Subskrypcja
Jeśli chcesz być powiadamiany o nowościach wpisz swój adres e-mail.

 

Kliknij !
stat4u

 Milionerzy LOT 31-stycznia-2002

Milionerzy LOTKochani przekroczyliśmy kolejną barierę, tj. 3000 odwiedzin tej strony. To Nasz wspólny sukces. Wytrwałości zespolu redakcyjnego, oraz Waszej cierpliwości i wyrozumiałości dla Naszych poczynań. Większość Naszych podróży rozpoczynamy na pokładach PLL LOT. Dlatego dzisiejsze wiadomości chcieliśmy zadedykować milionerom LOT, członkom załóg latających, z których niektórzy przelecieli już ponad 10 mln kilometrów. To jakby 250 razy okrążyć Ziemię dookoła i to większości na pulapie 10 km. Przedstawiamy zdjęcia z 2001 roku planując raz na tydzień w piątek, przedstawiać kolejne zdjęcia, z Naszego archiwum, aż od 1977roku. Chcielibyśmy serdecznie zaprosić wszystkich pracowników LOT posiadających zdjęcia aktualne, jak i archiwalne do udostępnienia ich na Naszej stronie. Napiszcie do Nas,a skontaktujemy się z Wami na MDL w celu wypożyczenia, a następnie zwrotu zdjęć. Zapraszamy do pierwszej galerii milionerów LOT. Czekamy na Wasze opinie i propozycje. Kliknij na zdjęcie!

-KrisS.
Wycieczka na orbitę 30-stycznia-2002

Kosmos - Kliknij !Zanim wybierzemy się w podróż kosmiczną, z
kosmodromu turystycznego na Wyspach Tonga
sprobujmy przyjrzeć się jak podróżują
Ci , ktorzy na orbitę Naszej planety udają się
słuzbowo. Krótka instrukcja, jak się zachowywać
i na co ciekawego można popatrzeć.
Zapraszamy do Naszej Galerii.
Kliknij na zdjęcie!

Ciekawe strony pod adresami:

-KrisS.
I znowu Australia 26-stycznia-2002
Nasz Samolot firmowy! - Kliknij!

Mamy dobrą wiadomość. Przedstawiamy projekt
internetowego samolotu, który ma Nam ułatwić
podróżowanie. Oczekujemy na Wasze propozycje,
dotyczące wprowadzenia ewentualnych zmian
do prototypu. A teraz wybierzmy się ponownie
na odległy i tajemniczy kontynent jakim ciągle jest Australia. Polecamy podróż na pokładach British Airways i KLM.
Kliknij na zdjęcie!

Coś więcej o Australiii na stronie www.travelingaustralia.com
Zapraszamy
!

-KrisS.
Nasz Gość Michalina i Kamerun 23-stycznia-2002

Kamerun - Kliknij!Michalina Parys napisała do Nas, zalączając wspaniałe zdjęcia. Zjednoczona Republika Kamerunu to kraj w Afryce Środkowej nad Zatoką Gwinejską. Posiada wyjątkowo zróżnicowany krajobraz, sawanny, pustynie, rowniny i wyzyny. Zamieszkuje tu 200 grup etnicznych,a każda z nich posługuje się wlasnym językiem. Uprawiają miedzy innymi kakaowce, kawę, bawełnę i orzeszki ziemne. Prowadzą hodowlę bydła, owiec i kóz. Pozostaly silne związki z Francją. Nasi Rodacy prowadzą tu misje katolickie i dzięki nim budowane są tu też nowe szkoły, ośrodki zdrowia i kościoły. Poprawia się jakośc życia. Odwiedziliśmy ten kraj na przelomie stycznia i lutego 2001, a naszymi przewodnikami w czasie tego 3 tygodniowego pobytu, byli księża misjonarze, bracia Marian i Zdzisław Daraż, pracujący tam od 18 lat. Kliknij na zdjęcie!

Zapraszam do Galerii Michaliny. Dodatkowe informacje o Kamerunie na stronie - Wejdz!
Zapraszam!

-KrisS.
Ziemia z satelity i pogoda 21-stycznia-2002
Zobacz !

Chyba bylo bardzo interesująco w powietrzu i nareszcie znowu jesteśmy stopami na Ziemi.Przed wyruszeniem dalej, zapoznajmy się z aktualną pogodą.Wprawdzie codziennie informują Nas o tym w telewizji, ale sądzę, że własne spojrzenie z orbity może być interesujące. Kliknij na zdjęcie!

Poniżej ciekawe strony ze spojrzeniem na ziemską pogodę:

-KrisS.
Podróż na spadochronie 14-stycznia-2002

Skoki !Ale nadeszły czasy. Jakie wszyscy wiedzą. Może jednak nie wszyscy wiedzą, że każdy może
skoczyć ze spadochronem z 4 000 m i to bez żadnego przygotowania. Taka podróż z góry na dół. Swobodne spadanie przez 3 000 m, a potem już tylko lot na spadochronie ku ziemi. A wszystko dzięki skokom tandemowym, czyli we dwoje. O tym, żeby zabrać spadochron pamięta instruktor, my zaś jedynie zbieramy wrażenia. Takie skoki można wykonać na kilku lotniskach w Polsce, ale niestety są kosztowne, 400-500 PLN za skok. Twój wyczyn może być uwieczniony na taśmie video i potem pokazywany ku zazdrości znajomych.
Wykonałem taki skok, a ponieważ było to fascynujące
przeżycie postanowiłem podzielić się wrażeniami.
Kliknij na zdjęcie!

Więcej ciekawych informacji na stronie: www.parafan.podlaskie.pL
Zapraszam!

-KrisS.
Pejzaże z helikoptera 12-stycznia-2002


Dziś przedstawiamy kolejny sposób podrózowania-helikopterem. Wprawdzie jest to jeden z najdroższych sposobów (ok. 100 USD za 15 minut) ale daje nieprawdopodobne możliwości. Jako ciekawostkę podajemy,że rekordową wysokość 12 000 m osiągnął helikopter już w latach siedemdziesiątych. Prezentujemy Los Angeles i Buenos Aires z lotu ptaka. Wkrótce napiszemy coś więcej o helikopterach.

Dla już zainteresowanych, podajemy adres bardzo interesującej strony www.eurocopter.com

 

Galerie:

Zapraszamy!
-KrisS.
Lot Nowy Jork - Georgetown (Gujana) 9-stycznia-2002

Lot Nowy Jork - GeorgetownNiedawno w Naszej korespondencji pisaliśmy:

Gujana, niepodległy kraj polożony na północy Ameryki Południowej. Przeważają niziny z bujną równikową roślinością i ogromne rozlewiska rzek, zalewające ogromne połacie lasow. Na zachodzie i południu występują góry. Główne bogactwa to boksyty,złoto i diamenty. Właśnie na przełomie roku, powstaje tam nowa linia lotnicza Universal Airlines. Na początku korzysta z wyczarterowanych samolotów PLL " LOT" i szkoli personel pod okiem polskich instruktorów. Pozyskaliśmy zdjęcia z jednego z lotów szkoleniowych które prezentujemy w Naszej galerii.

Dla zainteresowanych, co ciekawego w Afganistanie - Zobacz!

No i rewelacyjna witualna podróż po Hawajach - Zobacz!

-KrisS.
Korespondencja z Hawajów 7-stycznia-2002

HawajeHawaje to archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym, stan w USA.Głowne wyspy to Oahu, Hawaii, Maui, Kauai, Molokai i Lanai. Istnieją tu czynne wulkany będące atrakcją turystyczną. Stolica stanu, to Honolulu, ze słynną bazą wojskową Pearl Harbor. Kameo, nasz współpracownik byl w tym raju turystycznym i przywiózl trochę zdjęć. Lubi się fotografować, ale kto nie lubi, w takich miejscach. Ponieważ spotkał tam wspanialych organizatorów wypoczynku, chcial ich Wam przedstawić. To Bożena i Wojtek Jarnot prowadzący tam biura podróży. Oferują niesamowite przeżycia, o czym sami możecie się przekonać. Postaramy się wkrótce otrzymać najpiękniejsze zdjęcia tych wspanialych wysp.

A na razie kontakt internetowy:
Bożena - bozena@aloha.net
Wojtek Jarnot - voytek@hula.net
Russia Hawaii Tours, Inc. or for Victor - rht@hula.net

Więcej informacji o Hawajach - Zobacz!

Zapraszam do Naszej galerii!

-KrisS, Rasta, Kameo.
Namibia 6-stycznia-2002

NambiaZa oknami sniegu ile dusza zapragnie. Szkoda że nie można tego sprzedać ,byłoby na podróże. Tradycyjnie też paraliż drogowy w dużej części kraju itd... Generalnie nic nowego w Nowym Roku. Dlatego proponujemy internetową podróż do Republiki Namibii, dzięki zdjęciom nadesłanym przez naszego korespondenta Witka Kocznera (zobacz wcześnej RPA). Jedno jest pewne. W tym kraju nie "marnuje się" pieniędzy na odśnieżanie. Namibia zamieszkała głównie przez ludy Bantu ze stolicą Windhuk słynie z najstarszej na świecie pustyni, około 80 mln lat. Ciekawostką jest fakt wydobywania tu diamentów. Znudzeni nadmiarem piasku, możemy popłynąć łodzią na Ocean Atlantycki w rejonie Walwis Bay, opędzając się przed fokami wskakującymi na pokład. Interesujący jest również Fish River Canion o szerokości do 23 km i glębokości do 496m. Zachęceni, możemy to odwiedzić realnie. Gdybyście mieli jakieś pytania napiszcie do Nas albo bezposrednio do Witka. Kliknij na zdjęcie!

Zapoznajcie sie takze ze stroną safariwafryce.
Interesujące informacje o eksponatach muzealnych na natmus.
Zapraszam do galerii wspaniałych krajobrazów i szczęśliwych podrożników.

-KrisS.
Nowy Rok 2002 1-stycznia-2002

Dla Naszej Planety zakończył się burzliwy pierwszy rok Nowego Tysiąclecia. Rok wypowiedzenia wojny przez terorystów, rok ekstremalnych teperatur i dziwnych wyborów. Jest coś, co łaczy Nas wszystkich. Jesteśmy o rok starsi i mądrzejsi o kolejne doświadczenia. A ponieważ, jak powiedzial Św. Augustyn Świat jest księgą, a człowiek, który nie podróżuje czyta tylko jedna stronę. Życzymy Wam spełnienia Waszych planów i marzeń podróżniczych. A wybór jest ogromny. Od Tatr do Bałtyku i od Arktyki do Antarktydy. Od Władywostoku, aż do Hawajów itd. Szkoda że mamy tak mało czasu. To dla Was także tworzymy możliwości internetowych podróży.

 

Dla przypomnienia, za TCC California proponujemy podróżowanie po 11 obszarach Naszego Globu:

1.Europa i obszar Morza Śródziemnego
2.Bliski Wschód
3.Azja
4.Afryka
5.Australia i obszar Oceanu Spokojnego
6.Ameryka Południowa
7.Ameryka Środkowa i Karaiby
8.Ameryka Północna
9.Antarktyda
10.Obszar Oceanu Atlantyckiego
11.Obszar Oceanu Indyjskiego

Zerknijcie do działu podróże, po szczegóły dot. krajów.
A teraz proponujemy obejrzenie trzech galerii:

Bądżcie z Nami w 2002 roku, zgłaszając Swoje propozycje.
Zapraszamy!

-KrisS, Rasta, Kameo.
Archiwum Wiadomości - Wejdź!