanie bez pomocy Polonii z USA znaleźć odpowiedz na pytanie , dlaczego młody, mądry człowiek , który miał wielkie plany na przyszłość zdecydował się na tak desperacki krok. Mija już pięć miesięcy od śmierci Kamila, jego ojciec zamiast odpowiedzi na dręczące wątpliwości znalazł tylko nowe dowody świadczące o tym, że syn samobójstwa nie popełnił. Pan Krzysztof Szybiński wyczerpał już wszystkie oficjalne możliwości, aby choć w najmniejszym stopniu dowiedzieć się prawdy. Nie pozwolono mu nawet na zidentyfikowanie zwłok syna, nawet po śmierci nie może zobaczyć własnego dziecka, do końca życia może mieć wątpliwości czy zwłoki, które niebawem zawiezie do Polski to będą zwłoki syna.

Powstał Polonijny Społeczny Komitet Pomocy, który będzie zbierał fundusze na pomoc humanitarną ojcu Kamila, który znalazł się w krytycznej sytuacji losowej na ziemi amerykańskiej. Do Komitetu należą już Polacy z całego świata. Nikt z nas nie zamierza krytykować ani podważać wyniku już przeprowadzonej przez władze stanowe Kalifornii autopsji. Naszym celem jest znalezienie wysokiej klasy patologa sądowego, aby wykonał niezależną tak zwana "second opinion", a na to potrzebne są fundusze.

Zwracamy się do Poloni Amerykańskiej pomóżmy znaleźć fundusze na zatrudnienie adwokata i wykonania potrzebnej niezależnej autopsji. Bez naszej pomocy rodzice zamordowanego chłopca nigdy nie dowiedzą się prawdy. Numer konta:

KAMIL SZYBINSKI MEMORIAL FOUD
Accnt 7750002
POLAM FEDERALCREDIT UNION
589 North Larchmont Blvd
Los Angeles CA 90004

Magdalena Kalkowska
"Pomocna dłoń Polonii " - gcapozza@optonline.net

Społeczny Komitet Pomocy
Andrzej Mikolajczyk (Chicago), Magdalena Kalkowska (Conn), Maria Janik (Kanada), Mirosław Janik (Kanada), Robert Zdziechowicz (Kanada), Eliza Florczuk (Polska-Gdańsk), Krzysztof Szybiński (Polska), Paweł Petasz, Małgorzata Ziemilska (USA), Halina Trelski (Conn), Pani Irena Szewiola (Ca USA) i Mariusz Sosnowski (CA USA).
Oraz wszyscy Ci , którzy wpisali się na stronę internetową poświęconą Kamilowi.

--KrisS. (www.kamil.info)
Los Angeles 5-luty-2003

Załoga promu Columbia

Kochani!
Przedstawiam artykuł Pana redaktora Andrzeja Mikołajczyka jaki ukazał się na portalu internetowym www.expatpol.com

Temat: CO SIE STAŁO Z KAMILEM SZYBIŃSKIM?

LOS ANGELES/CHICAGO - Samobójstwo czy zabójstwo? Dlaczego zginąl? Co się stało? Pokażcie nam jego cialo. Te pytania od kilku miesiecy stawiają sobie rodzice i bliscy Kamila Szybińskiego...
Zobacz cały artykuł.

--KrisS. (www.kamil.info)
Super Express - Dlaczego zginął? 5-luty-2003

Załoga promu ColumbiaW dzisiejszym wydaniu gazety Super Express pojawił się artykuł poruszający do dzisiaj niewyjaśnioną śmierć Kamila Szybińskiego mojego Syna i redakcyjnego kolegi. W związku z tym, chciałem w imieniu naszego zespołu podziękować całej redakcji Super Expresu oraz autorce artykułu Pani Marcie Kosewskiej-Rawicz za obiektywne przedstawienie znanych do tej pory okoliczności tej tragedii. W mojej opinii i nie tylko ta sprawa dotyczy nie tylko Mojej Rodziny i Przyjaciół, ale całej rzeszy Polaków przebywających w USA. Powinni być oni traktowani na równi z innymi mieszkańcami tego ogromnego wspaniałego kraju, jakim jest USA, zwanego potocznie Ameryką. Kamilowi już nie przywróci życia żaden człowiek, ale ma On prawo do obrony Swojej godności, a tym samym prawo do obrony dobrego imienia jego Rodaków, którzy są tylko Polakami. Usłyszałem to niestety tu w USA, ale również tu w USA Prezydent George Bush powiedział "Uważam, ze jednym z największych wkładów Polski dla naszego kraju jest Polonia amerykańska: ludzie biznesu, ciężko pracujący, bogobojni, ukierunkowani na rodzinę". Jedną z największych zalet naszego kraju jest różnorodność, częścią tej różnorodności jest to, że wielu naszych mieszkańców urodziło się w Polsce i ich ojcowie i matki urodzili się w Polsce lub ich pradziadowie urodzili się w Polsce. W rzeczywistości, jednym z największych darów z Polski dla naszego kraju jest polskie dziedzictwo. "Ponad podziałami", to hasło mojego Syna chciałbym, aby przyświecało ono Nam wszystkim, we wszystkich działaniach.

--Ojciec. (www.kamil.info)
Tragedia kosmicznych badaczy 3-luty-2003

Załoga promu ColumbiaJesteśmy wstrząśnięci tragedią, jaka rozegrała się na pokładzie amerykańskiego promu kosmicznego Columbia. Zginęło siedmiu kosmicznych podróżników. Tą drogą składamy wyrazy Naszego współczucia Rodzinom ofiar tej tragedii. Niech Bóg ma ich w opiece. Jednocześnie mamy nadzieje, że uda się profesjonalnie wyjaśnić przyczyny tego wypadku, co powinno zmniejszyć na przyszłość prawdopodobieństwo, ponownej katastrofy.


Podajemy strony NASA:

--Zespół Dookoła Świata. (www.kamil.info)
Ogłoszenie 1-luty-2003

Poszukujemy wysokiej klasy patologa sądowego, który podjąłby się przygotowania odpowiedzi na pytanie dotyczące wykonanej już sekcji Kamila oraz podał, jaki typ sekcji trzeba wykonać, aby były to najlepsze dowody w sądzie. Jesteśmy w posiadaniu sekcji wykonanej do tej pory. Sekcja ta to sekcja typu B, najwyższy w USA to typ A. Musimy wykonać niezależną autopsję, aby podważyć stanowisko, Coronera które uniemożliwia dalsze prowadzenie śledztwa przez policję. Trwa zbiórka pieniędzy na ten cel w USA. Rozważana jest sprawa udziału patologa z Polski jako niezależnego obserwatora. Zaawansowane są rozmowy w sprawie tanich biletów do Los Angeles oraz pomoc w załatwieniu wizy. Z naszej strony zapewniamy zakwaterowanie i wyżywienie. Jeśli ktoś z Państwa może nam pomóc prosimy o kontakt.

Kontakt:

--Rasta. (www.kamil.info)
_<< WIADOMOŚCI ZE STYCZNIA